وکیل در ابرکوه

وب سایت حقوقی دادیار

وکیل در یزد و مشاور حقوقی در یزد

(09174393754)

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل در ابرکوه تقاضا کردیم در مورد وکالت توضیح دهد:

وکیل در ابرکوه در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است.

وکیل پایه یک دادگستری :

وکیل پایه یک دادگستری به فردی گفته می‌شود ، که دوره لیسانس را گذرانده است و در زمینه حقوق و فقه و مبانی حقوق اسلامی و مدرک کسب کرده است و در آزمون پذیرش کارآموزی کانون وکلای دادگستری موفق شده است . زمانی که فرد در آزمون قبول شد ، باید استعلاماتی مثل گواهی عدم اعتیاد و عدم سوء پیشینه کیفری را از پزشکی قانون و نهادهای امنیتی بگیرد . زمانی که فرد در آزمون موفق شد و استعلامات را ارائه داد ، فرد کارآموز وکالت نامیده می شود . اگر فردی بخواهد به یک وکیل پایه دادگستری تبدیل شود ،  باید دو سال پیش یک وکیل متخصص به عنوان کارآموز کار کند و در کلیه جلسات دادرسی که در ارتباط با مسائل حقوقی است ، اطلاعات به دست بیاورد . فرد کارآموز باید در جلسات آموزشی که کانون وکلا در هفته یک مرتبه برگزار می کند ،  شرکت کند و در آزمون مهارت های کامپیوتری قبول شود .

وکیل در ابرکوه
وکیل در ابرکوه

تفاوت وکیل پایه دادگستری و وکیل پایه دو دادگستری :

تفاوت وکیل پایه یک دادگستری با وکیل پایه دو دادگستری در چگونگی پذیرش آنها در آزمون وکالت می باشد ، شخصی که در آزمون وکالت کانون وکلای ایران قبول شود ، وکیل پایه یک دادگستری گفته می شود و کسی که در آزمون قوه قضاییه موفق شود ، وکیل پایه دو دادگستری می شود .‌ کانون وکلای ایران نهادی است که قبل از انقلاب اسلامی تاسیس شده و غیر وابسته و مستقل می باشد . قبول شدن در آزمون قوه قضاییه مشکلات خود را دارد ، اما از آزمون کانون وکلای ایران کمی آسان تر می باشد ، به همین دلیل درجه اعتبار آن کمتر از وکیل پایه یک دادگستری می باشد . توانایی پذیرش دعاوی این دو وکیل با هم متفاوت می باشد ، این گونه که وکیل پایه یک دادگستری توانایی گرفتن تمامی دعاوی و مراحل آن را دارد ، در حالی که وکیل پایه دو دادگستری نمی تواند تمامی دعاوی را بپذیرد و محدود می باشد .

مشخصات وکیل حرفه‌ ای :

_ مهمترین نشانه یک وکیل حرفه‌ای ، داشتن پروانه وکالت می باشد . برای اینکه متوجه شوید یک وکیل دارای پروانه وکالت می باشد ، باید به سایت کانون وکلا یا این مرکز مراجعه کنید و اعتبار پروانه و مشخصات وکیل را جستجو کنید. البت هشایان به ذکی است که سایت دادیار به معرفی بهترین وکیل در شیراز میپردازد.

_ یکی دیگر از ویژگی‌های وکیل ، صادق بودن با موکل می‌باشد ، یک وکیل حرفه‌ای باید در تمام شرایط موکل را از حقیقت پرونده خود و اتفاقاتی که موکل امکان دارد ، با آنها روبرو شود آگاه می سازد ، بزرگ نمایی پرونده جهت اینکه موکل حق الوکاله بیشتری را پرداخت کند ، امر غیر انسانی می باشد .

_ یک وکیل حرفه‌ای ، از قوانین آگاه می باشد و به پرونده اشراف کامل دارد .‌ او می‌تواند پرونده‌ها را به درستی تحلیل و تجزیه کنند . یک وکیل حرفه‌ای به تحلیل  و تجزیه پرونده می پردازد و  حقایق پرونده را به موکل بازگو می کند و او را با حقیقت روبه‌رو می‌کند ، تا  موکل تصمیم بگیرد و وقت و هزینه او هدر نشود .

وکیل در ابرکوه
وکیل در ابرکوه

_ یک وکیل خوب دارای وجدان کاری می باشد ، پس اگر موکل پرونده ای را به او سپرده است ، یک وکیل خوب جهت حل آن زمان و انرژی می گذارد و دلسوزانه جهت حل پرونده موکل خود اقدام و تلاش می‌ کند .

_ یک وکیل خوب وقت شناس ، قابل اعتماد و امانت دار می باشد و دارای شخصیت خوب و ظاهر برازنده می باشد .

_  شما باید مطمئن شوید که وکیلی که مدنظر شماست دارای صلاحیت علمی و تخصصی می‌باشد ، یک وکیل حرفه‌ای باید توانایی خوبی جهت حل پرونده داشته باشد .

وکیل تنظیم قرارداد ها :

افراد جامعه دارای روابط قراردادی و مالی هستند ، و در طول زندگی خود به بستن یک سری قرارداد ها میان خودشان می پردازند . در عالم حقوق ، هر  عقد و قراردادی که منعقد می شود دارای احکامی خاص می باشد ، تنظیم قرارداد موجب می‌شود که برای طرفین یکسری تعهدات ایجاد شود ، چگونگی تنظیم قرارداد بسیار مهم می باشد ، زیرا در بر دارنده یکسری تعهدات است .

بستن هر نوع قرارداد نیازمند یکسری جزئیات می باشد ، که برای نوشتن این جزئیات به دانش حقوقی احتیاج است ، به همین دلیل افراد عادی نمی توانند به درستی اصول یک قرارداد را پیش ببرند و باید از وکیل تنظیم قرارداد جهت بستن قرارداد استفاده کنند ،  زمانی که از وکیل قرارداد استفاده می‌کنیم تمام انتظارات شما طبق توافق در قرارداد نوشته می شود ، و تمامی جوانب و امور در قرارداد ، پیش بینی خواهد شد . یک وکیل تنظیم قرارداد با دانشی که دارد ، چیزهایی که ممکن است اختلاف به وجود بیاید ، را پیش بینی می‌کند و یکسری راه‌حل‌های مناسب را ارائه می دهد . پس  تنظیم قرارداد بسیار مهم می باشد و یک نقص کوچک ، باعث به وجود آمدن اختلاف در قرارداد می شود ، که رفع این اختلاف ها یکسری مشکلات بزرگ تر را به همراه دارد .‌

وکیل در ابرکوه
وکیل در ابرکوه

تنظیم قرارداد توسط وکیل چه مزایایی دارد ؟

_ وکیل تنظیم قرارداد پیش بینی هزینه‌ها و خسارت‌ها می‌پردازد و قرارداد از مبهم ماندن دور می ماند .

_ جهت تنظیم قرارداد به یک سری احکام خاص احتیاج است ، به همه دلیل افراد عادی به دلیل نداشتن دانش حقوقی و آگاه نبودن از این قوانین ،  اگر یک قید را در قرار داد ذکر نکنند ، امکان دارد قرارداد بی اثر و باطل شود .

_ وکیل تنظیم قرارداد به این دلیل که از قوانین و نهاد داوری آگاه می باشد ، می‌تواند به پیش بینی بندی بپردازد که  در قرارداد اختلافی پیش نیاید و اگر که اختلافی هم پیش آمد به دادگاه‌ها کشیده نشود .

_ اگر که یک وکیل تنظیم قرارداد به تنظیم یک قرارداد بپردازد ، خیلی کم پیش می‌آید که اختلافی در آن رخ دهد ، به دلیل تخصص و آگاهی که در آن زمینه دارد ، اما اگر یک فرد عادی بدون هیچ دانش حقوقی بخواهد ، به تنظیم قرارداد بپردازد ، امکان دارد در متن قرارداد مشکلی به وجود بیاید و باعث اختلاف و باطل شدن قرارداد شود ، یا اینکه کار را به دادگاه بکشد ، بنابراین استفاده از وکیل تنظیم قرارداد جهت بستن قرارداد بسیار لازم و ضروری می باشد .

وکیل در ابرکوه
وکیل در ابرکوه

_ وکیل تنظیم قرارداد از به وجود آمدن هزینه‌های اضافی جلوگیری می‌کند .

_ آگاه بودن وکیل از مباحثی مثل ضمانت اجرا ،  چگونگی حل اختلاف ،  فسخ ، تضمینات،نحوه حل اختلاف و مشخص کردن اینکه طرفین به چه چیزی متعهد می شوند ، باعث می شود که قرارداد به درستی تنظیم شود و وکیل از این موارد آگاه می باشد

_ در یک سری از قرارداد ها ، باید مدت زمان پیش بینی شود،در غیر این صورت امکان دارد ، که قرارداد بی اثر و باطل شود .

_ بستن یک قرارداد خیلی محکم باعث این می شود که طرف مقابل نتواند به حیله و فریب طرف دیگر بپردازد و به همین دلیل فردی که قرارداد را منعقد کرده است ، می تواند  اجرای تعهد راه طلب کند .

_ وکیل تنظیم قرارداد به دلیل آگاهی از دانش حقوقی و قوانین می تواند ، از تخلف فرد مقابل پیشگیری کند ، به همین دلیل اگر طرف مقابل تعهدات را اجرا نکند ، زیان می‌بیند ،  پس راه  تخلف بر فرد متعهد بسته خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *