وکیل جرایم پزشکی در اصفهان

وب سایت حقوقی دادیار

وکیل در اصفهان و مشاور حقوقی در اصفهان

(09225192408)

وکیل جرایم پزشکی در اصفهان کیست؟

جهت طرح دعوی لازم است که به یک وکیل جرائم پزشکی مراجعه کنید و از او کمک بگیرید(وکیل در شیراز).زیرا بدون وکیل امکان دارد که حقوق شما ضایع گردد،و شما نتوانید به تنهایی در کمیسیون پزشکی موفق شوید ، پس به دلیل اینکه شما از حقوق مرتبط با جرائم پزشکی آگاه نمی باشید ، امکان دارد که موفق نشوید و حقوق شما ضایع گردد و شما نتوانید از حقوق خود دفاع کنید ، در ارتباط با گرفتن وکیل جرایم پزشکی باید دقت داشته باشید که به افرادی مراجعه کنید ، که در زمینه پزشکی دارای مهارت می باشند و در این زمینه وکالت می کنند ، زیرا جهت اینکه شما قصور یک پزشک را در امور درمانی اثبات کنید ، به فردی احتیاج دارید که در زمینه جراحی پزشکی و آسیب وارده به بیمار وارد باشد و در همان زمینه نیز وکالت کند تا بتواند به اثبات مشکل به وجود آمده بپردازد و این اثبات تنها به واسطه فردی است که مسلط باشد به امور و مسائل پزشکی و بتواند در این زمینه وکالت کند و در دادگاه به دفاع از پرونده شما بپردازد و جالب اینکه در کمیسیونی که تشکیل شده است بتواند به قانع کردن افراد کمیسیون بپردازد .

وکیل جرایم پزشکی در اصفهان
وکیل جرایم پزشکی در اصفهان

جهت حل پرونده خود در این زمینه لازم است که یک جلسه حضوری با وکیل جرائم پزشکی داشته باشید . ابتدا لازم است که نزد او بروید و جزئیات پرونده خود را برای او بازگو کنید و اگر مدرکی در ارتباط با ادعای خود دارید ، می تواند به شما کمک کند . پس باید این مدارک را به وکیل خود ارائه دهید و بعد از آن اگر توافق کردید ، وکالت نامه ای میان شما و وکیل امضا می گردد و اگر در روند پرونده از وکیل خود راضی نبودید ، می تواند به تعویض وکیل پرونده بپردازید  .

مراحل برخورد با قصور پزشکی

نظام پزشکی دارای یک سری تشکیلات جهت مقابله با قصور پزشکی می باشد ، پس اگر از طرف پرستار یا پزشک قصوری رخ داده باشد ، به بررسی آن از جوانب گوناگون می پردازند و اگر ثابت شود تلاش می کنند که آسیب هایی که به وجود آمده است را جبران نمایند . وزارت بهداشت و درمان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور وظیفه دارد ، که بر اماکن درمانی پزشکی و مطب‌ها ، بازرسی و نظارت داشته باشند و اگر از آنها کم‌کاری و تخلفی دیدند نسبت به موردی که رخ داده است ، آن ها را به دادگاه های عمومی انقلاب اسلامی نظام پزشکی ارائه دهند .

مشاوره حقوقی جرایم پزشکی در اصفهان

مسئولیت پزشک در قبال بیمار بسیار با اهمیت می باشد و تعیین کننده وظایف پزشک مقابل بیمار می باشد . هم چنین باید بگویم که ارتباط بیمار با پزشک دارای تعهد می باشد و در انجام امر پزشکی پزشک مرتبط با ارائه خدماتی که به بیمار میدهد ،  دارای یکسری مسئولیت‌ها هست . شما می توانید نزد یک مشاوره حقوقی در زمینه جرائم پزشکی بروید ، مسائل خود را بازگو کنید و به حل دعاوی خود بپردازید .

جرائم پزشکی به شرح زیر می باشد :

اگر جراح پزشک و دیگر اشخاص در امور پزشکی در زمان انجام مرحله های پزشکی دچار خطا یا بی احتیاطی گردند ، که منجر به آسیب به بدن و قطع گردد . بر اساس ماده ۵۹ قانون مجازات اسلامی جرم محسوب می گردد . جرایم پزشکی توسط قوه قضائیه بررسی می گردد و در پایان توسط قاضی دادگاه حکم صدور می یابد و در این امر از نظر پزشکان متخصص و پزشکی قانونی تاثیر گذار است و این رای با توجه به علم پزشکی صادر می گردد . مقامات قوه قضاییه به بررسی جرائم پزشکی مانند قتل و نقص عضو به صورت غیر عمد و و سقط جنین که با ضوابط قانونی مغایرت می باشد می پردازد .

تخلفات پزشکی :

_ اشخاصی که در حرفه‌ای پزشکی مشغول هستند ،  باید به رعایت کلیه امور مرتبط با علم پزشکی بپردازند و تمامی جراحی ها و عمل هایی که توسط پزشک انجام می‌شود به گونه‌ای تصرف در جان بیمار می باشد ، در نتیجه پزشک باید دارای صلاحیت و تخصص کافی باشد ، و  یک پزشک نباید در انجام وظیفه سهل انگاری کند و باید حتما امور قانونی و علمی را رعایت کند .

_ وکیل جرایم پزشکی در شیراز میگوید: پزشکان باید در جامعه ما موازین اخلاقی را در برخورد با بیمار رعایت کنند و از اعمالی مانند مصرف دخانیات و الکل دوری کنند . این امور زیر نظر سازمان پزشکی به آن رسیدگی می گردد .

_ در امر پزشکی باید رازداری رعایت گردد و این موضوع بسیار با اهمیت می باشد . بر اساس ماده ۶۴۸ قانون مجازات کلیه افرادی که به دلیل موقعیت شغلی باید رازدار باشند و اگر جز در موارد قانونی به افشای راز افراد دیگر بپردازند ،  محکوم می شود .

_ اگر پزشک در زمینه‌های مختلف اغراق کند و بیمار را گمراه دهد یا فریب دهد به طور مثال در زمینه های زیبایی ، پوست و غیره و فرد بعد از عمل از نتیجه عمل خود راضی نباشد ، می تواند به شکایت از پزشک بپردازد ، زیرا  وعده های فریب دهنده جرم محسوب می گردد و خلاف قوانین نظام پزشکی می باشد .

وکیل جرایم پزشکی در اصفهان
وکیل جرایم پزشکی در اصفهان

_ صدور کردن گواهی خلاف واقعیت جز جرایم پزشکی می باشد .

_ اگر پزشک در موقع مورد معالجه هیچ بی احتیاطی و خطایی را در ارتباط با بیمار انجام نداده باشد ، ولی از طرف آن پزشک آسیبی بر بیمار رسیده باشد ، باز هم مسئول می باشد و قانون این جراحی پزشک را خطای شبه عمد نام‌گذاری کرده است .

_ بر اساس ماده ۴۵۹ قانون مجازات اسلامی اگر پزشکی در معالجه های که انجام داده باعث صدمه زدن به بدن فرد بیمار شود ، باید به پرداخت دیه بپردازد ، اما اگر عملی که انجام شده است بر اساس قوانین پزشکی باشد و فرد دچار قصور نشده باشد یا اینکه از قبل به راحت گرفته باشد ولی عام یا ولی خاص پدر و اگر در دسترس نبود ولی خاص با اجازه از مقام رهبری و واگذار کردن اختیار به دادستان اقدام به دادن برائت پزشک می‌کنند البته در شرایطی که پزشک به پرداخت دیه محکوم میشود قانون برای او مهلت پرداخت دیه را بین یک تا سه سال معین کرده است

در مقاله وکیل جرایم پزشکی در بندعباس خصوصیات یک وکیل مناسب در عمور جرایم پزشکی آورده شده است که میتوانید مطالعه و برای انتخاب وکیل استفاده نمایید.

تشکیل پرونده پزشکی

ابتدا لازم است که به دادسرای عمومی بروید و شکایت خود را ثبت کنید و به شعبه مربوطه ارجاع دهید . جهت تحویل و ارائه مدارک و توضیحات لازم باید به قاضی مراجعه کنید ، بعد از این همه مراحل انجام حکم قاضی نسبت به دستوری که به پزشک و هر ارگان دیگری که عمل و اقداماتی را جهت بیمار انجام داده است ، باید کلیه مدارک موجود را جهت دریافت پاسخ سریع از طرف سازمان درخواست مزبور به فرد شاکی یا شما می دهد ، تا شما آن مدارک را به سازمان مربوطه ببرید و در آخر بعد از پایان تحقیقات پرونده به کمیسیون پزشکی فرستاده می گردد ، که کلیه اعضا پزشک هستند و پرونده به صورت تخصصی بررسی می شود و هنگامی را مشخص می کنند و از شما پزشک موردنظر درخواست می‌شود ، در زمان معینی جهت دادن توضیحات در ارتباط با اتفاقات حضور یابید .

وکیل جرایم پزشکی در اصفهان
وکیل جرایم پزشکی در اصفهان

تخلفات مجرمانه پزشکی

تخلفات انتظامی توسط سازمان نظام پزشکی و رسیدگی به جرم ها در دادگاه های کیفری رسیدگی می گردد و اگر تخلف به گونه‌ای باشد که هم تخلف پزشکی و هم جرائم پزشکی را مرتکب گردیده باشد ، هر کدام از مراجع بر اساس قوانین موجود به شکایت رسیدگی می کنند .

رسیدگی در سازمان های تعزیرات حکومتی

این سازمان موسسه ها و ارگان هایی که به صورت غیرمجاز به واسطه اشخاصی که شایستگی را دارا نیستند ، مورد بررسی قرار داده می شود ، یا این که تخصص کافی در امور پزشکی را ندارند ، رسیدگی می‌کند .

رسیدگی در شورای حل اختلاف

در اینجا به بررسی اختلافات میان اشخاص جامعه پزشکی با یکدیگر و اختلاف میان جامعه پزشکی با دیگر افراد جامعه می پردازد .

رسیدگی در دادسرا های جرایم پزشکی :

از دادسرا های گوناگونی هستند ، که تعدادی از این دادسراها در ارتباط با امور ویژه می‌باشند و اشخاص جهت پیگیری مشکلات پرونده قضایی در ارتباط با تخلف پزشک می باشد ، می‌توانند به دادسرای جرائم پزشکی مراجعه کنند و به پیگیری امورات خود بپردازند . در این دادسرا ها به تخلفات پزشکی مانند تخلفات غذایی و دارویی و ثبت علامت تجاری رسیدگی می گردد .

وکیل جرایم پزشکی در اصفهان
وکیل جرایم پزشکی در اصفهان

رسیدگی در دادگاه عمومی به صورت زیر می باشد به صورت زیر می باشند  :

در دادگاههای عمومی می توان به لحاظ حقوقی و جزئی به پیگیری تخلف پزشک پرداخت یا باید بگوییم که هر نوع تخلف و عمل اشتباهی که به لحاظ قضایی قابل پیگیری باشد ، می تواند در دادگاه عمومی به آن رسیدگی کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *