وکیل در دهاقان

وب سایت حقوقی دادیار

وکیل در اصفهان و مشاور حقوقی در اصفهان

(09174393754)

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل در دهاقان تقاضا کردیم در مورد وکالت توضیح دهد:

وکیل در دهاقان در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است.

تنظیم قرارداد توسط وکیل چه مزایایی دارد ؟

_ زمانی که شخص بدون داشتن دانش تخصصی به جهت کاسبی دست به تنظیم قرارداد می ‌زند ، باعث به وجود آمدن اختلاف و هزینه‌های بسیاری می‌شود ، اما اگر وکیل به تنظیم قرارداد بپردازد ، به دلیل تخصص و تجربه که دارد باعث  کاهش هزینه  ها در این امور می شود .

_ یک فرد عادی نمی تواند به تنظیم قرارداد بپردازد ، زیرا قرارداد دارای اهداف و پیچیدگی های خاصی می باشد و شخصی می توانند به تنظیم این قرارداد ها بپردازد ، که دارای دانش و تخصص در این زمینه باشد . به طور کلی باید گفت که امور قرارداد ها دارای موضوعاتی ، مانند :  تضمینات ،  فسخ ،  نحوه حل اختلاف ، ضمانت اجرا و مشخص کردن هر یک از این موارد می باشد .

وکیل در دهاقان
وکیل در دهاقان

_ زمانی که یک قرارداد محکم و خوب تنظیم می شود باعث می شود که طرف متقابل نتواند و طرف دیگر را فریب دهد و شخصی که قرارداد را منعقد کرده است ، دیگر دچار مشکل نمی شود و خیال او راحت می باشد .وکیل مواد مخدر در شیراز نیز از وکلای تخصصی دادیار میباشد و در تنظیم قرار داد نیز به خوبی عمل میکند.حال شما عزیزان نیز میتوانید به کمک سایت دادیار به حل مشکلات خود بپردازید و با وکلای معتمد دادیار از جمله وکیل سرقفلی در شیراز و یا وکیل ملکی در اصفهان و… مشورت نمایید.

_ یک وکیل قرارداد خسارت و هزینه‌ ها را پیش بینی می‌کند ، که باعث می‌شود قرارداد مبهم  نماند .

_ به دلیل احکام خاصی که در قرارداد ها می باشد ،  اگر یک فرد عادی به این احکام در قرارداد اشاره نکند باعث می شود که آن قرارداد بی اثر و باطل شود .

_ یک وکیل قرارداد با دانش و تخصص خود می تواند قرارداد را به گونه‌ای تنظیم کند که از ایجاد اختلافات در قرارداد جلوگیری شود و در طی آن این اختلافات به دادگاه کشیده نشود .

وکیل دعاوی ملکی به چه وکیلی گفته می شود ؟

به چیزی که قابل اختصاص یافتن به فرد یا ملت یا قابل تملک و مفید باشد ، مال گفته می‌شود و به دو دسته غیر منقول و منقول تقسیم می شود . در عرف عمومی جامعه ، به ملک ، اموال غیر منقول گفته می شود . چون آن را نمی توان از جایی به جای دیگر انتقال داد . پس هر چیزی که جزء بنا محسوب شود ، غیر منقول می باشد و در ارتباط با امور ملکی هست .برای اطلاعات بیشتر میتوانید به یک وکیل در شیراز مراجعه نمایید.

وکیل در دهاقان
وکیل در دهاقان

امروزه افراد جهت دستیابی به سود بالا به خرید و فروش املاک روی می آورند . یا اینکه افراد خواستار خرید و فروش یا معاوضه ملک خود هستند ، در هنگام معامله اگر افراد به حقوق خود واقف باشند ، در معامله هیچ مشکلی به وجود نمی آید ، اما اگر از قوانین آن اطلاع و آگاهی نداشته باشند ، بهتر است که به وکیل ملکی رجوع کنند ، تا مشکلی برای آنها پیش نیاید .

به وکیلی که در زمینه ملکی دارای تخصص می باشد و به قوانین حوزه ملکی مسلط هست ، به گونه‌ای که تمامی ماده ها و تبصره ها در ارتباط با زمینه ملکی آشنا هست و می تواند در روند پرونده تاثیرگذار باشد ، وکیل ملکی گفته می‌شود . حضور وکیل ملکی باعث می شود که روند  پرونده درست پیش  برود و احتمال شکست در دادگاه پایین بیاید . مسائل مختلفی در زره ملکی هست که احتیاج به حضور وکیل ملکی دارد ، به طور مثال در زمانی که فروشنده باید ملک را تحویل بدهد ،  باید طرفین معامله در دفترخانه اسناد رسمی حضور یابد و قرارداد را امضا کنند و اگر فروشنده حضور پیدا نکند ، خریدار باید یک دادخواست به عنوان الزام به تنظیم سند رسمی به دادگاه بدهد . یا مورد دیگر در ارتباط با وکالت املاک اشتراکی می باشد

وکیل ملکی در شیراز این چنین شرح داد:که در این زمینه بحثی به نام تقسیم و افراز ملک مشاع بیان می شود ، یا موارد دیگری مانند :  تخلیه ملک ، مطالبه اجرت المثل ، ایام تصرف ، خلع ید و قلع بنا و غیره در ارتباط با حوزه دعاوی ملکی بیان می شود . پس حضور یک وکیل ملکی باعث می شود که طرفین دعوی به حقوق خود برسند.

وکیل ملکی در مواردی که می ‌گوییم باید اشراف کامل داشته باشد ، مانند : تصرف عدوانی ، تقسیم ملک مشاع ، تخلیه املاک استیجاری ، الزام به تنظیم سند رسمی ، رفع مزاحمت از ملک ، افراز ملک ، خلع ید ،  الزام به اخذ پایان کار ، تعدیل اجاره بها و مطالبه وجه التزام قراردادی ، الزام به تحویل مبیع ،  ابطال قرارداد ، اجاره مطالبه اجرت المثل ایام تصرف و دیگر دعاوی ملکی .

وکالت ملکی در زمینه هایی ، مانند :  حق وقف ملک ، مالکیت محصولات موجود در ملک ، حق استفاده شخص ثالث از ملک ، حق تصرف اموال می باشد . برای اینکه به حل هر یک از این ها بپردازیم ،  به اطلاعات و دانش حقوقی در زمینه ملکی احتیاج دارد ، به همین دلیل برای رفع مشکل در این زمینه ها باید به وکیل ملکی مراجعه کنیم،و از او مشاوره بگیریم تا در کوتاه‌ ترین زمان ممکن مشکل ما حل شود .

وکیل در دهاقان
وکیل در دهاقان

وکیل شهرداری به چه وکیلی گفته می شود ؟

یکی از سازمانهای عمومی شهرداری هست‌ ، که بر اساس قانون دیوان عدالت اداری ، مرجع رسیدگی به شکایت های بر خلاف قانون ،  دیوان عدالت اداری می باشد . در شهرداری ها ، قوانین و مقررات  ، دارای پیچیدگی های بسیاری هستند . دعاویی ، مانند :  دعاوی شورای اسلامی شهر ها ، کمیسیون ماده ۵ ، شورای عالی معماری و شهرسازی از دعاوی مربوط به شهرداری می باشد . برای اینکه بتوانیم از حق خود دفاع کنیم ، باید بر قوانین و مقررات شهرداری مسلط باشیم . افراد عادی به دلیل نداشتن دانش حقوقی نمی‌توانند به خوبی در این گونه مکان ها از حقوق خود دفاع کنند ، به همین دلیل بهترین کار مراجعه به وکیل شهرداری می باشد ، زیرا او با تحصیلات ، دانش و تخصص و تجربه در مسائل حقوقی نسبت به قوانین آشنایی کامل دارد و می‌تواند به خوبی از حقوق شما دفاع کند .

موردهای دعاوی و شکایت علیه شهرداری ها به صورت زیر می باشد :

گستردگی بسیاری در دعاوی امور شهرداری وجود دارد ، به همین دلیل یک سری از این دعاوی در دادگاههای حقوقی ، یک سری دیگر در عدالت اداری ، و برخی دیگر نیز در دادسراها و دادگاه های کیفری رسیدگی و بررسی می شوند :

_ دعاوی کیفری چه علیه شهرداری انجام می‌گیرد ، مانند :  ممانعت از حق ، شکایت از مامورین شهرداری یا از شهرداری به علت ورود غیر قانونی به ملک یا تخریب ، شکایت کیفری بر علیه شهرداری به علت تصرف عدوانی ، شکایت از شهرداری به علت دریافت وجه غیر قانونی .

_ دعاوی شهرداری که به آن در دادگاههای حقوقی رسیدگی می شود ، به صورت زیر می باشند :

مطالبه بهای ملک از شهرداری ، دعوای خلع ید و دعاوی تصرف عدوانی ، ابطال صلح نامه ها و ابطال قرارداد ها و حق نامه های منعقد شده با شورای شهر یا شهرداری ، مزاحمت از حق و ممانعت از حق.

وکیل در دهاقان
وکیل در دهاقان

_ دعاوی شهرداری که در دیوان عدالت اداری به آن رسیدگی می‌شود ، به صورت زیر می باشد :

شکایت از رای کمیسیون ماده ۷۷ ، اعتراض به رای کمیسیون مشاغل مزاحم ،  شورای عالی شهر سازی ،  دعاوی احراز وقوع تخلف شهرداری ،  اعتراض به رای کمیسیون ماده ۱۰۰ ، شوراهای اسلامی شهرها حسب مورد در شعب یا هیئت عمومی دیوان ، شکایت از مصوبات کمیسیون ماده ۵ ، دعاوی احراز وقوع تخلف شهرداری و اعتراض به تملک غیرقانونی اراضی توسط شهرداری و غیره .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *