وکیل مواد مخدر در بندرعباس

وب سایت حقوقی دادیار

وکیل در بندرعباس و مشاور حقوقی در بندرعباس

(0917-439-37-54)

قبول وکالت در دعاوی

حقوقی

خانواده

کیفری

تصادفات

انقلاب

وکیل پایه یک مواد مخدر در بندرعباس

مواد مخدر یک عنوان عمومی برای انواع مختلفی از داروها و ترکیبات طبیعی و شیمیایی است که معمولاً به خاطر احتمال ایجاد وابستگی به مصرف جزو مواد اعتیادآور محسوب می شود و در اکثر نقاط جهان خرید و فروش آن ممنوع اعلام شده است.

به هر آنچه که سبب تغییر غیر طبیعی در سیستم دستگاه عصبی مرکزی شود  مخدر می گویند مواد مخدر سیستم هوشیاری و عملکرد مغز را مختل می نمایند.

وکیل مواد مخدر در بندر عباس
وکیل مواد مخدر در بندر عباس

دسته بندی مواد مخدر:

در ادامه با توضیحات وکیل در شیراز همراه باشید:

سرکوبگر ها

مواد مخدری که واکنش های مغز را کم می کند همانند هروئین و تریاک و مورفین

محرک ها

این نوع مواد مخدر به سیستم عصبی بدن سرعت می بخشد مثل کوکائین و نیکوتین

توهم زاها

این مواد مخدر سبب حالت‌هایی مثل هذیان گفتن میشود.

همانند ماریجوانا و ال اس دی

آمفتامین ها و مت امفتامین ها

این مواد محرک روان می‌باشند مثل اکستاسی و شیشه

مواد مخدر سنتی

همان طور که از این عنوان برداشت می شود بعضی از مواد مخدر همانند تریاک و گل که از قدیم هم کشت و مصرف می شده است و در نتیجه به این نوع از مواد مخدر مواد مخدر سنتی می گویند که از ترکیب کردن و یا تجزیه نمودن این مواد مواد مخدر دیگری حاصل می شود.

مواد مخدر صنعتی

به موادی گفته می شود که در قرن بیست و بیست و یک  در آزمایشگاه ها با بهره از مواد مخدر سنتی و یا دیگر ترکیبات شیمیایی تولید و عرضه شده است به طور معمول قدرت تخریب مواد مخدر صنعتی و آثار جبران ناپذیری که مواد مخدر صنعتی بر روی بدن شخص معتاد باقی میگذارد و همچنین شدت اعتیاد به این مواد چندین برابر مواد مخدر سنتی می باشد به همین دلیل مجازات حمل ل و نگهداری و همچنین فروش مواد مخدر صنعتی بسیار سنگین تر است.جهت اطلاعات بیشتر در زمینه مواد مخدر یا چک و هر چیزی که در زمینه حق و حقوق شما است شما عزیزان میتوانید به سایت دادیار مراحعه کنید زیرا که سایت دادیار به معرفی وکیل با تجربه در شیراز مانند وکیل چک در شیراز پرداخته و به شما کمک شایانی در حل مشکلاتتان مینماید.

وکیل مواد مخدر در بندر عباس
وکیل مواد مخدر در بندر عباس

مجازات جرم مواد مخدر

جرایم مرتبط با مواد مخدر به صورت کلی به چند دسته تقسیم می شوند که مجازات هر کدام به شرح ذیل است

مجازات تولید و کاشت مواد مخدر

مواد مخدر طبیعی و یا شیمیایی از هر نوعی برای بار اول مشمول جریمه نقدی و برای بار دوم جریمه نقدی و هفتاد ضربه  شلاق و برای بار سوم جریمه نقدی و هفتاد ضربه شلاق  و دیگر پنج  سال حبس و در بار چهارم اعدام می باشند.

مجازات وارد یا صادر کردن مواد مخدر

هرحالت از مواد مخدر یا مواد روانگردان تا  پنجاه گرم  مجازات جزای نقدی و پنجاه  ضربه شلاق

بین پنجاه تا پانصد  گرم جزای نقدی و هفتاد  ضربه شلاق و دیگر سه سال حبس است.

بیشتر از پانصد گرم تا مقدار پنج کیلو  جزای نقدی و هفتاد و چهار  ضربه شلاق و همچنین پانزده سال حبس و بیشتر از پنج کیلوگرم اموال شخص مصادره و مجرم هم اعدام می گردد.

مجازات نگهداری و خرید مواد مخدر

هرگونه مواد مخدر بین پنجاه تا پانصد گرم  جزای نقدی و ده تا هفتاد و چهار  ضربه شلاق

بین پانصد تا پنج  کیلوگرم جزای نقدی و هفتاد و چهار  ضربه شلاق و پنج سال حبس است

بین پنج تا بیست کیلو  جزای نقدی و هفتاد و چهار ضربه شلاق و ده سال حبس می باشد  و در حالتی که جرم باز تکرار شود مصادره اموال مجرم انجام می شود

مجازات احداث مکان استعمال مواد مخدر

جزای نقدی و هفتاد و چهار  ضربه شلاق و تا دو سال حبس  معین می شود

در حالتی که مکان مذکور واحد تجاری و تولید یا خدماتی باشد به غیر از مجازات هر گونه پروانه کسب یا موافقت نامه اصولی واحد تا یک سال اعتبار خود را از دست میدهد و در حالت تکرار جرم دولت آن را مصادره می کند.

قاچاق مواد مخدر در بندرعباس

از جمله جرایم کیفری مطرح در همه کشورها که عمدتاً سازمان یافته و بین المللی می باشد و علیرغم سود فراوان حاصل از آن مجازات دشواری به دنبال دارد قاچاق مواد مخدر می باشد.

وکیل قاچاق در بوشهر میگوید: قاچاق مواد مخدر به منظور وارد یا خارج شدن کلیه مواد طبیعی و شیمیایی اعتیاد آور چه ممنوع  و چه مجاز از طرق غیرقانونی است.

به صورت کلی باید گفت که قاچاق مواد مخدر در قانون مجازات اسلامی ما مجازاتهای سختی را به دنبال دارد که از جمله آنها می توان به اعدام و جزای نقدی و دیگر شلاق و همچنین ضبط و مصادره اموال اشاره کرد.

تخفیف و تشدید جرم مواد مخدر

وکیل مواد مخدر در شیراز در این باره توضیح داده است:به صورت کلی پرونده های مرتبط با مواد مخدر به دو دسته تقسیم می شود و شرایط مختلفی در مورد مجازات مجرمین از نظر قاضی رسیدگی کننده وجود دارد عواملی مثل تشکیل باند و سردستگی گروه توزیع مواد

بهره بردن از کودکان و افراد مجنون برای حمل و توزیع

داشتن سلاح گرم و سلاح سرد در موقع دستگیری

دفعات بالای ارتکاب جرم  سبب تشدید در مجازات می‌شود

چنانچه شخص مرتکب با مقامات قضایی  و دیگر پلیس مبارزه با مواد مخدر همکاری لازم را کند و دارای عدم سوء سابقه و پیشینه کیفری هم باشد و اگر احساس پشیمانی داشته باشد در این حالت تخفیف در مجازات او وجود دارد.

در ماده سی و هشت  قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر قوانین خاصی مختص به میزان تخفیف مجازات اعلام شده است بر اساس این ماده دادگاه میتواند در صورت وجود داشتن جهاد مخففه مجازات های تعزیری مقرر در این قانون را تا نصف حداقل مجازات آن جرم تخفیف بدهد در حالتی که مجازات فاقد حداقل باشد همان مجازات تا نصف تخفیف می یابد.

مقدار تخفیف در احکام حبس ابد پانزده  سال می باشد و در خصوص مجازات اعدام درخواست عفو و تخفیف مجازات به کمیسیون عفو فرستاده می شود.

مواردی مثل همکاری موثر/ نوع و میزان مواد مخدر مکشوفه/ حسن رفتار و سابقه متهم در زندان/ سن و سال و بیماری او در اعمال مقررات تخفیف در مجازات جرایم مواد مخدر تاثیر گذار خواهد بود.در مورد ملاقات با زندانی نیز میتوانید با وکیل مشورت کنید.

رسیدگی جرایم مواد مخدر اطفال

همانطور که میدانید فردی که هنوز به سن بلوغ نرسیده باشد طفل نامگذاری می شود

در قانون و احکام شرعی سن بلوغ برای پسر پانزده سال تمام و برای دختر نه  سال تمام می باشد و  افراد زیر هجده  سال تمام نوجوان خطاب می شوند.

رسیدگی کردن به جرایم مواد مخدر در این دسته از افراد مثل دیگر جرایم ارتکابی در صلاحیت دادگاه اطفال می باشد غیر از اینکه مجازات قانونی جرم ارتکابی آنان از نوع سلب حیات باشد که در این مورد دادگاه کیفری استان صلاحیت رسیدگی دارد.

دلیل رسیدگی به این حالت از جرایم در دادگاهی به غیر از دادگاه اطفال این مورد می باشد که رسیدگی کردن با یک قاضی انجام شود اما به خاطر اهمیت داشتن برخی جرایم ارتکابی رسیدگی کردن به آنها در صلاحیت دادگاه کیفری استان می باشد که با تعداد قضات بیشتر و دقت و سرعت بیشتری تشکیل جلسه می‌دهند طبق گفته قانون‌گذار ما در هر حوزه قضایی بایستی  چندین شعبه دادگاه اطفال باشد در غیر این حالت رسیدگی کردن به جرایم در این خصوص در دادگاه کیفری دو می باشد همچنین رسیدگی کردن به جرایم مواد مخدر در دادگاه های اطفال و نوجوانان با حضور قاضی مشاور می باشد و انتخاب کردن مشاوران از بین متخصصان علوم تربیتی و روانشناسان و دیگر جرم شناسان شاغل و یا بازنشسته خواهد بود.

وکیل مواد مخدر در بندر عباس
وکیل مواد مخدر در بندر عباس

ادله اثبات جرم مواد مخدر در بندرعباس

ادله اثبات جرایم مرتبط با مواد مخدر دو دسته می باشد

ادله عام

ادله خاص

ادله عام  به منظور اقرار و شهادت شهود است که این حالت از ادله اهمیت بسیاری در دعاوی کیفری دارد و به طور معمول یکی از معین کننده ترین ادله برای مسیر یک دادرسی است.

ادله خاص عبارت است از

علم قاضی/ کارشناسی و ادله بیوژنتیک/ نشانه‌ها و امارات.

فرقی که این دو حالت ادله از یکدیگر دارند این مورد می باشد که اصولا در جرایم کیفری ادله عام یکسان میباشد با این وجود که روش انجام و به کارگیری ادله خاص در مورد هر جرمی با دیگر جرایم متفاوت است.

بهترین وکیل مواد مخدر در بندرعباس

بهتر است که متهم و یا خانواده او او با روبه رویی با جرم مواد مخدر سریعاً با یک وکیل متخصص درجرم مواد مخدر مشورت نمایند متاسفانه در این خصوص افراد دیر به سراغ وکیل مجرب میروند  که بر اساس قاعده فقهی  اقرار  عقلا  علی انفسهم جایز  انکار بعد از اقرار مسموع نبوده است و متهم پس از اینکه نزد دادسرا و در مرحله تحقیقات مقدماتی نسبت به ارتکاب جرم خود اقرار کرد دیگر اجازه ندارد نزد محکمه منکر حرف‌های خود شود  بعد از ان طرف که برگه های نخستین هر پرونده کیفری با اهمیت ترین اوراق می باشد  بهتر است که  از همان اول دستگیری و کشف مواد مخدر نسبت به اعطای وکالت به وکیل متخصص و مجرب در جرایم مواد مخدر سپرده شود.

وکیل مواد مخدر در بندر عباس
وکیل مواد مخدر در بندر عباس

از جمله ویژگی های یک وکیل مواد مخدر فن بیان و اعتماد به نفس بالا به منظور دفاع از موکل خود و کاهش مجازات است.

وکیل مواد مخدر بایستی تجربه بالایی داشته باشد و پرونده های موفق فراوانی در این زمینه از خود داشته باشد.

با وجود یک وکیل مواد مخدر می توان سریع تر و راحت تر از حقوق خود در دادگاه و مراجع قضایی دفاع کرد و از آن طرف که و کیل هم بتواند دفاع خوبی ارائه دهد  فرد متهم بایستی تمامی مدارک و شواهد مرتبط را به وکیل اعلام کند.

مخاطبین عزیز به منظور مشاوره و راهنمایی در این زمینه با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *