وکیل در لنجان

وب سایت حقوقی دادیار

وکیل در اصفهان و مشاور حقوقی در اصفهان

(09174393754)

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل در لنجان تقاضا کردیم در مورد وکالت توضیح دهد:

وکیل در لنجان در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است.

وکیل در لنجان به چه شخصی گفته می شود ؟

به فردی که به لحاظ حقیقی یا حقوقی از طرف فرد دیگری به عنوان جانشین یا نماینده ، برای انجام کاری با عقد وکالت ، مامور می شود  ، وکیل یا جانشین  ، گفته می شود . نام های دیگر وکیل : دادخواه ، وکیل مدافع ، وکیل دادگستری ، دادگستر و مدافع می باشد . زمینه های فعالیت وکیل ، حقوق ، هست . و یک وکیل باید دارای مهارت های تحلیلی و استدلالی ، تفکر نقادانه ، پژوهش حقوقی و دارای مهارت های نوشتاری و کلامی باشد ، همچنین یک وکیل باید دارای اخلاق حقوقی باشد . حقوق ، تحصیلات مورد نیاز وکیل می باشد . زمینه ی کاری وکیل ها در سازمان ‌های مردم نهاد ، شرکت ‌های مسئولین  حقوقی شرکت ‌ها ، حکومت ، دادگاه ، سازمان مردم نهاد و موسسه حقوقی می باشد . همچنین مشاور حقوق سازمان ها و شرکت‌های تجاری ، دادرس ، دفتر اسناد رسمی ، سیاستمدار ، دادستان ، وکیل مدافع ،  استاد حقوق ، دادیار ، حقوقدان ، قاضی و مدافع ، کارهای وابسته به وکیل می باشند . در دوره صفویه وکیل ، نائب السلطنه نامیده می شد . و از همان دوران صفویان ،  وکیل الرعایا نامگذاری شده بود .

وکیل در لنجان
وکیل در لنجان

وکالت :

به عقد جایزی که در چارچوب قوانین مدنی ، بسته می شود و دو طرف آن وکیل و موکل هستند ، وکالت گفته می شود . به وکیل انتخابی حد و مرزی داده می‌شود ، تا در همان زمینه برای موکل ، وکالت کند .

انواع وکالت چگونه می باشد ؟

_ وکالت مطلق : وکالت مطلق به این معنی است ، که  فردی را برای انجام کلیه امور فرد دیگر مشخص می‌کنند ، مانند پرداخت کردن هزینه های خانواده ، یا خرید و فروش که در این موارد وکیل احتیاجی به اجازه موکل خود ندارد .

_ وکالت مقید : در وکالت مقید مورد وکالت مشخص شده است و وکیل تنها در همان مورد مشخص شده ، عمل می کند ، مانند : صرفاً فروش ماشین یا صرفاً فروش خانه .

انواع وکیل :

وکیل تسخیری به چه وکیلی گفته می شود ؟

هنگام دعاوی کیفری زمانی که باید یک وکیل در محاکمات و دادرسی حضور داشته باشد اما به دلیل نداشتن توانایی مالی ، متهم وکیلی نمی گیرد ، تا از او طی دادرسی دفاع شود ، از میان وکلای دادگستری به تشخیص دادگاه ، وکیلی به صورت رایگان ، برای او مشخص می شود . پس به وکیلی که اینگونه به پرونده وارد می شود ، وکیل تسخیری گفته می شود .

وکیل اتفاقی به چه وکیلی گفته می شود ؟

به فردی که تحصیلات حقوقی دارد اما دارای پروانه وکالت نمی باشد و به گونه اتفاقی به حل مشکلات نزدیکان خود در مراجع قضایی می پردازد ، این فرد از کانون به دریافت پروانه وکالت موردی می پردازد تا بتوانند مراحل قانونی و پرداخت هزینه ‌های مرتبط با این امر را انجام دهد . به شخصی که برای حل این موارد به وکالت می‌پردازد ، وکیل اتفاقی گفته می شود .

وکیل در لنجان
وکیل در لنجان

وکیل انتخابی به چه وکیلی گفته می شود ؟

زمانی که فرد به انتخاب وکیل می‌پردازد و قرارداد وکالتی را منعقد می‌کند تا وکیل از حق او در مراجع قضایی دفاع کند ، وکیل انتخابی گفته می شود .

وکیل دادگستری در لنجان به چه وکیلی گفته می شود ؟

زمانی که شخص آزمون ها و آموزش ‌های گوناگون حقوقی را می ‌گذراند و پروانه وکالت دادگستری را دریافت می کند ، می تواند در مراجع قضایی از طرف افراد دیگر حضور پیدا کند و به کار آنها را رسیدگی کند ‌. افرادی که شرایط وکالت را دارا می باشند ، می توانند در ایران ، پروانه وکالت دادگستری را از کانون وکلای دادگستری دریافت کنند .

وکیل دادگستری معاضدتی به چه وکیلی گفته می شود ؟

به افرادی که توانایی مالی برای انتخاب وکیل را ندارند ، در صورتی که در دعاوی حقوقی برای دفاع از حق خود به وکیل احتیاج دارند ، با مصلحت کانون وکلای دادگستری و به‌ص ورت رایگان ، وکیلی برای دفاع از حقوق آنها مشخص می‌شود ، به این گونه از وکلا ، وکلای معاضدتی گفته می شود .

وکیل مدنی به چه وکیلی گفته می شود ؟

امروز ه افراد برای حل امور اداری ، فردی یا امور حقوقی ، به وکیلی ، به عنوان وکیل مدنی مراجعه می کند ، ابتدا آنها به دفتر اسناد رسمی رجوع می کنند و وکالت نامه ای جهت حل موضوع مورد نظر خود تنظیم می کنند . وکیل امور مدنی ، اموری مانند  : فسخ اجاره ، خرید و فروش خانه ، طلاق ، رسیدگی به امور ادارات دولتی و سازمان ها ، را انجام می دهد .

وکیل ایثارگران به چه وکیلی گفته می شود ؟ وکیل ایثارگران ، به حل موضوعات قضایی و حقوقی افراد ، ایثارگر و بسیجیان می ‌پردازد . به وکلای قضایی که از دفتر حمایت قضایی ، برای قانون حمایت قضایی پروانه دریافت کرده‌اند ،  وکیل ایثارگران گفته می شود . که نام دیگر وکیل ایثارگران ، وکیل حمایتی می باشد .

وکیل در لنجان
وکیل در لنجان

وکیل کارآموز به چه وکیلی گفته می شود ؟

افرادی که در رشته ‌های حقوق تحصیل کرده‌اند ، بعد از قبولی در آزمون ورودی کانون وکلای دادگستری ، باید مدت زمان مشخصی را نزد  یک وکیل متخصص به عنوان کارآموز مشغول شوند . کارآموزان می‌توانند زیر نظر وکلای سرپرست خود یکسری پرونده های سبک را عهده دار شوند . پس به وکیل هایی که در دوران کارآموزی خود مشغول به وکالت می شوند ، کارآموز وکالت یا وکیل کارآموز گفته می شود .

وکیل سازمانی به چه وکیلی گفته می شود ؟

طبق قانون حمایت قضایی از کارمندان نیروهای دولتی و مسلح ، اگر کارمندان دولتی مثل کشوری و لشکری ، در کارهای خدمتی با یکسری مشکلات حقوقی و قضایی روبه ‌رو شوند ، سازمان محل خدمت آنها باید متخصصان حقوقی را به عنوان وکیل برای دفاع از کارمندانی که به مشکل برخورده اند ، مشخص کند ، تا این وکیلان از آنها دفاع کنند ، پس به وکیل هایی که در مراجع قضایی به دفاع از حقوق کارمندان دولتی می پردازند ، وکیل سازمانی گفته می شود .

وکیل مع الواسطه به چه وکیلی گفته می شود ؟

به وکیلی که توسط شخص دیگری انتخاب می‌شود ، وکیل مع الواسطه گفته می‌شود . این وکیل به امور جزایی و محکومیت های مالی رسیدگی می‌کند .

انفساخ وکالت

فوت و جنون سفه وکیل یا موکل از بین رفتن مورد وکالت  و جنون وکالت یک عقد جایز و از می‌باشد بر همین باب با فوت و جنون یکی از طرفین مطابق ماده ۶۷۸ قانون مدنی این عقد منفسخ می شود البته اگر در وکالت شرط بشود که با فوت موکل وکالت باقی بماند این عمل صحیح می باشد و به وراث موکل منتقل میشود.

مطابق ماده ۶۸۲ هنگامی که موکل محجور بشود وکالت باطل می شود مگر در اعمالی که محجور شدن مانع از توکیل   نباشد منظور از محدود شدن همان سفه می باشد.

وکیل در لنجان
وکیل در لنجان

از بین رفتن مورد وکالت هرگاه متعلق وکالت به هر نحوی از بین برود وکالت منفسخ می گردد برای مثال اگر الف به وکالت فروش خودرو خود را داده باشد و خودرو به سبب تصادف از بین رفته باشد وکالت منفسخ می شود

انجام عمل مورد وکالت توسط موکل اگر موکل خود آن عملی را که به شخص دیگر وکالت داده است را انجام دهد این وکالت از بین می رود حتی اگر موکل  به وکیل وکالت بلاعزل داده باشد با انجام مورد وکالت توسط خود موکل وکالت منفسخ می‌شود.

انجام عمل منافی وکالت توسط موکل اگر موکل عملی را مرتکب شود که بر خلاف مورد وکالت باشد به کلام نفخ می گردد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *