وکیل خانواده در بندر عباس

وب سایت حقوقی دادیار

وکیل در بندرعباس و مشاور حقوقی در بندرعباس

(0917-439-37-54)

قبول وکالت در دعاوی

حقوقی

خانواده

کیفری

تصادفات

انقلاب

وکیل پایه یک خانواده در بندر عباس:

موقعی که صحبت وکالت وسط می آید به خاطر حجم بالای پرونده های خانوادگی وکالت در این پرونده ها از جمله ازدواج/ نفقه/ مهریه/ حضانت/ ملاقات کردن فرزندان و مواردی در این خصوص بیان می شود این موضوع به دفعات برای وکلا تکرار گردیده است که موقع صحبت کردن با آشنایان و یا دیگر موکلین این سوال از آن ها پرسیده می شود که آیا شما وکیل خانواده می باشید و یا این که می پرسند که امکان دارد وکیل خانواده ما شوید؟

منظور از وکیل خانواده متخصص فردی می باشد که تخصص و تجربه و علم خود را در امور دعاوی حقوق خانواده گسترش می دهد و در انتخاب کردن پرونده ها سعی می کند پرونده هایی را قبول نماید که مرتبط با امور خانواده باشد و به تجربه خود در این مورد بیفزاید.

وکیل خانواده در بندر عباس
وکیل خانواده در بندر عباس

شاید امکان نداشته باشد که بهترین وکیل خانواده را معرفی نمود و از کسی خاصی به عنوان بهترین در این امر نام برد اما می توان صفات و ویژگی های مورد نیاز وکیل خانواده متخصص را برای خوب بودن او در نظر گرفت بسیاری از امور مربوط به خانواده مثل ازدواج تابع تشریفات جدی قانونی می باشد و در حالتی که این تشریفات رعایت نگردد امکان دارد تبعات سنگینی به دنبال داشته باشد پس بهترین وکیل خانواده به کسی گفته می شود که از همه این تشریفات مطلع باشد و موکل خود را جز به جز از این تشریفات با خبر کند و نتایج نبود رعایت آن را به ایشان خبر دهد.

وکالت در پرونده های خانواده مثل دیگر حوزه های وکالت احتیاج بر صفات و ویژگی های عمومی مثل پاک دستی/ با اخلاقی/ صداقت/ سلامت رفتار/ علم/ دانش و آگاهی نسبت به موضوعات خانواده آگاهی از قوانین روزآمد و رویه های موجود در محاکم و موارد مختلفی از این گونه است اما به غیر از تمامی این موارد وکیل متخصص خانواده باید تجربه لازم در این موضوعات را داشته باشد و به مقدار نسبتا چشم گیری از توانایی های روان شناسی و روان کاوی و جامعه شناسی هم استفاده نماید

به این خاطر که در بیشتر دعاوی مرتبط با خانواده ریشه دعوا جایی غیر از موضوع دعوا می باشد مثلا زن به خاطر این که قصد جدایی دارد و موقع ازدواج و یا بعد از آن حق توکیل را از زوج دریافت نکرده است به خاطر وارد ساختن فشار بر زوج نسبت به مطالبه حقوق مالی خود اقدام کرده است و بر این موارد پافشاری می کند در حالی که امکان دارد این موضوع را بتوان خارج از محاکم قضایی با بهره از روش های جایگزین حل اختلاف و دیگر تکنیک ها و فنون مذاکره کرد.

بعضی از پرونده های خانواده امکان دارد در حالتی که به عنوان دادخواست مستقیم مطرح گردد به نتیحه نرسد و این دقیقا همان موقعی است که وکیل متخصص خانواده وارد می شود و تکنیک لازم برای رسیدن به نتیجه مطلوب را مشخص می کند و امکان دارد قبل از ثبت کردن دادخواست اصلی پندین دادخواست مقدماتی مطرح کند و از این راه مسیر را به منظور وصول نتیجه مناسب هموار کند.

وظایف وکیل خانواده:

هر یک از وکلایی که در حوزه های تخصصی کار می کنند وظایف خاصی را هم به همراه دارند و وکیل خانواده هم از این قاعده مستثنی نیست. وکیل خانواده شاید در مرحله ابتدایی وظیفه ای پیش گیرانه را باید انجام دهد به طور مثال با توضیح کامل و تفهیم شروط ضمن عقد ازدواج/ تعهدات/ حقوق و تکالیف طرفین را برای آنان مشخص کند و از این راه جلوی اتفاق افتادن موضوعات ناخوشایند و اختلافات در آینده را بگیرد در مرحله بعدی بایستی وظیفه اصلاحی و فراهم کردن صلح و سازش را بریزد و تلاش نماید امور را خارج از دادگستری حل کند در آخر هم باید در همه حقوق و تکالیف طرفین مثل مهریه/ نفقه/ اجرت المثل/ جهیزیه/ هدایا/ حضانت و موارد این چنینی مدافع حقوق موکل خود باشد و مصلحت موکل را در این خصوص رعایت نماید.

وکیل خانواده در شیراز میگوید دعاوی خانواده راجب موضوعاتی است که مرتبط با موضوعات قانونی در حوزه مشکلات خانوادگی است این حوزه دعاوی گوناگونی دارد که به مهم ترین آن ها در این جا می پردازیم.که شما میتوانید برای مشاوره با وکیل خانواده در شیراز نیز تماس حاصل بفرمایید.

وکیل خانواده در بندر عباس
وکیل خانواده در بندر عباس

وکیل طلاق در بندرعباس توضیح داد:یکی از دعاوی رایج که در کشور ما اتفاقا بسیار تکرار می شود طلاق توافقی می باشد این حالت از طلاق به این شکل است که زوجین بایستی در خصوص همه حق و حقوق های خود به موافقت برسند تا قادر باشند مراحل طلاق را آسان تر رد نمایند در این مورد هم بهتر است که با یک وکیل خانواده مشکل را مطرح کرد.

در خصوص موقعی که طلاق از سمت زن واقع می شود هم بهتر است با وکیل خانواده مشورت کنیم این مورد یکی از دشوارترین و زمان بر ترین روش های طلاق می باشد و دلیل آن هم این است که از منظر قانون حق طلاق با مرد می باشد و به همین خاطر زن بایستی ادله قابل استناد تهیه کند که بتواند مراحل طلاق را برای خود راحت تر نماید و یا این که وکالت در طلاق از سمت مرد داشته باشد.

همچنین باید لحاظ گردد که مورد دیگری که بایستی در روند پرونده آن از وکیل خانواده کمک گرفت طلاق از سمت مرد می باشد این حالت از طلاق از آن باب که در قانون حق طلاق با مرد است این روش نسبت به طلاق از سمت زن آسان تر است و قاعدتا زود تر هم به نتیجه مطلوب می رسد اما در هر حالت پرونده های خانواده یک روند مشخص شده ای را باید بپیماید.

اگر بخواهیم دعوای دیگری را که کمک وکیل خانواده لازم است را عنوان کنیم باید به دعوای اجرا گذاشتن مهریه اشاره کنیم.

اجرا گذاشتن مهریه:

وکیل مهریه در شیراز در این مورد توضیح میدهد که: شایان ذکر است که مهریه در هر صورتی حق زن می باشد و چنانچه مرد نخواهد مهریه زن را بپردازد زن می تواند به منظور مطالبه مهریه خود اقدام کند البته باید بیان گردد که شرایطی برای مرد محیا می باشد که وی می تواند مهریه زن را پرداخت ننماید.

مهریه در حالت کلی به دو دسته قابل تقسیم است که مهریه عند المطالبه و مهریه عند الاستطاعه نام دارد مهریه عند المطالبه زمان پرداخت آن به موقع درخواست زن برای دریافت آن بستگی دارد و مرد در هر حالت باید آن را پرداخت نماید.

اما مهریه عند الاستطاعه زمان پرداختنش به میزان توانایی مال مرد وابسته می باشد.

نحوه مطالبه مهریه به این شکل است که زن از دو راه می تواند برای اخذ آن اقدام نماید که راه نخست مطالبه مهریه به وسیله دادگاه خانواده است و راه دوم هم مطالبه ان به وسیله اجرای ثبت می باشد برای اخذ مهریه پیشنهاد ما این است که در حالتی که زوج اموال خاصی دارد توقیف نمود. از دیگر مباحثی که پای وکیل خانواده را در پرونده باز می کند نفقه زن است همان طور که می دانید مرد باید به زن در عقد دایم نفقه دهد.در این مورد علاوه بر وکیل مهریه نیز میتوانید با وکیل ملکی در شیراز از طریق سایت دادیار مشورت نمایید.

نفقه چیست؟

با انجام ازدواج و شروع زندگی مشترک زوجین نسبت به هم دارای حقوق و تکالیفی می شوند به طور مثال یکی از حقوق زن بعد از انجام ازدواج همین حق نفقه می باشد مرد وظیفه دارد به زن و فرزندان خود نفقه را پرداخت نماید نفقه به معنی تامین کردن هزینه های لازم برای زندگی می باشد که در عقد دایم بر عهده مرد می شود به بیان دیگر زن برای زندگی کردن به امکاناتی احتیاج دارد که عبارتند از:

لباس یا غذا و دارو و ….. مرد در این جا وظیفه دارد که این امکانات را محیا نماید و هزینه زندگی زن را پرداخت کند.

نفقه زن مشمول همه موضوعاتی می باشد که زن به منظور ادامه زندگی به آن احتیاج دارد یعنی به بیان دیگر به معنی تامین نیاز های متعارف زن میباشد که مشمول مواردی مثل لباس و مسکن و لوازم زندگی و دیگر هزینه بهداشت و درمان می باشد

البته بهتر است بیان شود که بعضی از امکاناتی که مرد می سازد مثل البسه متعلق به زوجه می باشد و وی مالک آن است اما در خصوص بحث مسکن منظورمان این است که مرد بایستی خانه مناسب تهیه نماید و اصلا این معنی را نمی رساند که ملک حتما باید به نام زن باشد البته در صورت توافق این عمل هم امکان دارد.

یکی دیگر از مواردی که لازم بر کمک و مشورت وکیل خانواده می باشد در خصوص جهیزیه می باشد.

جهیزیه:

وکیل طلاق در اصفهان در مورد جهیزیه و استرداد جهیزیه گفت:همان طور که می دانید در کشور و عرف ما بیشتر به این شکل است که برای تشکیل زندگی مشترک داماد تامین هزینه های برگزاری مراسم را بر عهده گیرد و عروس هم بایستی وسایل و اسبابی که برای شروع یک زندگی لازم است را تحت عنوان جهیزیه فراهم نماید.

حالا با توجه بر این مورد که هر ادعایی احتیاج به دلیلی برای ثابت شدن دارد بنابراین دعوای استرداد جهیزیه هم از این قاعده دور نیست.

زن باید با مشورت نمودن با یک وکیل خانواده استرداد جهیزیه را ثابت نماید که جهیزیه را خریده است و به منزل همسرش برده است و وارد زندگی مشترکشان کرده است

ادله برای استرداد جهیزیه

سیاهه جهیزیه

شهادت دادن دو نفر فرد عادل

رسید های خرید جهیزیه

سوگند زن

و ….

استرداد جهیزیه در دادگاه به این شکل است که نخست بایستی دادخواست استرداد جهیزیه به وسیله وکیل زوجه در دادگاه فراهم گردد و مورد ثبت قرار گیرد و بعد دادگاه به زوجین نوبت رسیدگی می دهد و طرفین بایستی در تاریخ مشخص در دادگاه حاضر شوند در موقع رسیدگی همه اسناد و مدارک طرفین مورد نظارت و بررسی قرار می گیرد.

وکیل خانواده در بندر عباس
وکیل خانواده در بندر عباس

مدارک لازم برای دادخواست استرداد جهیزیه

لیست کاملی از جهیزیه و یا همان سیاهه جهیزیه که به امضا زوج رسیده باشد و در حالتی که سیاهه جهیزیه به امضا زوج نرسیده باشد ضروری است که به امضا دو شاهد عادل برسد. شناسنامه و کارت ملی و سند ازدواج و یا این که رونوشت سند ازدواج و وکالت نامه وکیل هم باید وجود داشته باشد.

حضانت یکی دیگر از مواردی است که می تواد با کمک یک وکیل خبره خانواده به نتیجه مطلوب برسد.

حضانت فرزند چه فرزند دختر باشد و چه پسر باشد تا هفت سالگی بر عهده مادر اوست و بعد از پایان این دوره بر عهده پدر می شود.

دختر نه سالگی و پسر در پانزده سالگی به بلوغ می رسد.

بعد از پایان بلوغ هر کدام از فرزند ها خود می توانند انتخاب کنند که باقی عمر خود و زندگی را کنار کدام از والدین بگذارند.

یکی دیگر از مواردی که وکیل خانواده می تواند کمک مفیدی داشته باشد نامزدی و خسارات ناشی از آن می باشد.

در مورد استرداد جهیزیه میوانید با وکیل طلاق در شیراز نیز مشورت کنید.

 نامزدی:

منظور از دوره نامزدی زمانی می باشد که دیگر زن و شوهر عقد کردند اما هنوز زندگی مشترک با هم را شروع نکردند و منظور قانون گذار هم از دوره نامزدی دوره قبل از عقد ازدواج می باشد و به بیان دیگر در نظام حقوقی ما دوره ای به نام دوره عقد تا آغاز زندگی مشترک و عروسی وجود ندارد بنابراین به تعبیر قانونی دوره نامزدی دوره ای می باشد که تصمیمات پیش از عقد و تشکیل رابطه عاطفی و مرحله آشنایی در جریان می باشد

گذشته از این حالت که به تغییر قانونی وعده ازدواج ایجاد علقه زوجیت نمی کند و تعهد به ازدواج تکلیفی و یا حقی برای طرفین فراهم نمی کند به طور مثال اگر زن و مردی به هم دیگر هدیه ای ببخشند این هدیه به عنوان عقد هبه و یا بخشش قرار می گیرد و بنا بر نظر ماده هزار و سی و چهار به بعد قانون مدنی امکان استرداد هدایای دوران نامزدی هست.

وکیل خانواده با موضوعی که به کرات با آن در ارتباط است شروط ضمن عقد میگوید.

وکیل خانواده در بندر عباس
وکیل خانواده در بندر عباس

 شروط ضمن عقد:

مجموع تعهداتی می باشد که در موقع ازدواج و با موافقت زن و شوهر مشخص می شود و در سند رسمی ازدواج هم به آن ها پرداخته می شود. زوجین با امضای آن این شروط را می پذیرند و قبول می کنند پس شروط ضمن عقد اعتبار قانونی دارند و می توان در دادگاه به آن ها استناد نمود و توجه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *