وکیل در بندرعباس

وب سایت حقوقی دادیار

وکیل در بندرعباس و مشاور حقوقی در بندرعباس

(0917-439-37-54)

وکیل پایه یک دادگستری در بندرعباس

وکیل در رشته حقوق و یا مبانی فقه اسلام به تحصیل پرداخته است و بعد از تمام شدن دوران کارشناسی آزمون وکالت  کانون وکلا را داده است و در آن آزمون نمره پیروزی کسب کرده است و کار آموزی گذرانده است.

وکیل در بندرعباس
وکیل در بندرعباس

نکات مهم در انتخاب وکیل پایه یک

یکی از با اهمیت ترین موضوعات در انتخاب کردن وکیل آن است که فردی که قرار است به وکالت از ما پرونده را بر عهده بگیرد حتماً تخصص و اطلاعات کافی در حوزه پرونده را دارا باشد به این خاطر که کار وکالت یک فعالیت کاملاً حرفه ای و تخصصی می باشد البته باید بیان گردد که مطمئنا کسی که عنوان وکیل پایه یک دادگستری را کسب کرده است از مراحل زیادی عبور کرده است و دانش قابل توجهی دارد.

مطمئنا همه وکلا از سطح قابل توجهی در بیشتر موضوعات حقوقی برخوردار هستند اما تعدادی از وکلا هستند که تنها در یک حیطه حقوقی خاص فعالیت می کنند مطمئناً در آن حیطه موفق‌تر و مطلع تر هستند.

مثلاً وکیل خانوادگی با وکیل دیوان عدالت اداری فرق دارد همین طور وکیل کیفری در شیراز با وکیلی که در حیطه ملک و املاک فعالیت می‌کنند متفاوت است با این وجود که همه وکلای  پایه یک قادرند در همه موضوعات و دعاوی حقوقی  فعالیت کنند از موکل خود دفاع نمایند اما لحاظ می گردد که بهره بردن از وکیل متخصص و حرفه ای مطمئنا نتیجه مطلوبی به دست می آورد.

ویژگی وکیل پایه یک در بندرعباس

وکیل در شیراز در مورد ویزگی های یک وکیل خوب در شهر بندرعباس به عنوان یک شهر مهم در بحث مبادلات توضیح داد که: در ادامه مهم ترین خصوصیات اخلاقی و حرفه ای وکیل پایه یک دادگستری بیان شده است وکیل دادگاه چه وکیل حضوری باشد و چه وکیل تلفنی باشد باید حتماً از سطح دانش و تخصص بالایی برخوردار باشد و کاملاً بر همه قوانین و مقررات اشراف داشته باشد لازم است که یک وکیل پایه یک به غیر از دانش و علم بالای خود اطلاعات به روز روز و جدید را بداند و قادر باشد که دانش و علم خود را با شرایط روز وفق دهد.

وکیل پایه یک بایستی به غیر از دانش و علم نظریه آکادمیک تجربه فراوانی در محیط ها کسب کند و به نوعی راه و رسم دفاع کردن از موکل را  بداند.

لازم است که یک وکیل پایه یک شرافت و اخلاق و وجدان و همین طور تعهد کاری را لازمه کار خود قرار دهد و با این صفات به موکل خود پاسخ دهد.

وکیل پایه یک نباید اسرار موکل را فاش کند  و از اطلاعاتی که موکل در اختیار او قرار می دهد سوء استفاده کنند

یک وکیل پایه یک دادگستری به تمامی تعهداتی که در برابر موکل خود دارد عمل می کند و همه تلاش خود را برای یک دفاع مطلوب از موکل انجام می دهد و همچنین از ابتدای مراحل رسیدگی دعوا تا انتها همراه با موکل خود است.

وکیل در بندرعباس
وکیل در بندرعباس

وظایف وکیل پایه یک در بندرعباس

به خاطر حساسیتی که شغل وکالت دارد نمی‌توانیم همه وظایف وکیل را بگوییم به این خاطر که خیلی از این وظایف و تکالیف وجدانی می باشند و همچنین ضمانت اجرای اخلاقی دارد.

مهم ترین وظیفه و تکلیفی که وکیل به آن متعهد شده است این مورد می باشد که بعد از اثبات وکالت وکیل در دادگاه به صورت کامل از موکل خود دفاع نماید و از این لحاظ که حقوق قانونی ممکن است ضایع گردد خودداری نماید. مخصوصاً در خصوص دعاوی کیفری که جان انسان ها در این میان است.

باید گفت که هیچ کدام از مشکلات تعهدی به نتیجه ندارد و هیچ وکیلی نمی‌تواند از اول برای موکل خود تضمین کند که به نفع او حکم می گیرد به این خاطر که تعهد وکیل از نوع تعهد به وسیله می باشد به این معنی که او تمام تلاش و کوشش خود را می‌کند تا حقوق موکل را محفوظ نگه دارد

خیلی وقت ها دیده شده که وکلای پایه یک که نتوانستند پرونده را به نفع موکل بگیرند با شکایت از وکیل روبرو می شوند با این وجود که این کار که وکیل به نتیجه برساند یا نه به شرایط گوناگونی وابسته است و اجازه نداریم وکیل پایه یک را به خاطر شکست در یک پرونده مسئول و متخلف قرار دهیم.

تلاشی که وکیل برای دفاع از حقوق موکل خود می کند مطمئناً او را مستحق حق الوکاله می نماید پس با این تفاسیر وکیل باید قرارداد مالی به وکالت را به شکل روشن منعقد کند و بیشتر از آن مبلغ گفته شده در قرارداد از موکل وجهی دریافت نکند همچنین در خصوص وجوه و اسنادی که در اختیار وکیل قرار دارد باید رسیدگی به موکل تحویل گردد و همچنین یک نسخه از متن وکالتنامه را هم به موکل بدهد.

وکلا متعهد هستند که بعد از تلاش برای اصول صلح و سازش بین طرفین دعوا  و عدم امکان سازش همه پیگیری های لازم در این خصوص را برای دفاع از موکل انجام دهند وکلای پایه یک باید ابلاغیه های دادگاه را نظارت کنند و همچنین در دادگاه حاضر شوند و در حالت الزام لایحه ارسال کنند و موکل  را در جریان آخرین مراحل پرونده قرار دهند.

اختیارات وکیل در بندرعباس

حدود اختیارات وکیل پایه یک همه امور مرتبط به دعوا را در بر می‌گیرد غیر از موضوعاتی که خود موکل آن ها را به صورت مستثنی قرار داده باشد یا این که بر اساس قانون امور غیر قابل توکیل باشد.

پس به صورت کلی اصل بر این موضوع می باشد که حدود اختیارات وکیل همه امور مرتبط با دعوا را در بر بگیرد غیر از موضوعاتی که خود شخص موکل آن ها را استثنا اعلام کرده باشد یا بر اثر قانون امور غیر قابل توکیل باشند.

وکیل در بندرعباس
وکیل در بندرعباس

حوزه های فعالیت وکیل در بندرعباس

به صورت کلی وکیل پایه یک دادگستری قادر است به وکالت در حیطه‌های مختلف بپردازد و در دعاوی گوناگون حاضر شود بعضی از دعوی گوناگونی که وکیل پایه دادگستری قادر است در آن ها حاضر شود را در ادامه بیان کرده ایم :

وکیل ملکی در بندرعباس

وکیل ملکی در شیراز در مورد وکیل ملکی در بندر عباس اینگونه توضیح میدهد:یک وکیل پایه یک دادگستری که در حیطه هایی مثل تنظیم نمودن سند رسمی و الزام به دریافت پایان کار و همین طور سرقفلی و قرارداد اجاره کار می کند وکیل متخصص در امور ملکی می باشد که بهتر است اگر به مشکلات ملکی خوردید به وکیلی که تخصص آن املاک (وکیل ملکی در شیراز) است رجوع کنید.

وکیل مالیاتی در بندرعباس

به منظور جلوگیری کردن از محکوم شدن به جرایم سنگین مالیاتی بهتر است که از یک وکیل پایه یک دادگستری که در حیطه مالیات فعالیت می‌کند رجوع نمایید.

وکیل مهاجرت در بندرعباس

وکیل مهاجرت کاملاً بر قوانین کشورها اشراف دارند و می تواند راهنمای خوبی برای کسانی که قصد مهاجرت دارند باشد.

وکیل شرکت در بندرعباس

به منظور انجام دادن اموری مثل ثبت شرکت ها و ضمانت نامه های بانکی و همچنین تشکیل پرونده مالیاتی و غیره باید با یک وکیل شرکت ها مشورت نمایید.

وکیل چک و سفته در بندرعباس

به گفته وکیل چک در شیراز: انجام دادن کارهایی مثل رسیدگی کردن به چک و سفته برگشتی در حیطه فعالیت وکیل  پایه یک دادگستری که به صورت تخصصی در چک وسفته فعالیت می کند می باشد.

وکیل ثبت احوال در بندرعباس

وکیل پایه یک دادگستری قادر است که در زمینه های مختلف که با ثبت احوال ارتباط دارند به فعالیت بپردازند به طور مثال عوض کردن نام و نام خانوادگی یا پاک کردن نام همسر از شناسنامه بعد از طلاق(وکیل طلاق در شیراز)  و همچنین دریافت گواهی فوت.

وکیل خانواده در بندرعباس

وکیل پایه یک دادگستری است که در امور خانوادگی همانند طلاق (وکیل طلاق در بندرعباس /وکیل طلاق در اصفهان) و مهریه و یا نفقه و حضانت و همچنین انحصار وراثت و استرداد جهیزیه اطلاعات جامع و کاملی دارد.وکیل مهریه در شیراز نیز شما کاربران گرامی را در زمینه مهریه و نفقه و…یاری مینماید.برای اطلاعات بیشتر به سایت دادیار مراجعه نمایید.

وکیل در بندرعباس
وکیل در بندرعباس

تفاوت وکیل پایه یک با نماینده حقوقی در بندرعباس

نهادهایی که اجازه دارند نماینده حقوقی داشته باشند جدا شده است و تنها همان نهادها حق بهره بردن از نماینده حقوقی را دارند.

مثلاً شرکت های خصوصی به منظور مطرح کردن هرگونه دعوا و یا دفاع و تعقیب دعاوی مربوط بایستی حتما از وکیل پایه یک دادگستری بهره برند و نمی توانند به نماینده حقوقی بسنده کنند در مورد وکالت بایستی بر اساس سند رسمی و یا غیر رسمی باشد که به آن وکالتنامه می گویند اما داشتن وکالت نامه در خصوص نمایندگان حقوقی جایی ندارند همان گونه که وکیل به وکالت نامه به منظور ثابت شدن ارتباط خود با موکل احتیاج دارد به نمایندگان حقوقی هم چیزی تحت عنوان معرفی نامه ارائه می گردد و ارائه معرفی نامه نمایندگی حقوقی به مراجع قضایی ضروری می باشد که به وسیله همین معرفی نامه می باشد که فرد صلاحیت خود را در دعوا ثابت می‌کند.

وکیل پایه یک دادگستری فردی است که بعد از تمام شدن در دوره لیسانس حقوق یا فقه و مبانی حقوق اسلامی در آزمون کانون وکلای دادگستری شرکت کرده است و همچنین دوره کارآموزی ۱۸ ماه را با موفقیت سپری کرده او نمره موفقیت در آزمون اختبار را هم کسب کرده است پس با این تفاسیر صرف به دست آوردن مدرک لیسانس حقوق و دو سال کارآموزی برای وکیل پایه یک شدن کافی نمی باشد که البته این موضوع برای نمایندگان حقوقی صادق می باشد

محرومیت از شغل وکالت سبب محرومیت از نمایندگی حقوقی هم می شود.

همان گونه که از متن ماده مرتبط با این قضیه برداشت می شود دو سال کارآموزی لیسانس حقوق در دفاتر حقوقی دستگاه های مرتبط باشد به طور مثال فردی با لیسانس حقوق که دوره کارآموزی دوساله خود را در دفاتر حقوقی شهرداری سپری کرده است واجد شرایط نمایندگی حقوقی شهرداری است نه این که بانک ها و بلعکس.

با این وجود که نماینده حقوقی هم مثل وکیل دادگستری اختیار مطرح نمودن دعوا یا تغییر در دعاوی مرتبط از اداره حقوقی خود و کارمندان رسمی آن دستگاه را دارا می باشند یعنی منظور هم فرد حقیقی هست هم فرد حقوقی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *