وکیل در نی ریز

وب سایت حقوقی دادیار

وکیل در شیراز و مشاور حقوقی

(0917-439-37-54)

وکیل در نی ریز و وکیل در داراب در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است. توجه نمایید که وکیل در استهبان و دیگر شهر های اطراف نی ریز نیز در تمام زمینه ای گفته شده فعال میباشد.

وکیل کسی است که از طرف شخص دیگری، اعم از حقوقی یا حقیقی به موجب عقد وکالت برای انجام کاری مأمور می‌شود. وکالت یک عقد جایز است که در چارچوب مقررات قانون مدنی منعقد می‌شود و طرفین آن وکیل و موکل نامیده می‌شوند.

نایب السلطنه را در دوره صفویه وکیل می‌گفتند و عنوان وکیل الرعایا هم از همین‌جا برخاسته است. می‌توان به منظور اطمینان شخص در برخی موارد و پرونده‌های حساس، برای وکیل انتخابی حد و مرز مشخص کرد که در چه زمینه‌ای اجازه وکالت از طرف دارد و در چه زمینه‌ای خود شخص باید برای آن کار حضور داشته باشد.

وکیل در نی ریز
وکیل در نی ریز

در اصل 35 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آمده‌است که در همه دادگاه‌ها، طرفین دعوا حق دارند برای خود وکیل انتخاب کنند و اگر توانایی انتخاب وکیل را نداشته باشند باید برای آن‌ها امکانات تعیین وکیل فراهم شود.

البته در ایران و عموم کشورها تصدی شغل وکالت دادگستری علاوه بر لزوم دارا بودن تحصیلات مرتبط دانشگاهی، مستلزم اخذ مجوزهای لازم و گذرانیدن دوره‌های کارآموزی در کانون‌های وکلا است. وکالت یک نوع عقد از عقود است که بین موکل و وکیل، بسته می‌شود و به جای موکل، کار مورد وکالت را انجام می‌دهد مثلاً زید به عمر وکالت می‌دهد به این که زمینی برای او بخرد، زید موکل است و عمر وکیل. این عمر به نیابت از زید کار را انجام می‌دهد؛ و موکل محدوده‌ای را که برای عمر مشخص کرده، وکیل حق تجاوز و تعدی از آن را ندارد. مثلاً موکل گفته این خانه مرا بفروش به دویست تومان عمر حق ندارد به کمتر از دویست تومان بفروشد.

وظایف اصلی وکلا از جانب جامعه:

در اصل وظیفه ای که قانون و اجتماع بعهده شخص وکیل مدافع گذاشته است جزء مشکل ترین وظریفترین وظائف میباشد. وکیل دادگستری باید در انجام این وظیفه نقش دفاع از حقوق موکلش بار مشقات زیادی را بدوش خود بکشد و محرومیت های زیادی را متحمل بشود و با موانع و مشکلات عدیده ای دست بگریبان شود و حتی خود را بدست فراموشی بسپرد تا که بتواند موفق بشود، حاصل او از این همه خدمت جز محرومیت از مواهب و نعمات درفاصله عمری کوتاه چیز دیگری نخواهد بودو البته متاسفانه موکل هایی که تلاش های یک وکیل را نادیده میگیرند و مدام وکلا را سرزنش میکنند که خب این موضوع ها باعث میشود که یکسری از وکلا روز به روز امید خود را نسبت به جامعه و افراد از دست بدهند حتی ممکن است که این نا امیدی موجب ان شود که وکلا حتی گاهی عدالت را زیر پا بگذارند چرا که مورد توهین قرار گرفتن به صورت مداوم فقط باعث میشود که وکلا ان بخش انسان دوستی و احترام را فراموش کنند و خب به فکر حق الوکاله بیشتر باشند چرا که از نظر انها هر چقدر هم کار درست و بجا را انجام بدهند باز هم یکسری از افراد هستند که به انها بگویند وکالت شغل شریفی امروزه نیست و مدام به وکیل خطاب میکنند که پس بهتر است به جای انکه وکیل به فکر شرافت خویش و عدالت باشد به هر طریق ممکن پرونده ها را پیروز کند و حتی اگر مجبور باشد عدالت را به طور کل زیر پا بگذارد برای حق الوکاله بیشتر و پیروز شدن در پرونده و کسب کردن شهرت.

پس بسیاری از اشخاص که چنین گمان میکنند که شغل وکالت شغلی همراه با درامد بالا و زحمت کم است بسیار اشتباه میکنند زیرا حاصل این درامد ها تلاش های چند ساله مطالعه و درس خواندن،موجود است جدای از ان هر پروانه وکالتی ممکن است حتی تا یک سال حل شدن ان به طول بیانجامد بنابراین در این زمان وکیل باید بیشتر وقت روزانه خود را صرف حل کردن پرونده های مختلف کند،و از انجایی که بسیاری از پرونده ها با جان افراد در ارتباط است چنانچه پرونده به نتیجه نرسید عموما وکلا دچار عذاب وجدان میشوند.

وکیل در نی ریز
وکیل در نی ریز

سختی های وکالت

عموم افراد چون ان بخش زندگی خوب وکلا و مرفه بودن زندگی وکلا را میبنند دیگر چشم هایشان سختی های این شغل را مشاهده نمیکند و نمیدانند که یک وکیل براینکه تبدیل به یک وکیل خوب بشود و زندگی خوبی برای خود و خانواده اش بسازد باید که چه کارهایی انجام بدهد،و دلیل ان نیست که ظاهر زندگی افراد با درون زندگی شان فوق العاده متفاوت است؛بیشتر وکلا بعد از طی دورانی دچار افسردگی و نا امیدی ممکن است بشوند و یا اینکه بیشتر مواقع در زندگی خود با تهدید های مختلف روبرو خواهد بود که این موضوعات اثری به جز مشکلات روحی به دنبال نخواهد داشت.پس شغل وکالت خود شغل سختی است و اگر جامعه از این شغل دفاع نکند وکلا از کار خویش دل زده میشوند.

افراد یا همان مردم از نقش وکیل و وظیفه او ، بسبب پیچیدگی و دشواری های این شغل، بی اطلاع هستند و لذا نظرات نادرستی از طرف بعضی اظهار می شود و سابقه ذهنی غلطی از وکیل دادگستری در ذهن بعضی رسوخ کرده که ریشه کن کردن آن کار آسانی نمیباشد،چرا که وقتی یک عقیده یا فرهنگ در ذهن عموم افراد جامعه شکل میگیرد چند سال طول خواهد کشید که ان عقیده کمرنگ تر شود یا اینکه به کل از ذهن اشخاص پاک شود.

وکالت در طلاق چیست؟وچه امتیازی محسوب میشود؟ برای راهنمایی بیشتر در این زمیه علاوه بر وکیل طلاق در بندرعباس میتوانید با وکیل طلاق در شیراز و یا وکیل طلاق در اصفهان هم مشورت لازم را داشته باشید.

و برای از بین بردن این نظریه نادرست بنظر میرسد که قبل از همه بر وکلا دادگستری است که به وظیفه خود در مقابل موکلین آشنا باشند و نقش خود را در انجام وظیفه ای که قانون و اجتماع که به عهده انها گذاشته خوب بدانند و بدون انجام تمرین های مقدماتی چند ساله خود اجازه دفاع از حقوق دیگران را ندهند و بخصوص بر هریک از وکلاء فرض است که نقش خود را در امر دفاع برای موکلین تشریح نمایند و در تماس های روزانه خود با افراد اجتماع سعی کنند وظیفه وکیل را دردفاع از موکلین گوشزد نمایند.همین اشنا نبودن افراد نسبت به وظایف وکیل موجب خواهد شد که اشخاص نسبت به وکلا خرده بگیرند و ازنظرشان وکلا کار درست را انجام نمیدهند چرا که با وظایف ممکن اشنا نیستند.

وکیل در نی ریز
وکیل در نی ریز

وکیل مناسب در نی ریز برای دادگاه:

امروزه بسیاری از شاخصه ها وجود دارد تا بر اساس انها یک وکیل را مناسب و خوب بدانیم.

که خب قدرت بیان،علم کافی به مفاهیم قوانین،اخلاق خوب،اجرای عدالت و منصفانه عمل کردن نسبت به تمام موارد،حفظ اسرار موکلین…..تمام این مورد ها موارد اساسی است که به موجب ان میشود یک وکیل را وکیل خب دانست.منتها مسئله ای که مطرح است این میباشد که بسیاری از افراد گمان میکنند برای حضور در دادگاه باید وکیلی خاص اتخاذ کرد چرا که امر دفاع کردن در دادگاه بسیار سخت میباشد از نظر چنین افرادی،منتها یک وکیل نه فقط برای امور ساده حقوقی یا مشاوره حقوقی،بلکه برای مواردی که در دادگاه نیز بوجود می اید و برای انواع شکایت ها میتواند از قابلیت های خود استفاده کند و خوب عمل کند.

یک وکیل هم میتواند برای اموری همچون منعقد شدن قرارداد ها یا تقسیم میراث همراه شما باشد و به شما مشاوره بدهد و در مواقع ضروری از شما دفاع کند و ه این توانایی را خواهد داشت که در امور دادگاهی شما به شما یاری برساند

در واقع رشته حقوق از ان رشته هایی است که در مقطع لیسانس این رشته تمام دانشجویان با کلیات اساسی و پایه و با قوانین لازم اشنا میشوند،پس لازم نیست نگران باشید و در انتخاب وکیل استرس داشته باشید از قبل در مورد وکیل خود تحقیق کنید منتها زمانی که قرارداد وکالت منعقد شد به وکیل خود اعتماد کنید و اجازه دهید که در تمام موارد حقوقی تان یاری رسان شما باشد؛البته لازم است در مورد پرونده هایی که از قبل بیشتر وکیل روی انها کار کرده است تحقیق کنید تا با نحوه کار کردن وکیل خود نیز اشنا بشوید قطعا این موضوع شما را نسبت به انتخاب خود مطمئن تر می سازد.

وکیل در نی ریز کیست

به طور کلی ، هر شخصی که با دیگری قرارداد وکالت امضا کرده باشد ، می تواند تحت عنوان مفهوم وکیل شناسایی شود ؛ به عنوان مثال اگر مردی به همسر خود وکالت در طلاق داده باشد تا هر زمان بخواهد خود را از طرف شوهر مطلقه کند ، این امر سبب می شود که زن وکیل مرد شود ؛ منتها فقط در موضوع طلاق .

اما آنچه که ما امروزه به لحاظ عرفی از لفظ وکیل برداشت می کنیم ، آن شخصی است که به وکالت از شخص دیگری در دادگاه ها و دادسرا ها و سایر مراجع قضایی حاضر می شود و دفاع از موکل خود را بر عهده می گیرد . بنابراین در پاسخ به این سوال که وکیل کیست ، باید گفت وکیل به شخصی گفته می شود که در آزمون وکالت کانون وکلا یا قوه قضاییه پذیرفته شده و پس از گذراندن دوره کارآموزی وکالت خود ، می تواند به شغل وکالت مشغول شود ؛ هر چند به لحاظ عرفی به کارآموزان وکالت نیز وکیل گفته می شود .

وکیل در نی ریز
وکیل در نی ریز

در این فرض ، وکیل با عقد قرارداد وکالت با موکل خود از برخی از حقوق ، اختیارات و همچنین تعهدات قانونی برخوردار می شود و می بایست به بهترین وجهی که می تواند از موکل خود دفاع نماید تا به حق و حقوق قانونی خود برسد ؛ هر چند هرگز نمی تواند تعهد کند نتیجه خاصی را برای موکل خود بگیرد .

زمانی می توانیم شخصی را وکیل دیگری تلقی کنیم که قرارداد وکالت ما بین آنها تنظیم شده باشد و حدود اختیارات و وظایف وکیل در آن مشخص شده باشد و به همین دلیل ، وکیل نمی تواند خارج از حد متعارف و خارج از حدود قرارداد اقدامی انجام دهد و در واقع ، هر چند شخص وکیل باشد ، خارج از حدود قرارداد تنظیم شده فی ما بین وکیل و موکل ، اختیاری ندارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *