وکیل در اقلید

وب سایت حقوقی دادیار

وکیل در شیراز و مشاور حقوقی

(0917-439-37-54)

وکیل در اقلید و وکیل در آباده در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است.

حق مشاوره حقوقی:

حق مشاوره حقوقی بر اساس شهرت یا دانش ممکن است متفاوت باشد منتها تفاوت ان انقدر زیاد نیست مانند حق الوکاله چرا که در حق الوکاله نوسانات قیمت حق الوکاله بیشتر مشاهده میشود،منتها در مشاوره حقوقی تفاوت قیمت انقدر زیاد نیست که نسبت به این مسئله حساس باشید،بنابراین بهتر است که کمی به دور از هزینه تصمیم بگیرید چرا که ممکن است در اینده بر اساس موضوعات پرونده تان مشاوره حقوقی شما تبدیل به وکیل شما نیز بشود،بنابراین بهتر است در همان ابتدا حتی در مورد مشاوره حقوقی تحقیقات لازم را انجام بدهید و نسبت به هزینه اولین جلسه مشاوره زیاد حساس نباشید.

وکیل در اقلید
وکیل در اقلید

مشاوره حقوقی خود را مدام عوض نکنید به امید انکه مشاوره حقوقی بعدی به شما راهکار بهتری ارائه بدهد چرا که مشاورین حقوقی با استناد و براساس قانون پاسخگو شما هستند و صرفا بر اساس علم خود تصمیم گیری نمیکنند،

درست است که راهکارهای ارائه شده بر اساس تحلیل ها و پرونده های مشابه شما ممکن است کمی متفاوت باشد،منتها این موضوع نباید باعث شود که مدام مشاوره حقوقی خود را عوض کنید نهایتا اگر با مشاوره حقوقی اول به مشکل برخوردید سعی کنید با استناد به مشاوره حقوقی دوم جلو بروید.بیشتر عوض کردن مشاوره حقوقی باعث از میان بردن هزینه زیادی از جیب شما میباشد پس نسبت به این موضوع زیاد دهن بین نباشید و هر مشاوره حقوقی را که تعریفش را زیاد شنیدید مناسب خود ندانید،چرا که ممکن است بر اساس موضوع شما هر مشاوره حقوقی نتواند کمک کننده باشد و صرفا باید به مشاوره حقوقی که علم بالایی دارد مراجعه نمود.

یک مشاوره حقوقی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

در واقع باید با مطالب به روز اشنا باشد به خصوص قوانین جدید چرا که ارائه راهکارها ملزم دانستن قوانین جدید است.

سود جو نباشد؛در بسیاری از موارد دیده شده است که پرونده ها و موضوعاتی که با یک جلسه مشاوره حل می شده است به درازا کشیده شده است و فرد هزینه زیادی را به وکیل میدهد تا وکالتش را به عهده بگیرد در حالی که بر اساس موضوع پرونده اصلا نیازی به شخص وکیل نبوده و صرفا ارایه راهکار لازم بوده است.

در رشته حقوق یا فقه حقوق حتما تحصیل کرده باشد.

وکیل بودن یا نبودن مشاوره حقوقی بسته به نظر شما میباشد زیرا ممکن است مشاوره حقوقی شما یک قاضی باشد یا یک وکیل یا کسی که صرفا در رشته حقوق تحصیل نموده است.

راز دار باشد؛چرا که ممکن است شما در حین مشاوره حقوقی بخشی از زندگی خویش را که مهم و حیاتی است و افشا شدن ان باعث از بین بردن ابرویتان شود،با مشاوره حقوقی در میان بگذارید،بنابراین به مشاورین حقوقی مراجعه کنید که در سایت کانون وکلای دادگستری وکلایی وجود دارند که عمل مشاوره حقوقی را انجام میدهند،که خب این سایت اعتبار بالایی دارد و حتی میتوانید عملکرد وکلا را بر اساس نظرات موجود مشاهده بفرمایید‌.

وکیل در اقلید
وکیل در اقلید

انواع وکیل

انواع وکیل در اقلید چگونه است؟

وکیل خانواده

وکیل خانواده کسی است که در امور حقوق و مقررات خانوادگی تسلط کامل و جامع داشته باشد. چون لفظ وکیل عام است، چنین شخصی می تواند وکیل محضری باشد که در دفتر خانه اسناد رسمی توسط فرد انتخاب می شود تا جهت انجام  امور خانوادگی و مطالبات حق و حقوق ضایع شده اعضای خانواده خود اقدام کند. و یا این که می تواند وکیل دادگستری باشد که به نیابت از موکل خویش در دادگستری و زیر مجموعه های آن اقدام قضایی و احقاق حق نماید.

وکیل ملکی

وکیل ملکی وکیلی است که در مورد انواع املاک اعم از بایر و غیر بایر اطلاعات نسبی حقوقی و غیر حقوقی داشته باشد. که در این باره به درخواست کاربران عزیز وکبل در مرودشت به طور کامل توضیح داده اند.

وکیل مهاجرت

وکیل مهاجرت وکیلی است که در امور مربوط به مهاجرین به کشورهای دیگر و اخذ تابعیت از دولت های مطبوع که در آن مقیم هستند، اطلاعات حقوقی  کافی داشته باشد .این که چگونه از حقوق مهاجرین در کشورهای مقیم دفاع نماید یا در مورد تابعیت آن ها به درستی  اقدام کند.

وکیل امور قراردادها

وکیل امور قراردادها وکیلی است که در قراردادهایی که بین اشخاص تنظیم می شود اطلاعات نسبی حقوقی داشته باشد. این قرار دادها می تواند بین اشخاص حقیقی و یا بین اشخاص حقوقی تنظیم گردد. بدیهی است که وجود وکیل خبره در زمان عقد قرار دادهای مذکور، می تواند تا حدود زیادی از خسارات و کلاهبرداری های ممکن در آینده جلوگیری کند.

انواع دعوای تصرف عدوانی

طبق قانون تصرف عدوانی به دو نوع تقسیم می‌شود، تصرف عدوانی کیفری و تصرف عدوانی حقوقی که هر کدام از آنها دارای شرایط خاصی هستند که اگر تحت عنوان یکی اعلام دعوا شود نمی‌توان آن را تغییر داد.

علم حقوق نیز مانند بسیاری از علوم دیگر از زوایا و پیچیدگی های مختلفی برخوردار است که برای رسیدن و حل مسئله باید نسبت به آن علم و آگاهی و دانش لازم وجود داشته باشد امور حقوقی نیز نکته های مهمی در آن نهفته است که یک کارشناس حقوقی یا یک وکیل دادگستری در صورتی که نسبت به آن علم و دانش کافی داشته باشد و یک فرد خبره و ماهر باشد می‌تواند پیچیدگی ها و سختیهای دعاوی موجود را حل کند

از سخت‌ترین نمونه‌های پرونده‌های مربوط به املاک غیر منقول دعوای تصرف عدوانی می باشد منظور از تصرف عدوانی آن است که دیگری وارد بر ملک ثالث شده و به نحو غلبه و عدوان یعنی با زور و اجبار و بدون  رضایت مالک متصرف مال غیر منقول شود در واقع در تصرف عدوانی رضایت مالک مال غیر منقول اخذ نشده و دیگری بدون رضایت متصرف آن ملک شده است به عبارتی می توان بیان داشت منظور از تصرف عدوانی خارج کردن مال از استیلا و تصرف مالک است و همانگونه که گفته شد رکن اساسی تصرف عدوانی عدم رضایت مالک می‌باشد ‌.

متضرر تصرف عدوانی باید بداند چگونه دادخواست تصرف عدوانی را مطرح کند تا به آن رسیدگی شود و به نتیجه دلخواه نائل آید به طور کلی خواهان باید برای طرح دعوی تصرف عدوانی به دادگاههای عمومی حقوقی مراجعه نماید

وکیل در اقلید
وکیل در اقلید

بنابراین لازم نیست که فرد حتماً مالک، ملک باشد تا بتواند شکایت کند ممکن است شاکی مستاجر باشد و موجر یا صاحب خانه متصرف عدوانی باشداز این نظر که کدام دادگاه صالح به رسیدگی دعوای تصرف عدوانی می‌باشد باید دانست دادگاه محلی که مال در حوزه آن قرار گرفته است ،حتی اگر خوانده در آن مکان اقامت نداشته باشد صالح به رسیدگی است بنابراین دعوای تصرف باید در دادگاه های محل وقوع مال غیرمنقول اقامه شود.

برای طرح دعوای تصرف عدوانی حقوقی حصول شرایط لازم است یکی اینکه سابقه تصرف خواهان باید مشخص باشد در واقع باید بدانیم که یکی از اصلی‌ترین شروط رسیدگی به دادخواست تصرف عدوانی این است که خواهان یا فردی که شکایت کرده است باید حتماً مدتی از این اموال غیر منقول استفاده کرده باشد مثلاً خواهان مدتی در منزل مسکونی مورد دعوا اقامت داشته باشد و اقامت ایشان مورد تایید اطرافیان باشد به بیان شیواتر این که باید برای دادگاه اثبات شود که مال غیر منقول متعلق به خواهان بوده است لازم است

ارتباط بین مال و متصرف مدتی ادامه داشته باشد تا بتوان آن را به عنوان سابقه پذیرفت تعیین این مدت بر اساس عرف می‌باشد یکی دیگر از مواردی که لازم و حائز اهمیت است  تصرف خوانده می باشد. خوانده باید هیچ گونه تصرف قبلی در مال موضوع دعوا نداشته باشد و گرنه خود نیز متصرف سابق است و صدور دستور رفع تصرف علیه متصرف سابق وجاهت قانونی ندارد.

در صورتی دعوای تصرف عدوانی موضوعیت می یابد که حتماً باید تصرف به زور و ناخواسته باشد در واقع تصرف باید بدون رضایت قبلی محقق شده باشد همانگونه که از لفظ عدوانی بودن مشخص است مال باید بدون رضایت مورد تصرف قرار گرفته باشد. در غصب نیز به همین گونه است. موضوع مهم اینکه باید مال تصرف شده حتماً غیرمنقول باشد و یکی از شروط رسیدگی به دعوای تصرف عدوانی غیر منقول بودن مال مورد دعوا میباشد پس مدعی اموال منقول نمی تواند دعوای تصرف عدوانی مطرح کند. در کل مبحث رضایت در حقوق کیفری چه در مورد تصرف عدوانی چه در سایر موارد امری خیلی مهم است که باید توجه ویژه ای داشته باشیم.

وکیل در اقلید
وکیل در اقلید

همان گونه که از لفظ تصرف عدوانی کیفری بر می‌آید معنی و مفهوم این است که در تصرف عدوانی کیفری مال متعلق به شخص دیگر است و با علم به اینکه مال متعلق به دیگری است تصرف شده است تصرف عدوانی کیفری جرم محسوب می‌شود و در صورت اثبات شخص از یک ماه تا یک سال به حبس محکوم خواهد شد لازم به یادآوری مجدد است که در رابطه با تصرف عدوانی کیفری نیز باید مال غیر منقول باشد و شخص باید مالکیت مال غیرمنقول را اثبات کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *