وکیل در تفت

وب سایت حقوقی دادیار

وکیل در یزد و مشاور حقوقی در یزد

(09174393754)

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل در تفت تقاضا کردیم در مورد وکالت توضیح دهد:

وکیل در تفت در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است.

وکالت :

در فقه و حقوق ایران وکالت ، عقد جایزی هست که طبق آن یکی از طرفین ، طرف دیگر را جهت انجام کاری ، جانشینی یا نایب خود می‌کند . به کسی که وکالت میدهد ، موکل و به وکالت گیرنده ،  وکیل گفته می‌شود .  در لغت وکالت به معنای تکیه  کردن ، اعتماد و واگذار کردن می باشد . بر اساس ماده ۶۵۶ قانون مدنی به عقدی که به دلیل آن یکی از طرفین طرف دیگر را برای انجام امری نائب یا جانشین خود می کند ، وکالت گفته می شود . وکالت عقدی جایز می باشد ، به این معنی که هر یک از طرفین هر زمان که بخواهند ، می توانند عقد را فسخ کنند ، موکل می تواند ، به عزل وکیل بپردازد و وکیل می تواند استعفا دهد .

وکیل در تفت
وکیل در تفت

وکالت به دلایل زیر منحل می‌شود :

_ از بین رفتن متعلق وکالت .

_ اگر وکیل از سمت وکالت استعفا دهد .

_ اگر موکل وکیل را عزل  کند .

_ جنون یا فوت موکل یا وکیل .

برخی از اشخاص حقیقی و حقوقی تمایل دارند ، که یک سری از کارهای حقوقی خود را به گونه‌ای کلی یا جزیی به متخصصین این حوزه واگذار کنند ، یا اصطلاحاً به آنها وکالت بدهند.

در حقوق جهانی بشر همه افراد حق برخورداری از وکیل را در مراجع قانونی و دادگاه ها دارند و هر شخصی می تواند وکیل را به عنوان جانشین یا نائب خود انتخاب کند ،  همچنین در ارتباط با وکالت حقوقی ، وکیل دادگستری به فردی می گویند ، که قسمتی یا  تمام کار ها را به عهده می‌گیرد . وکیل دادگستری باید دارای پروانه معتبری باشد تا بتواند از حقوق موکل خود دفاع کند و یا اینکه او را از اتهاماتی که به او وارد شده است دور کند .

وکالت محضری به چه صورتی می باشد ؟

وکالت محضری برای افرادی انجام می‌گیرد که دارای مشغله بسیاری هستند و نمی ‌توانند جهت انجام کارهای حقوقی خود وقت بگذارند ، به همین دلیل آن ها به صورت رسمی ، کارهای خود را به دیگران می گذارند ، این نوع از وکالت جهت انجام کار یا جهت نقل و انتقال یا فروش انجام می گیرد . وکالت محضری به دو دسته تقسیم بندی می شود ، یکی وکالت ساده و  یکی وکالت بلاعزل .  در وکالت ساده موکل توانایی این را دار ،د که در هر زمان که بخواهد ، به عزل وکیل بپردازد ، که این روزها از این مورد بیشتر استفاده می شود ، مثل خرید و فروش ماشین . یا خرید و فروش ملک . وکالت بلاعزل به گونه ای می باشد ،  که موکل نمی تواند به عزل وکیل بپردازد و همچنین این نوع وکالت یکسری دردسر ها هم دارد .

وکیل مواد مخدر در شیراز اینگونه توضیح میدهد:پس وکالت ساده هم از طرف وکیل و هم از طرف موکل قابل عزل می باشد ، یعنی هم موکل می تواند به عزل وکیل بپردازد و هم وکیل می تواند از سمت وکالت استعفا دهد . جهت حرید املاک بهتر است با وکیل ملکی مشورت کنید وکلای ملکی از تخصص خوبی در زمنیه املاک برخوردار هستند مانند وکیل ملکی در شیراز و وکیل ملکی در اصفهان .

وکیل در تفت
وکیل در تفت

وکالت محضری :

_  وکالت تام .

_ وکالت مقید .

وکیل در شیراز راجب تمامی وکالت ها صحبت میکند و توضیح میدهد که شامل نوشته های زیر هم میشود:

وکالت تام :

وکالت تام یکی از انواع وکالت حقوقی می باشد ،  که از نوع وکالت محضری هست ، نام دیگر آن به وکالت نامه جامع ، تام  الاختیار یا وکالت مطلق می باشد .  وکالت تام به گونه ای می باشد که شخص موکل کلیه اختیارات ، تکالیف و تعهدات خود را در دفاتر اسناد رسمی به گونه ای یک‌جا به شخص سوم میسپارد که او جانشین یا نائب او می شود . یک شخص می تواند تمام کارهای قانونی خود را به جانشین یا نائب خود واگذار کند ، تا او کارهای حقوقی او را انجام بدهد . جهت وکالت تام و جری یا جانشین در کلیه مراحل احتیاجی به اجازه موکل ندارد و کلیه اختیار ها به‌گونه‌ای کامل به وکیل واگذار می شود . به همین جهت دیگر نیازی نیست که وکیل جهت انجام کارهای جدید به تنظیم وکالت جدید بپردازد و طبق یک سند رسمی در دفاتر اسناد رسمی ثبت می شود .

وکالت تام به دو دسته تقسیم می شود :

_ وکالت تام بلاعزل .

_ وکالت تام ساده :

وکالت تام بلاعزل چگونه می باشد ؟

وکالت تام به این صورت می باشد که جهت خرید یا فروش ملک یا ماشین هست و شما نمی توانید وکیل را کنار بگذارید ، به همین دلیل دارای یکسری پیامدهایی می باشد ، که از مشکلات وکالت تام یا جامع است ، که اگر فرد بی دقتی کند تمام اموال و دارایی خود را از دست می‌دهد .‌ همینطور از طریق وکالت تام کلاهبرداری های بسیاری انجام می شود ، به همین دلیل جهت دادن وکالت تام باید بسیار دقت نمود . همچنین دقت کنید که وکالت بلاعزل باید به صورت جزئی داده شود ، نه به صورت کلی و در این وکالت طرفین باید آن را با دقت و ملاحظه مطالعه کنند ، و در مورد وکالت نامه باید موارد مورد نظر طرفین به صورت دقیق نوشته شود .

وکالت تام ساده چگونه می باشد ؟ وکالت تام ساده به این صورت می باشد ، که موکل هر موقع که  خواست ، می‌تواند به عزل وکیل بپردازد .

وکیل در تفت
وکیل در تفت

وکالت مقید :

وکالت مقید یک وکالت مشخص می باشد ، که وکیل تنها در همان موردی که به او اجازه داده شده است ، می تواند عمل کند .  در زمان تنظیم وکالت مقید ، از نوع وکالت محضری باید نام کلیه مراکز و سازمان های مورد نظر که امور حقوقی در آن ها انجام می گیرد ، باید توسط وکیل قید شود . متن های آماده شده در دفاتر اسناد رسمی موجود می باشد ، اما شما می توانید به تهیه این متن نیز بپردازید .

وکالت کاری چگونه می باشد ؟

وکالت کاری به این صورت می باشد ، که شخص به وکیل خود اجازه انجام کار او را می دهد . به قراردادی که بین دو طرف امضا می شود و یک سری اختیارات جهت انجام کارهای اداری به وکیل داده می شود ، وکالت کاری می گویند . پس وکیل نمی تواند در اموالی که در قرارداد می‌آید ، تصرف داشته باشد . وکالت کاری جهت انجام موضوع هایی ، مانند : اجاره  ،خرید و فروش و امور اداری ، استفاده می شود . وکالت کاری این گونه می باشد که ، موکل می تواند به فردی که دارای پروانه وکالت نیست ، وکالت انجام یک کار معین را بدهد . پیشنهاد می‌شود و این وکالت به افراد مطمئن مانند : مادر و پدر و فرزند داده شود . ولی در دیگر وکالت های حقوقی ، وکیل حتماً باید دارای پروانه وکالت باشد ، برعکس وکالت کاری .

وکیل در تفت
وکیل در تفت

جهت دادن وکالت کاری به افراد دیگر باید وکالت نامه کاری ، در دفاتر اسناد رسمی تنظیم شود . برای اینکه مشکلی به وجود نیاید ، باید کلیه کارهایی که وکیل میخواهد ، به جای شما انجام دهد ، در وکالت نامه قید شود ، در وکالتنامه کاری وظایف هر دو طرف قرارداد در قبال هم دیگر تعیین می شود .‌ تمامی موارد اداری ، مثل :  شهرداری ، اداره های دولتی ، حساب مالیاتی در قرارداد وکالت کاری قید و امضا می‌شود ،  تا اموال شما به دست کسی دیگر جابجا نشود .  ‌ همچنین در قرارداد باید زمان پایان وکالت کاری قید شود جهت انجام وکالت محضری که در دفاتر اسناد رسمی ثبت می شود ،  باید شناسنامه و کارت ملی وکیل و موکل و کپی آن ها را با خود داشته باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *