وکیل در میبد

وب سایت حقوقی دادیار

وکیل در یزد و مشاور حقوقی در یزد

(09174393754)

به درخواست مخاطبین عزیز از وکیل در میبد تقاضا کردیم در مورد وکالت توضیح دهد:

وکیل در میبد در زمنیه های مواد مخدر/کیفری/حقوقی/ملکی/تصادفات/خانواده و… فعال است.

چرا به وکیل پرونده مالیاتی مراجعه می‌کنیم ؟

به گفته وکیل مواد مخدر در شیراز:گاهی اوقات امکان دارد ، اشخاص حقیقی و حقوقی که مودیان مالیاتی هستند ، از مقدار مالیاتی که برای آنها مشخص شده است ، ناراضی هستند و از این موضوع شکایت دارند به همین دلیل جهت رفع مشکل و تعدیل میزان مالیاتی که مشخص شده است ، به وکیل مالیاتی مراجعه می کنند . یکی از دلایلی که برای افراد به مشکلات مالیاتی به وجود می‌آید ، نداشتن اطلاعات کافی در مورد قوانین مالیاتی ،  تکالیف و وظایف قانونی و  مرسوم اداره های مالیاتی می باشد ، چه نداشتن اطلاعات کافی باعث مشخص شدن مالیات های سنگین برای مودیان می شود . برای این که این سری مشکلات  مالیاتی با مبالغ سنگین مالیات ، برای مودیان به وجود نیاید ، بهتر است که از یک وکیل امور مالیاتی مشاوره بگیرند .‌

وکیل در میبد
وکیل در میبد

وکیل پرونده مالیاتی چگونه به ما کمک می کند ؟

_ اگر در اداره های مالیاتی و هیئت های حل اختلاف مالیاتی  ، دارای پرونده ای می باشید که احساس میکنید ، حقوق شما ضایع شده است ، می توانید به یک وکیل پرونده مالیاتی باتجربه مراجعه کنید ، تا به شما در حل این پرونده مالیاتی کمک کند و از تمام اطلاعات و آگاهی خود استفاده کند تا نگذارد حقوق شما پایمال شود و از اندازه مالیات و جرائم مالیاتی شما بکاهد .

_ اگر شما از یک مشاور مالیاتی مشاوره بگیرید ،  باعث می‌شود بسیاری از  ایجاد جرائم مالیاتی و مالیات های سنگین دوری شود ، پس مشاوره  از وکیل مالیاتی باعث پیشگیری از مشکلات مالیاتی می شود .

وظایف مالیاتی اشخاص حقوقی به صورت زیر می باشد :

اشخاص حقوقی مانند شرکت‌ها و موسسه های غیر تجاری ، به عنوان مودیان حقوقی طبق قانون بعد از تأسیس و ثبت در مرجع ثبت شرکت‌ها و موسسه های غیرتجاری باید یک سری تکالیف و وظایف را در زمان مناسب انجام دهند که آن وظایف به صورت زیر می باشند :

_ باید به ترشی سیر پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی بپردازند .

_ پلمپ دفتر های قانونی شرکت و تحریر آن طبق اصول .

_  ثبت نام کردن گواهی مالیات بر ارزش افزوده و تمدید آن گواهی در زمان های گوناگون .

_ به تکمیل اظهار نامه مالیاتی عملکرد سال مالی و ارسال آن در مدت زمان ابتدای فروردین تا پایان تیر سال بعد بپردازند .

وظایف مالیاتی اشخاص حقیقی به صورت زیر می باشد :

یکی از عمده‌ترین مودیان مالیاتی اشخاص حقیقی هستند ، که بیشترین مشکلات مالیاتی برای  اشخاص حقیقی به وجود می آید .

مودیان حقیقی الزامی به اخذ کد اقتصادی ندارند ،  اما باید به تکمیل  اظهار نامه مالیاتی عملکرد سال مالی و ارسال آن در بازه زمانی ابتدای فروردین تا پایان خرداد سال بعد بپردازند .

وکیل در میبد
وکیل در میبد

وکیل شهرداری

خیلی از پرونده ها و دعاوی که در مراجع قضایی مثل دیوان عدالت اداری کشور تشکیل می‌شود ،  شکایت از شهرداری ها می باشد .  یک وکیل شهرداری با توجه به اینکه به مقررات و قوانین شهرداری ، آیین‌نامه‌ها و کمیسیون های شهرداری و بخشنامه ها مسلط می باشد ،  می تواند دعاوی مطروحه علیه شهرداری را پیش ببرد و نتیجه‌ای مطلوب کسب کند ‌. وکیل شهرداری به فردی گفته می شود که از تمامی این قوانین آگاه می باشد و می تواند از حقوق طرفین در دعاوی مرتبط با امور شهرداری دفاع کند و نتایج مطلوبی بگیرد . دعاوی که در زیر بیان می‌کنیم دعاوی مرتبط با امور شهرداری ها می باشد که یک وکیل شهرداری می تواند در آنها حضور یابد و به حل آن ها کمک کند :

_ اعتراض به آراء صادره از طرف کمیسیون های ماده ۹۹ و ۱۰۰ و ۵۵ و ۷۷ شهرداری .

_ اخذ دستور موقت از دیوان عدالت اداری مبنی بر توقیف عملیات اجرایی آرا صادره از کمیسیون های شهرداری .

_ اخذ مجوز پروانه ساختمانی .

_ گواهی پایان کار .

_ اخذ سند مالکیت .

_ وصول مطالبات پیمانکار ای از شهرداری .

_ تغییر کاربری املاک از مسکونی به تجاری .

_ مطالبه خسارت از شهرداری .

مراجع رسیدگی به دعاوی مرتبط با امور شهرداری

تعداد مراجعی که به حل اختلاف میان شهروندان و شهرداری می پردازد بسیار زیاد هست و در دعاوی میان مردم و شهرداری ها مراجع گوناگونی به حل اختلاف می‌پردازند ، که به صورت زیر می باشند :

_ کمیسیون ماده ۷۷ قانون شهرداری در ارتباط با حل اختلاف شهرداری و مردم در مورد عوارض .

_ کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری در ارتباط با اختلافات طرفین در تخلف های ساختمانی .

_ کمیسیون ماده ۹۹ قانون شهرداری در ارتباط با ساخت و سازهای خارج از حریم شهر ها .

_ دیوان عدالت اداری در خصوص تخلف از قانون ها  توسط شهرداری .

وکیل در میبد
وکیل در میبد

_ دادگاه های عمومی کیفری .

_ کمیسیون ماده ۹ قانون زمین شهری .

_ کمیسیون ماده ۵ قانون تاسیس شورای عالی شهر سازی و معماری ایران .

_ کمیسیون مندرج در ماده ۸ قانون نوسازی .

_ کمیسیون ماده ۸ قانون شهرداری .

_ کمیسیون ماده ۷ قانون گسترش فضای سبز شهرها .

_ کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری .

مهمترین دعاوی مربوط به شهرداری

دعاوی قرارداد  ، شامل :  دعاوی قراردادی شهرداری با اشخاص ،  دعاوی مناقصه ها و مزایده های شهرداری ، دعاوی کارمندان شهرداری و دعاوی مطالبه های  پیمانکار ها می باشد .

و دعاوی ساختمانی ، شامل :  تخلفات ساختمانی ،  کمیسیون ماده ۱۰۰ ،  الزام به صدور پروانه و کاربری ملک می باشد .

دعاوی عوارض ، شامل : کمیسیون ماده ۷۷ ،  عوارض ساخت ، عوارض اصناف و مشاغل ،  عوارض تفکیک و افراز و عوارض تبلیغات و تابلو می باشد .

دعاوی تصرف  ، شامل :  رفع ممانعت ، مطالبه بهای ملک و رفع تصرف عدوانی می باشد .

دعاوی کیفری شهرداری ، شامل :  تخریب ، ممانعت از فعالیت کسبی و ضرب و جرح توسط کارمندان شهرداری می باشد .

دعاوی مرتبط با شهرداری ها به این صورت می باشد ،  که حضور یک شخص متخصص و دارای اطلاعات کافی و آگاهی نسبت به مسائل حقوقی ضروری می باشد ، تا بتواند در کوتاه ترین زمان ممکن و با هزینه کم به احقاق حقوق طرفین بپردازد .  بنابراین مراجعه به وسیله شهرداری و کمک از او در این زمینه بسیار لازم و ضروری می باشد . در این زمینه میتوانید با وکیل ملکی در شیراز مشورت کنید

وکیل در میبد
وکیل در میبد

وکیل ثبت احوال :

به وکیلی که در حوزه مسائل مرتبط با ثبت احوال آشنا می باشد و در ارتباط با آن دارای اطلاعات آگاهی تخصص و تجربه هست ، وکیل ثبت احوال گفته می شود ، پس زمینه فعالیت  وکیل ثبت احوال مسائل مرتبط با ثبت احوال می باشد . قوانین مرتبط با ثبت احوال دارای پیچیدگی های خاصی می باشد و مرتبط با احوال شخصیه هست .   بنابراین افراد عادی از این قوانین آگاهی کاملی ندارند ، و این امر کاملاً عادی است ، بنابراین برای حل مسائل مرتبط با ثبت احوال بهتر است ، که از یک کارشناس حقوقی آشنا به این مسائل کمک بگیریم  ، تا به حل مشکلات خود بپردازیم . البته باید گفت که افراد عادی می توانند بدون استفاده از وکیل امور خود را انجام دهند ،  اما این کار باعث زمان بر شدن مسائل شما می شود ،  و امکان دارد مشکلاتی برای شما پیش بیاید ،  بنابراین بهتر است که از یک وکیل ثبت احوال جهت آسان شدن امور استفاده کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *