وکیل در مبارکه

وب سایت حقوقی دادیار

وکیل در اصفهان و مشاور حقوقی در اصفهان

(09174393754)

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل در مبارکه تقاضا کردیم در مورد وکالت توضیح دهد:

وکیل در مبارکه در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است.

چگونگی ثبت شکایت کلاهبرداری:

جهت ثبت جرم کلاهبرداری ابتدا باید به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنید و شکایت خود را ثبت کنید یکی از مهمترین مورد هایی که باید جهت ثبت شکایت توجه کنید این است که چگونگی عملیات متقلبانه و میزان و اندازه مالی است که از شما برده است . بعد از ثبت شکایت  مکان وقوع جرم پرونده ارجاع داده می‌شود به دادسرای مربوطه و در شعبه بازرسی  شده و مراحل تحقیقات شروع می گردد ، اگر که ادله شاکی برای متهم نمودن فرد کافی باشد ، قاضی با قید وثیقه قرار محرمیت را صادر می کند . اگر پرونده به دادگاه ارجاع گردد و قاضی بعد از شنیدن دفاعیات متهم و ادله شاکی و با نظر بازپرس پرونده به صدور رای خود می‌پردازد . جهت گرفتن حق خود و دوری از ضایع گشتن حق خود باید سراغ یک وکیل کلاهبرداری متخصص بروید .

وکیل در مبارکه
وکیل در مبارکه

جرم های کلاهبرداری به صورت زیر می باشد :

کلاهبرداری سازمان یافته ، کلاهبرداری اینترنتی ،  کلاهبرداری ساده ، کلاهبرداری در ازدواج ،  کلاهبرداری کارکنان دولت .

جرم های زیر در حکم کلاهبرداری می باشند :

تبانی ملک غیر به عنوان مال خود ، افرادی که با تبانی به عنوان وارد ثالث اقدام به طرح دعوی می‌کنند ، تحصیل انحصار وراثت بر خلاف واقع ،  ثبت ملک توسط امین ، فروش کالای تهیه شده با ارز دولتی به قیمتی گران‌تر ، فروش ارز دولتی در بازار آزاد ، فروش مال غیر ، معرفی ملک به غیر به عنوان اموال خود ، اقدام به طرح دعوی ، تقسیم منافع موهوم شرکت ، انتقال گیرنده مال غیر در صورت علم و اطلاع ، جعل نمایندگی بیمه ، تقویم متقلبانه سهم الشرکه .

مجازات کلاهبرداری

مجازات کلاهبرداری بستگی به معاونت کلاهبرداری مشارکت در کلاهبرداری به سردستگی در کلاهبرداری دارد همچنین باید گفت که مجازات های متفاوتی را شامل می گردد ، که با در نظر گرفتن میزان و نوع کلاهبرداری متفاوت هست ،  اما اگر بخواهیم به طور معمول بگوییم ، جرم های کلاهبرداری  بین ۱ تا ۷ سال دارای حبس می باشد و این مدت قابل تعلیق و تبدیل به حبس کمتر از یکسال نیست همچنین کلاهبرداری غیر از حبس ، مجازات های دیگری مانند جزای نقدی و اندازه ۲ برابر مال برده شده برای مجرم نیز می باشد در مورد جزای نقدی میتوانید به مقاله اعسار از جزای نقدی نیز مراجعه نمایید

وکیل کلاهبرداری کیست ؟

به شخصی که می‌تواند وکالت  امور جرم کلاهبرداری را قبول کند و به اثبات ادعای موکل خود بپردازد و با قوانین مدنی و حقوقی امور کلاهبرداری آشنا می باشد و به آن تسلط دارد ،  وکیل کلاهبرداری گفته می شود .

پس وکیل کلاهبرداری فردی هست که به فعالیت در پرونده های کلاهبرداری می پردازد و در این زمینه می تواند شما را راهنمایی کند تا به حقوق خود دست یابید دادگاه های گوناگون وجود دارند ،  که درگیر مسائل کلاهبرداری هستند و همین جهت یک وکیل کلاهبرداری متخصص می تواند ، در پرونده های پیچیده و سخت کلاهبرداری به شما کمک کند

وکیل در مبارکه
وکیل در مبارکه

کلاهبرداری چیست ؟

به کاری که بر پایه فریب باشد و فرد یا افرادی جهت کسب منافع خود یا موسسه‌ای انجام می‌دهند کلاهبرداری در بیشتر کشورها جمع می باشد آن چیزی که کلاهبرداری را از دیگر جرمها متمایز کرده این است که در این جرم مال بدون رضایت و آگاهی ساحل همان یا با توسل مجرب به اعمال خشونت آمیز از قربانی به منجرم انتقال می یابد .

روش های کلاهبرداری:

_ کلاهبرداری با دستگاه اسکیمر .

_کلاهبرداری با رسید جعل بانکی .

_ کلاهبرداری فیشینگ .

ویژگی های یک وکیل کلاهبرداری  :

قدیم کلاهبرداری باید امانت‌دار اسرار و اطلاعات موکل خود باشد و به هیچ عنوان آنها را فاش نسازد .

_ یک وکیل کلاهبرداری باید موضوعات پیشروی موکل خود را ساده کند و به طور شفاف برای او توضیح دهد .

_  یک وکیل کلاهبرداری باید از بیان مطالب عجیب و غلوآمیز برای موکل خود دوری کند .

_ یک وکیل کلاهبرداری خوب باید به شان مقام قاضی احترام بگذارد .

_ یک وکیل خوب باید دارای فن بیان مناسب باشد .

_ یک وکیل کلاهبرداری خوب باید دارای اطلاعات و آگاهی بسیاری در زمینه کلاهبرداری باشد و از  رویه دادگاه های این زمینه آگاهی داشته باشد .

وکیل در مبارکه
وکیل در مبارکه

مزیت های استفاده از وکیل کلاهبرداری

_ وکیل کلاهبرداری پس از محکوم نمودن کلاهبردار به رد مال جهت استرداد مال اقدام می نمایند .

_ با وکیل کلاهبرداری دیگر احتیاجی به حضور شاکی در دادگاه نیست .

_ بعد از شناسایی اموال وکیل کلاهبرداری می تواند به توقیف آن ها بپردازد .

اشکال مختلف جرم در کلاهبرداری

کلاهبرداری سازمان یافته ، کلاهبرداری در ازدواج ،  کلاهبرداری ساده ، کلاهبرداری اینترنتی ،  کلاهبرداری کارکنان دولت

روشهای اثبات کلاهبرداری

اسناد رسمی یا عادی ، نشانه های وقوع جرم با استناد به قانون و یا زیر نظر قاضی ، تحقیقات محلی ،  اقرار ،  شهادت ،  علم قاضی .

پس از هر عملی که از راه تقلب ، حیله باشد و موجب سریع و اغفال اشخاص ، از تحصیل اموال آنها گردد ، عمل متقلبانه محسوب می گردد و موجب تحقق جرم کلاهبرداری می باشد ‌.

پس از آن چیزی که در تحقق جرم کلاهبرداری مورد توجه است استفاده از وسائل مادی متقلبانه نیست بلکه مطالب فریبانه و دروغین افرادی که برحسب دانش و شخصیت خود موجب اعتماد افراد می باشند و اعمالی که به لحاظ قانونی و ظاهری صحیح و درست است و عاری از هرگونه اشکال است در صورت حیله گرانه و متقلبانه بودن اعمالی حیله گرانه محسوب می شوند و می توانند تشکیل دهنده عنصر مادی جرم کلاهبرداری باشند .

پس از آن چیزی که در تحقق جرم کلاهبرداری مورد توجه است استفاده از وسایل مادی متقلبانه نیست ، درک مطلب های فریبکارانه و دروغین افرادی که بر حسب شخصیت و سمت  آن ها مورد موجب اعتماد عموم مردم هستند . همچنین در آخر باید گفت که جهت امور مرتبط با کلاهبرداری و احقاق حقوق خود بهتر است که به یک وکیل کلاهبرداری مراجعه کنید وکیل کلاهبرداری با دانش و تخصصی که در این زمینه دارد می تواند در سریع ترین زمان ممکن به احقاق حقوق شما بپردازد و از پایمال شدن حق شما جلوگیری کند .

پس وکیل کلاهبرداری فردی است که در زمینه  ی امور کلاهبرداری فعالیت می کند و به احقاق حقوق شما می پردازد . و معیار یک وکیل کلاهبرداری خوب تخصص این فرد می باشد . تخصص وکیل کلاهبرداری کمک می کند که جرم های موجود در پرونده های کلابرداری شناخته شوند و رفع گردند . حضور یک وکیل کلابرداری منجر می گردد که جرم در کوتاه ترین زمان ممکن اثبات گردد . و دیگر در دادگاه احتیاج به حضور موکل نباشد . و در صورت شناسایی اموال وکیل کلابرداری سریعا به توقیف آن ها می پردازد .

وکیل کلاهبرداری در مبارکه

وکیل کلاهبرداری از وکیل های پر کاربرد در ایران هست ، پس جرم کلاهبرداری در ایران بسیار شایع می باشد . بر اساس ماده یک قانون اساسی جزا ،  کسانی که به جرم کلاهبرداری مرتکب می شوند و یا اختلاس ، به یک سال تا ۷ سال حبس و رد مال به صاحب اصلی مال مجازات می‌شوند و هم شاکی و هم متشاکی جهت اثبات رفع اتهام  خود باید به وکیل مراجعه کنند .

وکیل در مبارکه
وکیل در مبارکه

پس جهت رفع مشکل و سریع تر شدن پیگیری پرونده کلاهبرداری برداری باید به یک وکیل کلاهبرداری متخصص رجوع کرده و از او مشاوره بگیرید و کارهای خود را برای تسریع بیشتر به او بسپارید . کلاهبرداری جرمی هست که امروز افراد زیادی را درگیر خود کرده کلاهبرداری به معنای بردن مال دیگری به وسیله اعمال متقلبانه و حیله گرانه می باشد ، که باعث فریب قربانی می شود ، آن چیزی که جرم کلاهبرداری را از دیگر جرم ها جدا می‌سازد ، این است ، که قربانی مال خود را با رضایت به مجرم میدهد . در جرم کلاهبرداری مجرم به گونه‌ای عمل می‌کند ، تا قربانی فریب او را خورد و مال خود را با رضایت به او دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *