وکیل در گلپایگان

وب سایت حقوقی دادیار

وکیل در اصفهان و مشاور حقوقی در اصفهان

(09174393754)

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل در گلپایگان تقاضا کردیم در مورد وکالت توضیح دهد:

وکیل در گلپایگان در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است.

وکیل پایه یک دادگستری به چه شخصی گفته می شود ؟

وکیل پایه یک دادگستری فردی است که پس از گذراندن دوره لیسانس و گرفتن مدرک حقوق ، یا فقه و مبانی حقوق اسلامی در آزمون کارآموزی کانون وکلای دادگستری ، که در سال یک بار برگزار می‌شود ، قبول می شود . زمانی که فرد در آزمون قبول می شود ، باید یکسری استعلامات ، مانند : عدم سوء پیشینه کیفری و گواهی عدم اعتیاد و غیره را از نهادهای امنیتی و پزشک قانونی بگیرد و آنها را ارائه بدهد . بعد از اینکه فرد در آزمون قبول شد و گواهی های خواسته شده و استعلامات را ارائه داد ، شخص به عنوان کارآموز وکالت معرفی می شود . بعد از آن شخص باید در مدت زمان دو سال پیش یک وکیل پایه یک دادگستری مشغول به کار شود ، و کارآموزی کند و در تمامی جلسه های دادرسی که در زمینه های حقوقی برگزار می شود ،

شرکت کند و به کسب اطلاعات و تجربه بپردازد ، همینطور فرد باید مدرک مهارت های کامپیوتری ، icdl  را بگیرد و در تمامی جلسه های آموزشی که کانون وکلا هفته ای یک مرتبه برگزار می کند ، شرکت کند . بعد از گذراندن این مراحل شخص کاراموز باید در آزمونی به نام ، اختبار شرکت کند . این آزمون دارای دو بخش کتبی و شفاهی می‌باشد ، که کارآموز باید نمره قبولی را در این دو بخش آزمون بگیرد . زمانی که فرد از این آزمون نمره قبولی را کسب کرد ، می‌تواند در مراسم تحلیف یا سوگند شرکت کند و بعد از آن که سوگند یاد کرد ،  به صورت رسمی به عنوان وکیل پایه یک دادگستری شناخته می شود .

وکیل در گلپایگان
وکیل در گلپایگان

در بالا دیدید برای اینکه شخص به وکیل پایه یک دادگستری تبدیل شود ، باید مراحل سخت و بسیاری را طی کند و در آزمون های گوناگونی قبول شود ، به همین جهت شخصی که بتواند این عنوان را کسب کند ، در زمینه ی مسائل حقوقی ، شخص متخصصی محسوب می شود . می دانید که اگر در هر زمینه ‌ای به افراد متخصص در آن زمینه رجوع کنید ، مشکلات به سرعت حل می ‌شود ، به همین دلیل فردی که در زمینه های حقوقی متخصص می‌باشد ، وکیل  پایه یک دادگستری هست ، و می تواند به راحتی روند رسیدگی را تسریع دهد و بهترین نتیجه را از آن مسئله بگیرد . زمانی که از یک وکیل پایه یک دادگستری برای حل مسائل خود کمک می گیرید ، فشار روحی و روانی کم می‌شود و هم در سریعترین زمان ممکن مسائل شما حل می شود و هم در هزینه های شما صرفه جویی می شود ، که بسیار به نفع شما خواهد بود . پس برای حل مسائل حقوقی و کیفری و دادگاهی می ‌تواند از یک وکیل پایه یک دادگستری کمک بگیرید و مسائل خود را به او بسپارید ، تا در کوتاه ترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب خود برسید .

تفاوت وکیل پایه یک دادگستری و وکیل پایه دو دادگستری

تفاوت وکیل پایه یک دادگستری و وکیل پایه دو دادگستری در نحوه پذیرش آنها در آزمون وکالت نمی باشد . شخصی که از طرف قوه قضائیه موفق به پذیرش می‌شود ، وکیل پایه دو دادگستری می باشد و سپس پس از سپری کردن مراحل  به درجه وکیل پایه یک دادگستری نائل میشود و شخصی که در آزمون کانون  وکلای ایران پذیرش می شود نیز شرایطی مشابه را داراست ، کانون وکلای ایران قبل از انقلاب اسلامی تاسیس شده و نهادی مستقل و غیر وابسته می باشد . آزمون قوه قضاییه نسبت به آزمون کانون وکلا ایران ساده‌ تر می باشد ، هرچند که قوه قضاییه نیز سختی ها و مشکلات خود را دارد ، اما نسبت به آزمون کانون وکلای ایران دارای درجه اعتبار کمتری هست . از دیگر تفاوت های وکیل پایه دادگستری و کمک این پایه یک دادگستری در گرفتن پذیرش دعاوی هست . وکیل پایه دو  دادگستری نمی تواند تمامی دعاوی را بپذیرد ، در صورتی که وکیل پایه یک دادگستری توانایی گرفتن کلیه دعاوی و تمام مراحل آن ها را دارد .

وکیل در گلپایگان
وکیل در گلپایگان

حوزه های فعالیت وکیل پایه یک دادگستری

وکیل در شیراز در مورد حوزه های فعالیت وکیل پایه یک دادگستری توضیح داد:

وکیل ثبت احوال کیست ؟

به دلیل مشکلات ثبتی بسیاری که در سازمان ثبت احوال پیش می آید و تقاضا های بسیاری که در ارتباط با تغییر نام و نام خانوادگی ، دریافت المثنی مدارک ، شناسنامه ، تغییر سند و غیره برای افراد پیش می آید ، لازم است که افراد به وکیل ثبت احوال ، برای انجام کارهای خود و مشورت حقوقی ، مراجعه کنند . به همین دلیل از پرکارترین وکیل ها در جامعه ، وکیل ثبت احوال می باشد . برای مشاوره گرفتن از وکیل ثبت احوال ، باید به یک موسسه حقوقی معتبر مراجعه کنید .

قوانین مرتبط با ثبت احوال و تبصره های آن بسیار پیچیده می باشد ، به همین دلیل افراد عادی زمانی که برای انجام  این خدمات به این مراجع مراجعه می‌کنند ، به دلیل پیچیدگی های  آن پشیمان می‌ شود و ادامه کارها را انجام نمی دهند . بنابراین قوانین و تبصره های اداره ثبت احوال بسیار پیچیده می باشد و تحلیل و تفسیر آنها به تحصیلات در این زمینه نیاز دارد .

وکیل ثبت احوال ، وکیل پایه یک دادگستری هست ،  که بعد از قبولی در آزمون وکالت در زمینه مسائل حقوقی مرتبط با ثبت احوال دارای تخصص شده است و تجربه های کافی در این زمینه پیدا کرده ، همچنین او با کلیه فوت و فن ها و چگونگی دست یافتن به امور شهروندان آشنا می باشد . وکیل ثبت احوال با تجربه ای که در این زمینه دارد ، می تواند به راحتی و در کوتاهترین زمان ممکن مشکلات حقوقی شما را در ثبت احوال حل کند .

طبق قانون هر شخصی که مدرک وکالت را کسب کرده است و در آزمون وکالت قبول شده باشد ، مجوز لازم را برای وکالت ، و وکیل پایه یک دادگستری بودن را ، دارد . همچنین شخص می تواند به عنوان وکیل پایه یک دادگستری ، فعالیت داشته باشد ، و وکالت موکلین در زمینه امور ثبت احوال را قبول کند .

وکیل در گلپایگان
وکیل در گلپایگان

دلیل مراجعه به وکیل ثبت احوال چیست ؟

برای اینکه فرد بتواند در پرونده‌های حقوقی موفق شود ، باید دارای تخصص تحصیلات و تجربه باشد .  وکیلی که دارای تجربه باشد می داند که چگونه روند پرونده را طی کند ، تا زمان موکل او هدر نرود و در زمانی کوتاه به موفقیت در حل پرونده  برسد .

حذف نام همسر بعد از طلاق از شناسنامه :

این قانون برای همه افراد صدق نمی کند و احتیاج به یک سری پیش نیاز ها دارد . برای انجام این کار می ‌توانید ، از وکیل ثبت احوال کمک بگیرید .

به نقل از موضوع حدف نام همسر و مرتبط بودن آن با طلاق وتعاریف مربوط به وکیل طلاق در شیراز و وکیل طلاق در اصفهان میتوانیم با شما مشورت لازم را داشته باشیم. وکیل طلاق در بندر عباس نیز میتوانید در این زمینه مشاوره های لازم را به شما بدهد و شما را در حل مشکلاتتان راهنمایی کند.

 تغییر در شناسنامه :

اگر خواهان تغییر در شناسنامه هستید ، باید تمامی تغییرات زیر نظر اداره ثبت احوال و وکیل پایه یک دادگستری انجام شود .  هرگونه موضوعی که به مدارک هویتی و شناسنامه مرتبط باشد ، در اداره ثبت احوال ایران پیگیری می‌شود ، مانند : ثبت تولد نوزاد ، دریافت شناسنامه های المثنی ، ثبت ازدواج ،ثبت فوت و دریافت شناسنامه جدید .

وکیل در گلپایگان
وکیل در گلپایگان

تغییر نام و نام خانوادگی :

یکی از پر مراجعه ترین دلایل مراجعه به ثبت احوال  ، تغییر نام و نام خانوادگی می باشد . در ایران تغییر نام دارای ضوابط خاصی می باشد و در موارد محدودی این مجوز صادر می شود . برای تغییر نام و نام خانوادگی بهتر است که به وکیل امور ثبت احوال مراجعه کنید ، تا شما را راهنمایی کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *