وکیل در کاشان کیست؟

وب سایت حقوقی دادیار

وکیل در اصفهان و مشاور حقوقی در اصفهان

(09174393754)

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل در کاشان تقاضا کردیم در مورد وکالت توضیح دهد:

وکیل در کاشان در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است.

وکیل کیست؟

به فردی که از طرف موکل خود اجازه دارد ، در ارتباط با مسائل حقوقی در مراجع غیر قضایی و قضایی اقداماتی را انجام دهد ، وکیل حقوقی گفته می شود . وکیل حقوقی جهت گرفتن حق موکل خود ،  در ارتباط با موضوع مطروحه در مراجع غیر قضایی و قضایی بر اساس حدود اختیارات خود  ، وظایف خود را انجام می دهد . اقدامات وکیل حقوقی در مراجع غیر قضایی و قضایی ، بر اساس قانون مدنی یک سری آثار دارد که متوجه موکل می باشد .

یک وکیل و مشاور حقوقی توانایی این را دارد ، که در کلیه مسئله های حقوقی مشاوره بدهد ‌.

وکیل در کاشان
وکیل در کاشان

تعهد های وکیل به موکل:

حدود اختیارات وکیل نسبت به موکل ، بر اساس تنظیم وکالت نامه ای است ، که موکل امضا نموده است . قسمت حدود اختیارات وکیل ، در وکالت نامه های رسمی که از دفاتر اسناد رسمی صادر شده است و یا وکالت نامه های قضایی بین موکل و وکلای دادگستری مشخص شده ، که طرفین می‌توانند بر اساس اختیارات وکیل اعلام کنند . تعهد های وکیل ، وابسته به این است که وکیل تا چه مقدار و در چه موضوع هایی از موکل خود اجازه پیگیری در امور را داشته باشد .

حقوق بین الملل:

به گفته وکیل در شیراز :حقوق بین الملل در ارتباط روابط دولت ها با یکدیگر و سازمان‌های جهانی و روابط حقوقی اشخاص کشورهای مختلف با یکدیگر می باشد ، که در قالب حقوق بین الملل خصوصی و حقوق بین الملل عمومی تعریف شده است . حقوق بین الملل خصوصی در ارتباط با چگونگی اعمال قواعد حقوقی شهروند های دیگر کشورها با همدیگر و دیگر اشخاص حقوق خصوصی شرکت ها در سطح بین الملل را بررسی می کند . حقوق بین الملل عمومی شامل رابطه های دولت ها با یکدیگر و  رابطه های دولت ها با سازمانهای بین المللی می باشد .

حقوق عمومی:

حقوق عمومی شامل حقوقی  می شود که میان اداره ها و نهادهای دولتی و یا موسسه های عمومی در انجام وظیفه و خدمت به مردم هست و اجرا می شود . نحوه اجرای انها نیز در حقوق عمومی  توضیح داده شده است . همین طور باید گفت که قانون ها و حقوقی که بر روابط دیگر اداره ها حاکم می باشد ، مثل یک سازمان با مردم زیر مجموعه ی حقوق عمومی می باشد .

حقوق خصوصی:

حقوق خصوصی شامل انواع شرکت های حقوقی مثل شرکت های غیر تجاری و شرکت‌های تجاری که به آنها شخصیت حقوقی گفته می شود ، می گویند . چگونگی حدود اختیارات و انجام وظیفه و صلاحیت آنها بر اساس قانون در حوزه خصوصی توضیح داده شده است .

همچنین حقوق خصوصی ، حقوق بین کل اشخاص حقیقی که در جامعه هستند و دارای صلاحیت برخورداری از حق را دارند ، که چگونگی اجرای آن و اندازه آن در حقوق خصوصی بررسی داده می شود .

وکیل در کاشان
وکیل در کاشان

‌ انواع وکیل در کاشان:

وکیل معاضدتی کیست؟

وکیلی که دادگاه برای افراد بی بضاعت با مشخص شدن نداشتن توانایی مالی آن ها ، جهت انتخاب وکیل برای آنها انتخاب می‌شود ،  وکیل معاضدتی گفته می شود . پس بعد از اینکه مشخص شد ، افرادی دارای توانایی مالی نیستند و از دادگاه جهت داشتن وکیل درخواست دادند ، دادگاه از طریق مشاوران و کانون وکلا و وکلای قوه قضاییه یک وکیل را برای آن فرد مشخص می‌کند ، تا به دفاع از حقوق آنان  بپردازد و هیچ کس به خاطر نداشتن توانایی مالی حقوقش ضایع نگردد . پس حق الوکاله وکیل معاضدتی ، رایگان می باشد .‌

وکیل اداره ها کیست؟

به وکیلی که از حقوق کارکنان نهادهای دولتی ، سازمان ها و اداره ها دفاع می کند و در دادگاه حضور می یابد ، وکیل یا نماینده حقوقی اداره ها گفته می شود .

وکیل مدنی کیست؟

به وکیلی که امور حقوقی و امور اداری فرد را انجام می دهد ، وکیل مدنی می گویند . برای این که کاری را به وکیل مدنی بسپارید ، باید موکل و وکیل جهت تنظیم وکالت نامه در موضوعی که مورد نظر آن هاست ،به دفاتر اسناد رسمی بروند . وکیل مدنی می تواند وکالت اموری مثل : طلاق ، خرید و فروش خانه ، فسخ اجاره و رسیدگی به امور سازمان های دولتی و  اداره ها بپردازد .

باوکالت در طلاق چگونه میتوانیم طلاق بگیریم وکیل طلاق در بندر عباس به تمامی سوالات شما در سایت دادیار پاسخ میدهد.علاوه بر این میتوانید با وکیل طلاق در شیراز و وکیل طلاق در اصفهان هم مشورت نمایید.

 وکیل مع الواسطه کیست؟

وقتی که شخص شرایط لازم برای انتخاب وکیل را ندارد ، فرد دیگری می تواند بجای او وکیل انتخاب کند . به وکیلی که توسط فرد دیگری انتخاب می شود ، وکیل مع الواسطه گفته می شود . وکیل مع الواسطه به امور جزایی و محکومیت های مالیاتی رسیدگی می کند . پس موکل در اینجا به دلیل نداشتن توانایی مالی ، نمی تواند به انتخاب وکیل بپردازد .

وکیل دادگستری در کاشان کیست؟

به وکیلی که تحصیلات او در مقاطع لیسانس و بالاتر از لیسانس در رشته های حقوق و یا رشته های مبانی و فقه می باشد و در آزمون کانون وکلا نمره ی قبولی می آورد ، وکیل پایه یک دادگستری می گویند . بعد از اینکه وکیل پایه یک دادگستری ، دوره ی کارآموزی را طی کرد ، پروانه وکالت را کسب می کند و می تواند وکالت مرونده های حقوقی را قبول کند .

وکیل کارآموز کیست؟

افرادی که تحصیل کرده ی رشته ی حقوق هستند پس از قبولی در آزمون کانون وکلای دادگستری ، زمانی را پیش یک وکیل به کاراموزی می پردازند ، و در این زمان می توانند یک سری از پرونده ها را قبول کنند و به‌ عهده بگیرند ، پس به وکیل هایی که در دوران کارموزی مشغول به وکالت ، می شوند ، وکیل کارموز می گویند .

وکیل در کاشان
وکیل در کاشان

وکیل در شیراز

وکیل ایثارگران کیست؟

زمانی که ایثارگران یا بسیجیان ، در مائل حقوقی یا قضایی به مشکل بر خورده اند ، بر اساس قانون حمایت حقوقی یا حمایت قضایی ، وکلای قضایی از بسیجیان و ایثارگران دفاع می کند . به این دسته از وکلا ،

وکیل اتفاقی کیست؟

به افرادی که در رشته حقوق تحصیل داشته اند ، اما وکیل نیستند ، اما برای حل پرونده آشنایان خود به مراجع قضایی مراجعه می کنند . این افراد بدون اینکه کاراموزی را بگذرانند و بدون آزمون کانون وکلا در ی‌ک مورد به اخذ پروانه وکالت می پردازند و یک سری اقدامات جهت حل مشکل انجام می دهند . به این وکلا ، وکلای اتفاقی گفته می شود .

وکیل تسخیری کیست؟

اگر شخصی در دادرسی ها و محاکمه ها توان پرداخت جهت گرفتن وکیل نداشته باشد ، و یا اینکه هیچ وکیلی به پرونده ورود پیدا نکند ، دادگاه از میام وکلای دادگستری ، وکیلی را انتخاب می کند و رایگان در اختیار او می گذارد ، که به این وکلا ، وکلای تسخیری گفته می شود .

وکیل انتخابی کیست؟

وکیل انتخابی بسیار رایج می باشد و به این صورت هست که شخص با اراده خود به انتخاب یک وکیل می پردازد و وکالت را تنظیم می کند . و آن فرد در مراجع قضایی جانشین او محسوب می شود و از او دفاع می کند .

وکیل در کاشان
وکیل در کاشان

وکالت در کاشان

وکالت به عقد جایزی گفته می شود ، که به موجب آن یکی از طرف طرف دیگر را جهت انجام کاری نمایندگی خود قرار دهد . به وکالت دهنده موکل و به وکالت گیرنده وکیل گفته می‌شود . در لغت وکالت به معنای اعتماد ، واگذار کردن و تکیه کردن هست . وکالت عقد جایز است به این معنی که هر کدام از طرف می توانند در هر زمان عقد را برهم بزنند ، به طور مثال موکل وکیل را عزل کند ،  یا اینکه وکیل استعفا دهد .‌ همچنین وکالت از طریق عزل وکیل به وسیله موکل ، از بین رفتن متعلق وکالت ،   فوت و جنون وکیل یا موکل و استعفای وکیل از سمت وکالت ، منحل می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *