وکیل فسخ قرارداد در اهواز

وب سایت حقوقی دادیار

وکیل در اهواز و مشاور حقوقی در اهواز

(0917-439-37-54)

وکیل  برای فسخ قرارداد در اهواز:

به صورت کل به دلیل انکه موضوع فسخ از ان دسته موضوعات مهم میباشد بسیاری از افراد ترجیح میدهند که وکیل کاربلد برای چنین پرونده ای داشته باشند که خب یکسری از افراد در سایت های مختلف حقوقی وکیل مناسب خود را پیدا میکنند و در افراد با مراجعه مستقیم به دفاتر وکلا وکیل مناسب خود را پیدا میکنند،البته امروزه این شیوه انتخاب وکیل قدیمی شده است و ببشتر افراد به سایت های حقوقی اعتماد میکنند و وکیل خود را در این سایت ها انتخاب میکنند،چرا که در چنین سایت ها میتوانند نظرات دیگر افراد را نسبت به وکیل مطالعه کنند که خب این موضوع باعث قوت قلب و اعتماد ببشتر موکلین به وکلا میشود.

وکیل فسخ قرارداد در اهواز
وکیل فسخ قرارداد در اهواز

البته بهتر است به نتایج یکسری از افراد تکیه نکنید و فقط از روی نتایج دیگر افراد وکیل خود را انتخاب نکنید،چرا که ممکن است وکیل شما در موضوعی مشابه انتظارات شما را به صورت کامل براورده نکند چرا که در شغل وکالت هیچ تضمینی وجود ندارد،پس بهتر ان است که هنگام انتخاب وکیل خود به این موضوع توجه داشته باشید و فقط از روی نظرات گفته شده در مورد وکیل انتظار پیروزی مطلق در پرونده را نداشته باشید.

موضوع فسخ از ان دسته موضوع هایی میباشد که افراد بسیاری در طول زندگی خود با ان روبرو خواهند بود،منتها به صورت کلی با خود قوانین فسخ افراد اشنا نیستند که همین موضوع باعث میشود که افراد بدون علم کافی در مورد موضوع فسخ شکایت کنند و در پرونده شکست را دریافت کنند.پس برای همین موضوع است که افراد حتما برای موضوع فسخ به وکیل خوب نیاز دارند که اشخاصی که در شهر اهواز زندگی میکنند،چنانچه قصد اخذ وکیل برای خود دارند میتوانند در سایت های مختلف حقوقی مربوط به شهر اهواز وکیل مناسب خود را پیدا کنند،البته حتی اگر وکیل مناسب خود را پیدا نکردند حتما از یک مشاوره حقوقی خوب استفاده کنند.

خب همانطور که بیان شد در قسمت بالا موضوع فسخ قوانین و شرایط زیادی دارد که خب در ادامه برای اشنایی شما در مورد ان توضیح خواهیم داد.

انجام دادن فسخ قرارداد در شهر اهواز:

به وقوع پیوستن فسخ قرارداد ممکن است به دو صورت ذیل ایجاد شود:

یک: توافق کردن طرفین برای فسخ: طرفین قرارداد می توانند ضمن عقد قرارداد یا خارج از آن برای یک یا هر دو طرف معامله یا شخص ثالث، حق فسخ قرار دهند. این حق فسخ می تواند به شکل شرطی در عقد قرارداد عنوان شود مثل اینکه شخصی ماشینی را به دیگری بفروشد و در آن شرط شود که هر کدام از طرفین یا شخص ثالث هر وقت مایل باشند بتوانند ظرف یک ماه آن معامله را فسخ کنند که طبق ماده (سیصد و هفتاد و نه) قانون مدنی به آن اصطلاحا خیار شرط گفته می شود.

دو: حکم مستقیم قانون:  قانون در مواردی برای جلوگیری از ضرری که به طور ناخواسته از قرارداد متوجه یکی از دو طرف معامله است، به طور مستقیم به او حق می دهد که بتواند با فسخ قرارداد از ضرر مذکور جلوگیری کند. مثل اینکه کسی خانه ای اجاره کند و پس از مدتی متوجه شود که خانه معیوب بوده، که در اینجا به استناد مواد (چهارصد و هفتاد و هشت) و (چهارصد و هفتاد و نه)  قانون مدنی حق دارد عقد اجاره را فسخ کند.

وکیل فسخ قرارداد در اهواز
وکیل فسخ قرارداد در اهواز

آثار فسخ قرارداد در شهر اهواز:

اعمال حق فسخ قرارداد, دارای آثاری است که عبارتند از:

یک:منحل شدن قرارداد: آثار فسخ نسبت به آینده است و تاثیر آن در گذشته نمی باشد. فسخ قرارداد از زمان فسخ مؤثر است بنابراین تصرفات قبل از آن صحیح است. به همین دلیل فسخ قرارداد مانع از حقوقی که اشخاص ثالث، قبل از فسخ قرارداد کسب کرده اند نمی شود.

دو: از بین رفتن اثر عقد:

اثر فسخ به منحل شدن قرارداد محدود نمی شود بلکه علاوه بر انحلال قرارداد وضع دو طرف قرارداد را به حالت پیش از عقد برمیگرداند و از تاثیر عقد در آینده نیز جلوگیری می کند .

فسخ و وکالت بلاعزل:

چرا باید حتی المقدور از انجام معاملات با وکالت بلاعزل ‏دوری کرد؟ امروزه در جامعه اقتصادی ما، انجام معامله با وکالت بلاعزل، بسیار معمول شده است. شاید شما هم یکی از این معاملات را تجربه کرده باشید. مثلاً خودرو خود را با وکالت بلاعزل خریده و یا آپارتمان خود را بصورت وکالتی و با ارائه وکالت بلاعزل فروخته باشید.که خب باید بگوییم چونکه در وکالت بلاعزل موضوع فسخ مطرح است بهتر است شما با ان بیشتر اشنا شوید و بدانید که در وکالت بلاعزل حق فسخ از شما ساقط خواهد شد. در صورتی که شخصی بخواهد قرارداد های ملکی را فسخ نماید این امر نیازمند تخصص وکلای ملکی است و بهتر آن است با وکلای ملکی در زمنیه های املاک پیش از هر اقدامی مشورت شود در این زمنیه میتوانید با وکیل ملکی در شیراز نیز مشورت داشته باشید.

عقود لازم و جایز و فسخ انها:

‏وکیل در شیراز میگوید:لازم است بدانیم که (عقود معین) به دو دسته تقسیم می‌شوند: «عقود لازم» و «عقود جائز». ‏

عقودی مانند بیع و رهن که طرفین پس از انعقاد شدن و امضا کردن، حق ندارند آن را فسخ کنند، عقود لازم می‌نامند. اما برخی عقود وجود دارند که بعد از انعقاد و امضا، هر یک از طرفین می‌تواند به راحتی آن را فسخ و منحل کند، بی‌آنکه ضرورت داشته باشد که دلیل خاصی را برای فسخ ارائه نماید.که خب {عقد وکالت} از جمله این عقود است. بعد از آنکه شما به شخصی وکالت می‌دهید تا کاری را به نمایندگی از جانب شما انجام دهد، بلافاصله بعد از اعطای وکالت می‌توانید، عقد را فسخ و یا وکیل را عزل نمایید.‏

به صورت کل این امر واضح است که {عقود جائز} بسیار متزلزل بوده و از لحاظ ثبات معاملاتی در معرض ریسک جدی قرار دارد؛ منتها از آنجا که در جامعه اقتصادی امروزه ما، شرایط انجام تشریفات رسمی و اداری، به ویژه تنظیم کردن اسناد،در دفاتر اسناد رسمی و نقل و انتقالات، بسیار وقت‌گیر و پرهزینه شده، استفاده از وکالت به شدت مرسوم شده است. البته افراد برای آنکه خطر فسخ عقد وکالت و یا عزل وکیل را از خودشان دور کنند، اقدام به اخذ وکالت بلاعزل می‌کنند. وکالت بلاعزل وکالتی است که در آن موکل ضمن عقد خارج لازم، حق عزل وکیل را از خود ساقط می‌کند.

وکیل فسخ قرارداد در اهواز
وکیل فسخ قرارداد در اهواز

اما در این نوع از وکالت نیز همچنان خطرات موکل را تهدید می‌کند! که برخی از این آسیب‌ها بدین شرح است:

– اسقاط حق عزل وکیل و ضم وکیل و… مسقط حق فسخ عقد وکالت نبوده و موکل همچنان می‌تواند عقد وکالت را فسخ کند.‏

‏ـ به محض اینکه موکل فوت کند، و یا دچار جنون و امراض روانی شود (ولو اینکه دچار جنون اَدواری گردد) و یا ورشکسته شود، عقد وکالت به خودی خود منفسخ شده و منحل می‌شود.

ـ موکل می تواند موضوع وکالت را خود به انجام رساند و در این صورت وکالت شما بلااثر و بی ارزش می‌شود.‏

‏ـ اعطای وکالت، قانوناً سبب مُمَلِک محسوب نمی‌گردد و مادامی که موضوع وکالت در انتقال، انجام نشود، موکل بعنوان مالک شناخته می‌گردد، در این وضعیت طلبکاران می‌توانند مالی را که شما نسبت به آن وکالت بلاعزل دارید را براحتی توقیف و نهایتاً منتقل کنند. اجرای مهریه در این موارد بسیار مرسوم است.‏ در این مورد میتوانید با وکیل مهریه در شیراز نیز مشورت نمایید

‏ـ در مواردی که وکالت بلاعزل بواسطه تفویض وکالت، در ایادی متعددی به گردش درمی آید، هر آیینه ممکن است یکی از این روابط قراردادی که منشا تفویض وکالت بوده، منحل شود و در نتیجه تمام معاملات بعدی نیز به تبع آن از درجه اعتبار ساقط بشوند.

به عنوان مثال ممکن است یک اتومبیل گران قیمت بواسطه وکالت بلاعزل، چندین نوبت بین اشخاص متعدد نقل و انتقال شده باشد و نهایتاً به دست شما رسیده باشد. اکنون چنانچه یکی از این اشخاصی که قبل از شما وکالت داشته است، معامله خود را با نفر بعدی برهم زند، تمام وکالت نامه‌های بعدی از جمله وکالت شما نیز به تبع آن باطل خواهد شد.

بنابراین چنین توصیه می‌شود که حتی المقدور معاملات خود را به صورت وکالتی انجام ندهید و یا در صورت اینکه به ناچار مالی را وکالتی خریداری کردید، در ثانی اصل معامله را مکتوب و محکم منعقد کرده و در آن به وکالت مذکور تصریح نمایید.‏

نتیجه گیری مقاله وکیل فسخ در شهر اهواز:

هنگام عقد کردن هر نوع قراردادی در ابتدا به شرط و شروط ذکر شده و حق فسخ به صورت کامل توجه کنید چرا که بسیاری از شکایت ها امروزه وجود دارد که مربوط به ان است که افراد بعد از عقد شدن قرارداد متوجه ان میشوند که نباید چنین شرطی در قرارداد ذکر می شد پس فقط به شرطی و شروطی که بین خودتان و شخص مقابل رد و بدل میشود

وکیل فسخ قرارداد در اهواز
وکیل فسخ قرارداد در اهواز

توجه نکنید چرا که هنگام منعقد شدن قرارداد در دفاتر اسناد رسمی بسته به موضوع قرار داد از جانب قانون یکسری شرط و شروط متفاوت به قرارداد اضافه خواهد شد که شما با اشنایی به این شرط و شروط قبل از عقد قرارداد میتوانید انها را تغییر دهید حتی حق فسخ را از صورت دوطرفه به یک طرفه تغییر دهید،پس هر تغییری که در قرارداد خواستاراش هستید اعم از حق فسخ حتما قبل از قرارداد باشد،البته در شرایطی ممکن است شریک شما یا شخص مقابل شما راضی به عوض کردن قرارداد قبل و عقد قرارداد جدید بشود که خب در این مورد فقط باید با شخص مقابل به توافق برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *