وکیل حقوقی در بندر عباس کیست؟

وب سایت حقوقی دادیار

وکیل در بندرعباس و مشاور حقوقی در بندرعباس

(0917-439-37-54)

قبول وکالت در دعاوی

حقوقی

خانواده

کیفری

تصادفات

انقلاب

وکیل پایه یک حقوقی در بندر عباس

این نوشته در خصوص وکیل حقوقی و وظایف وی می باشد.

مخاطبین عزیز شما می توانید برای مشاوره با وکیل در شیراز در زمینه حقوقی با ما در ارتباط باشید.

وکیل حقوقی به فردی گفته می شود که از طرف موکل اجازه داشته باشد در مورد موضوعات حقوقی در مراجع قضایی و یا غیر قضایی فعالیت نمایند در این رابطه وکیل حقوقی نسبت به احقاق حقوق ممکن است در رابطه با موضوع پرونده درمراجع  قضایی و غیر قضایی بر اساس حدود اختیارات که دارد فعالیت می کند و آثار اقدام وکیل در مراجع فوق بر اساس قانون مدنی متوجه موکل می باشد در ادامه این مقاله با وظایف و تعهدات یک وکیل حقوقی به منظور انجام دادن خدمات حقوقی آشنا می شویم.

مفهوم دعوای حقوقی

نخستین موضوعی که هر شخص برای اقامه ی دعوا با آن مواجه می‌شود آن است که موضوعی که دنبال تعقیب آن می باشد دارای چه عنوانی است و در کدام یک از دسته دعاوی قرار می‌گیرد تا قادر باشد دادگاه صالح برای طرح دعوا را انتخاب کند. از جمله ی انواع دعاوی در قانون، دعاوی حقوقی می باشد. موضوعات  حقوقی راجع به امور حقوقی و مدنی اقامه می‌شود که در قانون مدنی و قانون آیین دادرسی و مدنی این موضوعات و شیوه دادرسی به آن ها بیان شده است.

دعاوی حقوقی بر خلاف دعاوی کیفری راجع به جرم و مجازات نمی باشد و اشخاصی که برای طرح دعاوی حقوقی به دادگاه مراجعه می کنند اشخاصی هستند که حقوق آن ها پایمال شده و قصد دارند با اقامه ی دعوا حقوق ضایع شده ی خود را محقق سازند. در پاسخ به این پرسش که منظور از دعاوی حقوقی چه دعاوی است؟ باید اشاره داشت که دعاوی حقوقی وقتی اقامه می‌شود که اشخاص برای دریافت حق خود و جبران ضرر و زیان حاصل از  آن و از  بین رفتن حقوق  خویش به دادگاه رجوع می کنند. دادگاه حقوقی مثل دادگاه کیفری نمی باشد که برای تعقیب جرم در آن طرح دعوا می شود. در حقیقت انگیزه از اقامه ی دعوای مدنی دریافت حقوق می باشد. امور حقوقی قابل تقسیم به دو بخش اموال و اشخاص می باشد. مصادیق در موضوعات اقامه ی دعوای حقوقی دعاوی خانواده مثل ازدواج و طلاق و مهریه و نفقه و حضانت و مانند آن و نیز قراردادها مثل خرید و فروش و اجاره و و سایر دعاوی حقوقی مثل ارث و مالکیت وصیت می باشد.برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت دادیار مراجعه نموده و با وکیل طلاق  در شیراز مشورت لازم را به عمل بیاورید.البته که شما عزیزان میتوانید با وکیل طلاق در بندر عباس و یا وکیل مهریه در شیراز  از طریق سایت دادیار به صورت 24 ساعته و انلاین در ارتباط باشید و با مشاوره های آنها به حل مشکلات خود بپردازید.

وکیل حقوقی در بندر عباس
وکیل حقوقی در بندر عباس

موضوعات مشاوره وکیل حقوقی در بندرعباس

وکیل و مشاور حقوقی قادر است که در همه موضوعات حقوقی مشاوره دهد البته باید گفته شود که عنوان مسائل حقوقی یک موضوع کلی میباشد و بهتر است که وکیل در بعضی از موضوعات حقوقی به صورت تخصصی مشاوره بدهد این قضیه در کشورهای پیشرفته هم رواج دارد و مشاوره های وکیل به طور تخصصی پیش می رود به طور مثال بعضی وکلا در زمینه تجاری دارای تخصص هستند و تنها در این موضوع وکالت میکنند.

تعهدات وکیل نسبت به موکل

تعهدات وکیل نسبت به موکل بر اساس حدود اختیارات  می باشد که وکیل بر اساس وکالتنامه تنظیمی که با موکل داشته است  امضا کرده است و پذیرفته است.

در وکالتنامه های رسمی صادره از دفاتر اسناد رسمی و یا وکالت نامه های قضایی بین وکلای دادگستری و موکل بخش حدود اختیارات وکیل معین شده است که طرفین قادرند بر اساس خواسته خود حدود و اختیارات وکیل را مشخص کنند

تعهدات وکیل وابسته به این موضوع است که وکیل تا چه اندازه و در چه موضوعی از موکل اختیار و اجازه کسب کرده است به طور مثال فردی وکیل می‌شود که تنها امورات شهرداری موکل خود را انجام دهد ولی مثلاً ممکن است فرد دیگر وکیل شود تا امورات موکل خود را در دادسرا بیان دادگاه بدوی جلو ببرد.

انواع حقوق عمومی

وکیل حقوقی در شیراز: حقوق عمومی مشمول حق و حقوقی است که بین ادارات و نهادهای دولتی و یا موسسات عمومی در انجام وظیفه و خدمت متقابل به مردم وجود دارد و بایستی اجرا گردد همچنین چگونگی روش اجرای آن هم در حقوق عمومی لحاظ شده است.مثلاً کیفیت و چگونگی حقوق متقابل میان شهرداری که یک موسسه عمومی در جامعه میباشد و شهروندان یکی از انواع حقوق عمومی می باشد قوانین و حقوق حاکم بر روابط دیگر ادارات همانند سازمان ثبت اسناد با مردم هم در زیر مجموعه حقوق عمومی می باشد.

وکیل حقوقی در بندر عباس
وکیل حقوقی در بندر عباس

انواع حقوق خصوصی

حقوق خصوصی به صورت کلی به دو حالت می باشد

نخست اینکه حقوق فیمابین کلیه افراد حقیقی که در جامعه وجود دارند و صلاحیت برخورداری از حق خود را دارند که در این حالت میزان و روش اجرای آن در حقوق خصوصی مورد بررسی قرار می گیرد.

به طور مثال یک فرد حقیقی در جامعه دارای انواع  حق  مثل حق دادخواهی و حق اشتغال و امثالهم میباشد که این قضیه در حقوق خصوصی مورد بررسی می باشد.

دوم اینکه  انواع شرکت های حقوقی اعم از شرکت‌های تجاری و یا غیر تجاری که در اصطلاح به آن شخصیت حقوقی گفته می شود همانند شرکت ها و موسسات عام المنفعه  که در جامعه موجود است از مصادیق بارز حقوق خصوصی می باشد است که روش انجام وظیفه و حدود اختیارات و صلاحیت آنها بر اساس قانون در حقوق خصوصی قید شده است.

انواع وکیل حقوقی

وکیل اجازه دارد که در موضوعات مختلف وارد شود بنابراین گفته وکیل به انواع مختلفی تقسیم می گردد از انواع وکیل میتوان به وکیل دادگستری و وکیل رسمی که در دفاتر اسناد رسمی در قالب وکالتنامه رسمی به منظور اشخاص صادرمی کنند و وکیل معاضدتی و دیگر وکیل اتفاقی وکیل تسخیری را  اشاره کرد.

وکیل تسخیری در بندرعباس

وکیل تسخیری برای وکالت از افراد کم توان مالی در خصوص جرایم مهم کشوری همانند قتل و امثالهم به منظور دفاع فعالیت می نمایند که هزینه این گونه وکلا طبق تعرفه مندرج در قانون وکالت از سمت دولت به وکیل پرداخته می شود.

وکیل معاضدتی در بندرعباس

به وکیلی گفته می‌شود که دادگاه در حالت تقاضای اشخاص محتاج با ثابت شدن عدم توانایی مالی آنها برای داشتن وکیل دادگستری برای ایشان انتخاب می کنند  بر این اساس که در حالت ثابت شدن عدم توانایی مالی خود و تقاضای او از دادگاه برای وکیل داشتن دادگاه از طریق کانون وکلا یا مشاوران وکلای قوه قضاییه وکیل را برای فرد معین می کند تا او بتواند از حقوق فرد دفاع کنند و در این میان حق کسی به خاطر عدم توانایی مالی پایمال نگردد.

وکیل انتخابی در بندرعباس

هر فردی با تمایل و علاقه خود می تواند فردی را به عنوان وکیل اختیار کند این وکلا می توانند وکلای رسمی باشند که فرد به وسیله دفترخانه اسناد رسمی فردی را به عنوان وکیل برای انجام کارهای مد نظر خود مثل مراجعه به ادارات و یا شهرداری و یا فروش انواع  مال انتخاب می نماید و یا می توانند وکلای دادگستری باشند که در مراجع قضایی و زیرمجموعه های آن مثل شعبه حل اختلاف و مراجع انتظامی به نیابت از موکل خود به منظور احقاق حقوق بایستی فعالیت نماید.

وکیل اتفاقی در بندرعباس

بر اساس قانون موضوعه کشور ما خویشاوندان درجه اول قادر هستند هر سال یک و یا دو بار از یکدیگر درخواست وکالت کنند که در این حالت با ثابت شدن قرابت نزدیک بین آنها به وسیله مراجع قضایی و با صلاحدید قاضی دادگاه این نوع وکالت انجام می شود.

وکیل و یا نماینده حقوقی ادارات

به عنوان نماینده حقوقی به منظور اقامه دعوا و یا نسبت به دفاع از دعاوی افراد علیه اداره مرتبط به دادگاه معرفی کند تا او از منافع و حقوق سازمان دفاع نمایند.

لازم به ذکر است که بعضی از وکلا  تنها در حرفه ای  خاص  وکالت می کنند به تعدادی از این گونه تخصص ها می پردازیم:

وکیل ملکی در بندرعباس

به وکیلی گفته می شود که در خصوص انواع املاک مثل بایر و غیر بایر اطلاعات حقوقی مفیدی داشته باشد بتواند کمک‌کننده خوبی به افرادی که در این زمینه مشکل دارند باشد.وکیل ملکی در شیراز نیز به شما کاربران گرامی در زمینه املاک و تنظیم قرارداد ها کمک شایانی مینماید.

وکیل مهاجرت در بندرعباس

وکیل مهاجرت وکیلی است که به قوانین دیگر کشورها کاملاً تسلط دارد اطلاعات حقوقی مناسبی در خصوص مهاجرت به انواع کشورها دارد.

وکیل امور قراردادها در بندرعباس

وکیل امور قراردادها به شخصی گفته می‌شود که در قراردادهایی که بین افراد تنظیم می گردد اطلاعات مفید حقوقی داشته باشد این قراردادها امکان دارد که بین افراد حقیقی و یا بین افراد حقوقی تنظیم شود روشن است که وجود وکیل خبره در موقع عقد قراردادهای مذکور می‌تواند تا حد زیادی از خسارات و کلاهبرداری های ممکن در آینده جلوگیری نماید.

وکیل حقوقی در بندر عباس
وکیل حقوقی در بندر عباس

وکیل خانواده در بندرعباس

وکیل خانواده به وکیلی گفته می شود که در امور مرتبط با خانواده تسلط و آشنایی داشته باشد به این خاطر که لفظ وکیلی عام است چنین فردی می تواند وکیل محضری باشد که در دفترخانه اسناد رسمی به وسیله شخص انتخاب می شود تا به منظور امور خانوادگی و مطالبات حقوق ضایع شده اعضای خانواده فعالیت نمایند و یا اینکه امکان دارد وکیل دادگستری باشد که به نیابت از موکل خود در دادگستری و زیرمجموعه‌های آن اقدام قضایی و احقاق حق کند.

وکیل چک و سفته در بندرعباس

وکیل چک و سفته  وکیلی می باشد که در امور مرتبط به انواع چک ها که از بانک های مختلف صادر می گردد و همینطور در خصوص سفته و گواهی عدم پرداخت  و واخواست سفته ها و دیگر ظهرنویسان چک ها و حقوق و تکالیف مرتبط به ظهرنویسان چک و سفته ها دانش و اطلاعات مفید و مطلوب داشته باشد.  شما مخاطبین گرامی برای دسترسی سریع و راحت تر میتوانید به سایت دادیار مراجعه کنید زیرا که  به معرفی وکیل چک در شیراز پرداخته و اماده پاسخگویی 24 ساعته به شما عزیزان میباشد.

وکیل شرکتها در بندرعباس

وکیل شرکتها وکیلی می باشد که در امور مرتبط با شرکت و انواع آن اطلاعات کامل حقوقی را دارا باشد لازم به ذکر است که این شرکت‌ها می‌توانند شرکت‌های تجاری مشخص شده در قانون تجارت باشد به طور مثال شرکت با مسئولیت محدود و یا شرکت های تضامنی و یا حتی ممکن است که شرکتهای غیر تجاری باشد مثل شرکت های عام المنفعه و فرهنگی.

همچنین جهت مشاوره برای ثبت شرکت تضامنی نیز میتوانند به شما کمک کند و شماره در این عمور راهنمایی نمایند.

 چرا به وکیل حقوقی در بندرعباس احتیاج داریم ؟

در جامعه امروزی مشکلات  و اختلافات زیادی وجود دارد  افراد مجبورند برای حل اختلاف های ایجاد شده بین خود به محاکم قضایی رجوع کنند حل این اختلافات در مراجع قضایی طبق قوانین موضوعه کشوری انجام می شود که این قوانین هم خود مشمول چندین جلد کتاب می باشد روشن است که استنباط این قوانین که برگرفته از متون فقه شیعه و دیگر قوانین از دیگر منابع است به وسیله افراد عادی هیچ دانشی در این خصوص ندارند ممکن نمی باشد حتی خیلی از افراد با تسلط کم بر علم حقوق به منظور احقاق حقوق خود به دادگاه رجوع کردند و نتیجه مطلوبی نگرفتند.

وکیل حقوقی در بندر عباس
وکیل حقوقی در بندر عباس

این موضوع مثل همان خود درمانی در علم پزشکی است که در بعضی اوقات باعث ضرر و زیان جسمی و روحی بیمار می‌شود  در موضوعات حقوقی هم همین قضیه وجود دارد که سبب ضرر و زیان مالی و حیثیتی می‌شود نه تنها خود شخص بلکه ممکن است چندین خانواده را سالهای زیاد از حقوق قانونی خود محروم کند.

از نظر دیگر چنانچه افراد توانایی علمی کافی داشته باشند امکان دارد وقت کافی را نداشته باشند تا خودشان بتوانند در محاکم قضائی و به دنبال کردن امور خود به مراجع ذیربط قضایی رجوع کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *