وکیل تجاوز در اصفهان

وب سایت حقوقی دادیار

وکیل در اصفهان و مشاور حقوقی در اصفهان

(09225192408)

وکیل تجاوز در اصفهان کیست؟

وکیل تجاوز در اصفهان به وکیلی می گویند که مانند وکیل در شیراز و تمام وکلا دارای پروانه وکالت از مراجع مربوطه هستند و توانایی وکالت در تمام حوزه‌ها را دارند اما حوزه فعالیت خود را به پرونده های تجاوز جنسی محدود کرده و در این پرونده ها دارای تبحر و تجربه بالایی است.

در صورتی که فردی با ضرب و جرح یا به خشونت به فردی نزدیک شود و شروع به انجام اعمال بزهکارانه و جنسی کند در صورتی که فرد متقابل رضایت ای بین کار نداشته و تجاوز جنسی می‌گویند.

تجاوز جنسی به دسته‌های گوناگونی تقسیم می‌شود و فرد متجاوز می تواند دارای انگیزه های متفاوتی باشد.

وکیل تجاوز در اصفهان
وکیل تجاوز در اصفهان

انواع تجاوز؛

تجاوز می تواند توسط فرد آشنا یا فرد غریبه یا حتی توسط شریک زندگی زناشویی صورت بگیرد.

تجاوز توسط فرد آشنا به حدی صورت است که رابطه بین دو نفر برقرار می شود و پس از مدتی متجاوز طرف مقابل را به آمیزش و نزدیکی وادار می کند این واداری می تواند با تهدید کتک و سایر خشونت ها صورت بگیرد و قربانی راهی برای فرار نداشته باشد.

تجاوز در رابطه زناشویی می تواند به این صورت باشد که شوهر بدون رضایت همسرش با او رابطه جنسی برقرار کند اما در صورتی که همراه با آزار جنسی نباشد در بعضی موارد جدی تلقی نمی شود و به خاطر وجود رابطه زناشویی این و تمکین زن از شوهرش ممکن است قربانی توانایی پیگیری آن را نداشته باشد اما زمانی که رابطه بدون رضایت طرفین باشد در حکم تجاوز خواهد بود.

به دلیل وجود قوانین و تفکرات مردسالارانه و جنسیت گرا در بسیاری از کشورها، تجاوز در رابطه زناشویی جدی گرفته نمی شود.

خشم به این صورت است که انگیزه ی متجاوز  از تجاوز جنسی کسب ارضای جنسی نیست بلکه یک رنج و عذابی که ناشی از رابطه که با طرف مقابل داشته و مشکلاتی که در رابطه داشته اند و به نوعی می‌خواهد او را عذاب دهد.

انگیزه قدرت در تجاوز به این صورت است که متجاوز میخواهد زور و تسلط د را بر قربانی نشان دهد دلیل اصلی این انگیزه می تواند انواع مختلفی داشته باشد.

دیگر آزاری نوعی بیماری است که فرد از آزار دادن دیگران لذت می برد که در این مورد فرد متجاوزی که دارای بیماری دیگر آزاری است برای اینکه قربانی را بیش از قبل بازار در حد و احساس رضایت کند مرتکب تجاوز جنسی می‌شود.

گروه گرایی بزهکار به این صورت هست که گروهی با انگیزی تجاوز به افراد قربانیان را پیدا کرده زبا حمل و تجاوز به قربانی میل جنسی خود را ارضا می‌کنند.

وکیل تجاوز در اصفهان
وکیل تجاوز در اصفهان

پیشگیری از قربانی شدن توسط افراد بیمار راهکار و شیوه خاصی وجود ندارد اما این که فرد بتواند از خود دفاع کند در صورتی که بتواند از جاهای شلوغ و پر عبور رفت و آمد داشته باشد و اگر فردی که مشکوک است را ببیند سریعا از آن محل دور شود.

با این که معمولاً قربانیان تجاوز جنسی خانم‌ها هستند اما این فقط ۹۰ درصد آمار است و ممکن است کودکان و حتی مردان مردان نیز مورد تجاوز جنسی قرار بگیرد.

تجاوز جنسی می تواند یکی از دردناک ترین آسیب هایی باشد که فرد در طول زندگی خود تجربه می کنند که علاوه بر صدمات و آسیب های جسمی صدمات روحی و روانی نیز در پی خواهد داشت.

متاسفانه به دلیل فرهنگ‌سازی نشدن در جامعه و در خانواده این موضوع در بسیاری از موارد علنی نشده و به شکایت نمی کشد که از مهم ترین دلیل آن ترس از خانواده و جامعه است.

و از جمله هایی که می توان به قربانی کمک کرد حمایت از قربانی توسط خانواده و جامعه است و مقصر ندانستن وی.

وکیل تجاوز در شیراز این گونه میگوید که متاسفانه تجاوز جنسی در تمامی کشور ها اتفاق می‌افتد و پیگیری برای محکوم کردن قربانی می تواند تاثیر بسزایی در کم کردن تجاوز داشته باشد، بدین صورت که فردی که یک بار به یک نفر تجاوز کرده به احتمال بسیار بالا در آینده باز هم مرتکب تجاوز خواهد شد و در صورتی که وی گناهکار شناخته شود به سزای اعمالش رسد توسط جامعه شناخته و به مجازات محکوم میشود که این مورد باعث کمک به جامعه می‌شود بدین صورت که برای افراد دیگر نیز درس عبرت می‌شود.

از انگیزه هایی که متجاوز از انجام تجاوز داشته باشد می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

ارضای میل جنسی

قدرت

خشم

گروه گرایی بزهکارانه

دیگر آزاری

خصومت

مستی و ناهشیاری فرد

انحراف جنسی متجاوز

میل جنسی به این صورت است که در بسیاری از موارد متجاوز دارای بیماری و انحراف جنسی است و نمی تواند احساس و عواطف خود را کنترل کند و موجب تجاوز می‌شود.

اقداماتی که فوراً باید بعد از انجام عمل تجاوز جنسی صورت بگیرد:

اولین قدم در جریان گذاشتن فردی امین است

و رجوع به ایستگاه پلیس آگاهی برای صورت جلسه کردن است.

به هیچ وجه قربانی نباید قبل از رفتن به پزشکی قانونی به سرویس بهداشتی برود یا حمام کند یا مسواک بزند و حتما باید تا قبل از 48 ساعت به پزشکی قانونی رجوع شود.

همچنین قربانی باید تا جایی که می تواند صحنه جرم را دست نخورده نگه دارد و لباس هایی که در زمان تجاوز بر تن داشته را نگه دارد و اگر به ملحفه وسایه وسایل متجاوز دسترسی دارد آنها را نگه دارد چون ممکن است در صورتی که فرد متجاوز فرد غربی باشد از طریق دی ان ای که بر روی مو بزاق دهند آب منی و غیره فرد یافت شود شخص متجاوز شناسایی شود.

در صورتی که قربانی با مواد بیهوش کننده مانند داروهای خواب آور مواد مخدر(وکیل مواد مخدر در شیراز) یا الکل و غیره بیهوش شده باید از پزشکی قانونی درخواست آزمایش خون شده که در گزارش قید شود.

مرحله بعدی شکایت از فرد متجاوز است که معمولاً در دادسرا صورت می‌گیرد.

حائز اهمیت در اینجا این است که با استناد به ماده ۱۰۲ قانون آیین دادرسی کیفری در جرایم منافی عفت هرگونه تحقیق و تعقیب ممنوع است مگر اینکه پرونده دارای شاکی باشد یا اینکه جرم در انظار عمومی واقع شده باشد یا به عنوان و سازمان یافته باشد که در این صورت تعقیب و تحقیق فقط در محدوده شکایت یا اوضاع و احوال مشهور توسط دادگاه صورت می‌گیرد.

وکیل تجاوز در اصفهان
وکیل تجاوز در اصفهان

مجازات تجاوز به عنف

به استناد ماده ۲۲۴ قانون مجازات اسلامی در صورتی که تجاوز صورت گرفته از موارد زنای به عنف و اکراه باشد مجازات شخص اعدام است همچنین در صورتی که فرد در حال بیهوشی و حاوی و مستی با قربانی تجاوز ننماید رفتار او در حکمی زنای به عنف وصل و موجب اعدام است.

همچنین بنا بر ماده ۲۳۱ قانون مجازات اسلامی در مورد زنای به عنف و در حکم آن در صورتی که زن باکره باشد مرتکب علاوه بر مجازات مقرر به پرداخت ارش البکاره و مهرالمثل محکوم می‌شود و اگر زن باکره نباشد مرتکب باید علاوه بر مجازات صورت گرفته مهرالمثل زن را نیز بپردازد

معنی تجاوز به عنف از جمله پرونده‌هایی که حائز اهمیت است بدین صورت که با م با متهم شناخته شدن فرد متجاوز کمک بسزایی در جهت رشد و پیشرفت جامعه و جلوگیری از این گونه موارد خواهید داشت رسیدن به این مهم با کمک وکیل در اصفهان راهی بسیار راحت تر است تا اینکه فرد قربانی خود پرونده خود را پیگیری کند.

وکیل تجاوز در اصفهان با وجود تجربه و تخصصی که در پرونده های تجاوز جنسی و تجاوز به عنف به دست آورده و با اطلاع از رویه قضایی و نظریه قضات در این گونه پرونده‌ها و با تسلطی که بر تمامی قواعد و قوانین و تبصره های موجود دارد به پیشبرد پرونده کمک می‌کند.

حالا سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که راه های اثبات تجاوز جنسی چیست؟

راه های اثبات تجاوز جنسی عبارتند از :

اقرار شهادت و علم قاضی ست.

اقرار ساده‌ترین راه اثبات جرایم است، که در مباحث تجاوز جنسی احتمال اینکه متجاوز خود اقرار کند به اینکه عمل تجاوز به عنف را انجام داده بسیار کم است.

اما در صورت استفاده از وکیل تجاوز در اصفهان، ممکن است وکیل بتواند با مشاوره دادن به متهم او را به اقرار کردن نزدیک کند.

دیگر راههای اثبات تجاوز شهادت است که البته شهادت در پرونده های مربوط به تجاوز به عمر بسیار دشوار و سخت است. بدین صورت که باید ۴ مرد یا سه مرد و دو زن اتفاق را با چشمان خود دیده و شهادت دهند.

راه دیگر اثبات تجاوز علم قاضی ست.

علم قاضی به معنی یقین حاصل از مستندات و مدارکی است که به قاضی ارائه شده.

مدارکی که باعث می شود علم قاضی به وجود بیاید عبارتند از:

نظریه کارشناسی،

اقرار مجرم به ارتکاب جرم،

وجود مدارک مانند عکس فیلم پیامک چت و غیره،

مدارک از معاینات و آزمایش های انجام شده از محل تجاوز،

شهادت افرادی که تجاوز را به چشم دیده اند.

وکیل تجاوز در اصفهان
وکیل تجاوز در اصفهان

البته همانطور که در ماده ۲۱۲ قانون مجازات اسلامی آمده اگر علم قاضی با توجه به مداری که مجرم داده همسو نباشد در این صورت علم قاضی برای صدور حکم معتبر نیست و باید مشاهده مدارک در هر دو طرف و مقایسه آنها با همدیگر موجب صدور حکم نهایی شود.

پرونده های درباره ارتکاب تجاوز جنسی بسیار پیچیده و مشکل است و با کمک گرفتن از وکیل در اصفهان و پیش بردن پرونده در یک خط به صورتی که از بیراهه رفتن جلوگیری شود بسیار حائز اهمیت است و وکیل تجاوز حتماً باید دارای تجربه و تخصص بالایی باشد که وکیل تجاوز در اصفهان دارای چنین تجربه و تخصصی برای کمک به افراد و حل و فصل پرونده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *