وکیل در برخوار

وب سایت حقوقی دادیار

وکیل در اصفهان و مشاور حقوقی در اصفهان

(09174393754)

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل در برخوار تقاضا کردیم در مورد وکالت توضیح دهد:

وکیل در برخوار در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است.

 انواع وکالت

 وکالت مطلق

در این شکل از وکالت، شخص وکیلی را برمی‌گزیند و همه امور اداری و مالی و خود را به او می سپارد.در وکالتی که مطلق است همه امور خرید و فروش و پرداخت هزینه های خانواده به عهده وکیل می باشد. وکیل برای انجام امور نیاز به اذن موکل نخواهد داشت.

 وکالت مقید

در این شکل از وکالت بین موکل و وکیل قرار بر این است که وکیل در یک موضوع معین وکالت کند و وکیل موظف است تنها در آن موضوع اقدام کند و در هر فعالیت مالی و حقوقی حق دخالت نخواهد داشت.

وکیل در برخوار
وکیل در برخوار

 وکالت بلاعزل

وکالت بلاعزل در واقع وکالتی است که در عقدی که میان وکیل و موکل به عنوان عقد وکالت برقرار شده است شرطی گذاشته شده مبنی بر این که وکیل قابل عزل نمی باشد.

ازلحاظ شکلی وکالت رسمی ، عادی و شفاهی قابل دسته‌بندی می .باشد  مورد وکالت به صورتی می باشد که خود شخص موکل قادر به انجام آن کار است. مثلاً اگر شخصی ورشکسته شده باشد قادر نیست به فرد دیگری وکالت دهد و اموال او را به فروش برساند.

حدود وکالت

با توجه به این که وکالت مطلق است یا مقید، حد و حدود وکیل دادگستری معلوم می شود. بنابراین وکیل قادر نیست خارج از حدودی که به او واگذار شده است اقدامی انجام دهد.

وکالت قضایی

نوعی از وکالت است که فرد شخصی را به عنوان وکیل برای انجام امور قضایی خود به مرجع صالح قضایی مثل دادگاه معرفی می کند. در واقع این صورت از وکالت محدود به امور قضایی خواهد بود. نمونه و مصداق بارز آن اعطای وکالت به وکیل دادگستری می باشد.

وکالت غیر قضایی

شخص برای انجام کارهای اداری و شخصی خود به شخص دیگری وکالت می دهد یا وکیل می گیرد.

تعهدات وکیل

1- چنان چه وکیل به موکل خسارتی وارد کند، مقصر خواهد بود و ضامن رفع آن خسارت است.

2- وکیل باید در حدود صلاحیت موکل اقدام به انجام امور نماید.

3- وکیل نباید پا را فراتر از حد و حدود و اختیارات خود بگذارد.

4- وکیل هر آن چه را که به نمایندگی از موکل دریافت می کند، باید به او مسترد گرداند.

تعهدات موکل

1- شخص موکل وظیفه دارد همه هزینه هایی را که وکیل برای انجام امور مربوط به او صرف نموده است به او پرداخت کند.

2- شخص موکل مکلف است حقوق وکیل را به موقع پرداخت کند. جز این که در قرارداد وکالت شرط دیگری شده باشد.

وکیل در برخوار
وکیل در برخوار

فسخ و انقضای وکالت

انقضای وکالت

چنان چه وکیل استعفا کند یا موکل او را عزل کند یا  وکیل یا موکل فوت کنند یا موکل مجنون شوند، وکالت منقضی خواهد شد.

فسخ وکالت

اگر آنچه که به عقد وکالت تعلق دارد از بین برود یا مورد وکالت از سوی موکل انجام شود یا موکل اقدامی را انجام دهد که برخلاف وکالت می باشد، وکالت فسخ خواهد شد.

تفاوت وکیل پایه یک و دو دادگستری

اقداماتی که وکیل پایه ۲ دادگستری می‌تواند انجام دهد عبارتند از:

1- وکیل پایه ۲ دادگستری می تواند در دادگاه های کیفری و جرم های تعزیری با مجازات حبس کمتر از ۱۰ سال و شلاق و جزای نقدی(اعسار از جزای نقدی) و اقدامات تامینی وکالت کند.

2- وکیل پایه دو دادگستری قادر است در دعاوی مربوط به اختلافاتی که در مورد نکاح، طلاق، اثبات و نفی نسب است، شرکت کند.

در این مورد و در مورد مسئله فسخ نکاح و طلاق و…. با وکیل طلاق در شیراز و وکیل طلاق در اصفهان نیز میتوانید مشورت داشته باشید.

وکیل طلاق در بندر عباس نیز میتواند در حل مشکلات به شما کمک شایانی نمایید .برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد میشود که شما عزیزان به سایت دادیار مراجعه نمایید.

3- در محاکم حقوقی حضور یابد در حالی که خواسته آن کمتر از ۵۰۰ میلیون ریال می باشد.

اما وکیل پایه یک دادگستری قادر است در همه محاکم از جمله کیفری و حقوقی حضور داشته و از حقوق موکل خود دفاع کند.

وکیل در برخوار
وکیل در برخوار

شناخت وکیل دادگستری

وقتی میخواهید یک وکیل دادگستری خوب و مجرب را شناسایی کنید باید به این خصوصیات دقت داشته باشید:

1= چنان چه کسی خودش را وکیل دادگستری معرفی می‌کند باید تابلوی وکالت او در ابتدای ساختمانی که در آن به حالت می کند نصب شده باشد.

2- وکیل پایه یک دادگستری دارای پروانه وکالت است و این پروانه را در دفتر خود نصب کرده است.

3- شخص وکیل باید امانتدار باشد. بنابراین وقتی کسی اطلاعات و مدارک خود را در اختیار او می‌گذارد، باید از افشای این اسرار خودداری کند. وکیل حرفه‌ای مانند دکتر، محرم اسرار موکل می باشد. اما نکته حائز اهمیت این که اگر یک موکل از وکیل واقعیت ها را پنهان نماید به پرونده آسیب می زند. چون یک وکیل با آگاهی از جزئیات پرونده، نحوه اقامه دعوای دفاع را تغییر خواهد داد.

4- وکیل پایه یک دادگستری به جهت اخلاقی متعهد است که بهترین شیوه را برای حل مسائل موکل در اختیار او بگذارد و جلو تصمیمات نادرست او را بگیرد و با این کار نگذارد به بیراهه بیفتد و او راهنمایی کند.

5- وکیل پایه یک دادگستری متخصص، معلومات حقوقی مکفی  در اختیار موکل خود می گذارد و قوانین را ساده کرده و موکل را با حقوق خود آشنا می نماید و حرفه خود را با گفتگوی ساده و با استفاده از تجارب پیشین خود به زبان ساده توضیح می دهد.

6- وکیل دادگستری خوب  وقت کافی در اختیار موکل قرار می دهد و او را مرحله به مرحله در جریان پیشرفت کار گذاشته و نتیجه را اطلاع می دهد.

7- شجاعت و نزاکت از دیگر خصوصیات ضروری یک وکیل پایه یک دادگستری خوب می باشد

8- وکیل پایه یک دادگستری در امور کیفری باید تجربه کافی در این زمینه را داشته باشد تا بتواند دعوا را به نفع موکل خود خاتمه دهد.

وکیل در برخوار
وکیل در برخوار

جمع بندی وکیل در برخوار

در کل باید بگوییم که برای انجام شغل وکالت باید تجربه و تحصیلات کافی در این زمینه وجود داشته باشد. فرد باید از مهارت های نوشتاری و سخنوری عالی برخوردار باشد و توان تجزیه و تحلیل مسائل را داشته باشد. اعتماد به نفس و توان تحمل فشار کاری زیاد نیز از ضرورت های این شغل می باشد.

با توجه به این که یک وکیل در خدمت یک شخص است یا برای یک شرکت یا سازمان خاص کار می کند، ساعات کاری مختلفی دارد. وکیل باید همواره باید در دسترس باشد. حتی در شب و ایام تعطیل. محل کار یک وکیل معمولاً در دفتر کار یا دادگاه می باشد. بعضی از پرونده های کاری که وکیل نیاز به مسافرت کاری برای دیدار با موکل یا فراهم نمودن شاهدان و مدارک دیگر دارد.

در دوره کنونی شغل وکالت هم مانند بسیاری از مشاغل دیگر به شکل کاملاً تخصصی درآمده است. تخصص برخی از وکلا در پرونده های مربوط به ملک و زمین می باشد. برخی دیگر در مسائل و مشکلات خانوادگی تخصص دارند. برخی وکلا در حوزه تجارت فعال هستند. برخی در حوزه تجارت داخلی و بین المللی فعالیت می کنند. یکی از حوزه های بسیار تخصصی بحث املاک است چرا که ارزش قیمتی بالایی دارند و نیاز به وکالت تخصصی دارد در این زمنیه میتوانید با وکیل ملکی در شیراز یا وکیل ملکی در اصفهان و…. مشورت لازم را داشته باشید.

حتی امروزه  برخی رشته ها و فعالیت‌ها مانند ورزشکاران از جمله فوتبالیست‌ها، وکیل تخصصی دارند که در آن حوزه به شکل حرفه ای  اقدام می نمایند.

چون علم حقوق علم گسترده‌ای است در حوزه های مختلفی مثل محیط زیست، حمل و نقل، بشر، نفت و گاز و دیگر زمینه ها هم به شغل وکالت نیاز مبرم می باشد. وکلا عموماً به مشتریان خود ابتدا مشاوره حقوقی می دهند. مشتریان یک وکیل می توانند افراد، گروهی از افراد یا شرکت ها و افراد حقوقی باشد.

امیدواریم در این مقاله دادیار توانسته باشیم شما مخاطب عزیز را گوشه ای از فعالیت های وکیل و خصوصیات یک وکیل متخصص آشنا نموده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *