وکیل روابط نامشروع در اصفهان

وب سایت حقوقی دادیار

وکیل در اصفهان و مشاور حقوقی در اصفهان

(09225192408)

وکیل روابط نامشروع در اصفهان
وکیل روابط نامشروع در اصفهان

وکیل روابط نامشروع در اصفهان کیست؟

وکیل در شیراز به خوبی در مورد بحث روابط نامشروع توضیح میدهد و میگوید: به هر رابطه خارج از عرف و غیر قانونی رابطه نامشروع گفته می شود ، که در سیستم حقوقی ایران به عنوان یک جرم مستقل تعریف گردیده است . منظور از رابطه نامشروع به هرگونه رابطه غیر ضروری و غیر شرعی میان زن و مرد یا دو زن و یا دو مرد گفته می شود . باید گفت که امکان دارد ، ارتباط تلفنی ، ارسال پیام در شبکه های اجتماعی ، ارتباط از طریق پیامک از طرف بعضی از قضات ، در رویه قضایی رابطه نامشروع شمرده می شود ‌. لواط ، مساحقه ، تفخیذ ، زنا ، زنای محصنه ، زنای به عنف ، زنای با محارم  ،این ها شامل جرایم مشابه با رابطه‌ نامشروع یعنی جرایمی که مبتنی بر روابط صمیمانه و غیرقانونی دو انسان هستند می باشد . همچنین انجام صحبت های حضوری در مواقعی غیر ضروری ، خلوت کردن و قرار ملاقات دو شخص با هم ، می تواند رابطه نامشروع خوانده شود . در کشور ما ازدواج فقط میان یک زن و مرد که خالی از مانع های نکاح باشند ، شرعی می باشد و چیزی به عنوان ازدواج رابطه دو همجنس قانونی  و مشروع نمی باشد .

ضروری نیست عنصرهای یک ارتباط نامشروع از دو جنس مخالف باشند و اگر که ثابت شود نیت سو در آن باشد ، و این امر  مصداق جرم حدی دیگری نباشد ، رابطه نامشروع می باشد . در طرح شکایت رابطه نامشروع و مشخص کردن نوع اتهام و عمل مجرمانه باید گفت که چه مورد های بسیاری که شاکی با طرح این شکایت خود متهم به جرم قذف گردیده است ، پس لازم است جهت طرح شکایت و مراجعه به دادگاه ابتدا نزد یک وکیل رابطه نامشروع بروید ، از او مشاوره بگیرید و یا اینکه کارهای خود را جهت حل به او بسپارید ،  زیرا دادگاه روابط نامشروع بسیار حساس می باشد و افراد عادی به دلیل نداشتن دانش حقوقی از قوانین آن آگاهی ندارند و امکان دارد که مشکلی برای آن ها در این زمینه پیش بیاید . اعمالی مانند ملامسه ، دون زنا ،  مصافحه و مقابله از نمونه‌های بارز رابطه نامشروع می باشند . همچنین باید گفت که جرم رابطه غیر مشروع از جرم های عمومی می باشد و رضایت شاکی باعث نمی شود که جریان رسیدگی ادامه پیدا نکند .

وکیل روابط نامشروع در اصفهان
وکیل روابط نامشروع در اصفهان

در اینجا باید بگویم که لواط و  زنا تنها با شهادت چهار مرد و یا چهار بار اقرار مرتکب اثبات می گردد ، در نتیجه اگر سردی نسبتی در این مورد به افراد دیگر دهد و نتواند شهادت چهار مرد را در شکایت خود بیاورد به عنوان قذف حد می خورد .

مجازات رابطه نامشروع

مجازات رابطه نامشروع تا ۸۰ ضربه تازیانه می باشد ، پس کمتر از ۸۰ ضربه یعنی از یک تا هفتاد ضربه شلاق هست .

زمانی که ابزار ارتباط نامشروع مانند ادوات الکترونیکی گوشی موبایل فضای مجازی باشد ،  پلیس فتا مرجع تحقیق هست .

در شکایت رابطه نامشروع شاکی یکی از مدعی‌العموم یا زوجین می باشد و شخص غیر ذینفع تنها می تواند ، که وقوع جرم را گزارش بدهد .

جرم های رابطه نامشروع یا مانند آن را دادسرا یا دادگاه ارشاد رسیدگی می کند .

در اینجا باید گفت که در این نوع روابط نامشروع ، حساسیت بسیاری می باشد و طرح شکایت نامشروع دارای یک سری عواقب می باشد ،  که امکان دارد و دامان شاکی را بگیرد و در نتیجه بهتر است  قبل از اینکه شکایت کنید ، نزد یک وکیل متخصص روابط نامشروع بروید و از تجربه او در این زمینه استفاده کنید ‌.

شرایط تحقق جرم روابط نامشروع

جهت تحقق جرم باید میان طرفین رابطه زوجیت وجود نداشته باشد ، یعنی هنگام انجام روابط منافی عفت و روابط عاشقانه آنها با هم نسبت زن و شوهری نداشته باشند  ، حتی صیغه موقت هم میان آنها خوانده نشده باشد ، پس اولین شرط این است که آنها نامحرم باشند و رابطه زوجیت نداشته باشند ، از شروط بعدی تحقق جرم این می باشد که طرفین باید یک سری روابط عاشقانه و منافی عفت مانند مضاجعه و تقبیل داشته باشند ،  پس هر رابطه ای ، رابطه نامشروع نیست . هم چنین باید گفت که در اینجا ثابت کردن جرم سخت می باشد به همین دلیل با اصل بر برائت و یا انکار متهمین از جرم بری می شوند ، اما یکسری دلایل هست که می شود به آنها استناد کرد . مانند پرینت پیامهای آنها که محتوای عاشقانه داشته باشد و نشان دهد که آنها روابط نامشروع داشته باشند ، هم چنین شخص می تواند از پیامک ها پرینت تهیه کند و با مشخص بودن شماره تلفن ها  فرد می‌تواند درخواست استعلام از شماره‌ای که آن شخص با آن روابط نامشروع داشته را در دست داشته باشد ،

در این حالت اگر دادگاه یا دادسرا تشخیص دهد ، به مخابرات جهت استعلام برای پرینت تماس ها ، پیامک ها و شماره او که تا شش ماه ذخیره شده است ، دستور می دهد و اگر خط تلفن به نام خود فرد شاکی باشد ، می تواند خود پرینت پیامک های خود را تهیه کند ، هم چنین می شود پرینت عکس های دو نفره زمانی که طرفین در حال  رابطه هستند و از آنها فیلم تهیه کنند ، به صورتی که صورت آنها معلوم باشد و شهادت شهود استشهادیه محلی و شهادت همسایه ها جهت روابط مشکوک دو شخص در خانه نیز با علم به اینکه حضور آن دو نفر بدون علقه زوجیت کنار هم می باشد ، می‌توانند با کلانتری تماس بگیرند . در آن حالت مامور کلانتری به تهیه صورت جلسه می پردازد و می تواند با این دلایلی که گفتیم اثبات کند که دو نفر با هم دارای روابط نامشروع می باشند ، اگر جرم روابط نامشروع اثبات شود ،  طرفین به شلاق تعزیری و تا ۹۹ ضربه محکوم می گردد و اگر ثابت شود عمل با عنف و کراه انجام گرفته است ، تنها اکراه کننده ، تعزیر می گردد .

تفاوت جرم رابطه نامشروع و جرم زنا

زنا از جرایم حدی می باشد ، ولی روابط نامشروع از جرایم تعزیری هستند .  هم چنین باید گفت که مجازات جرم زنا در مورد هایی رجم ، شلاق و اعدام حدی می باشد ، ولی مجازات رابطه نامشروع شلاق تعزیری هست . رابطه نامشروع با پیامک های مبتذل ، عاشقانه و مستهجن ثابت می شود ، ولی در زنا تنها با اثبات رابطه جنسی در حد جماع و دخول ثابت می شود . در ارتباط نامشروع روابط طرفین در حد مضاجعه و تقدیر هست ولی در زنا بین زن و مرد جماع و دخول انجام می‌شود و در هر دو رابطه طرفین با هم علقه ی زوجیتی ندارند .

نحوه شکایت از جرم روابط نامشروع

وکیل روابط نامشروع در اصفهان
وکیل روابط نامشروع در اصفهان

با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی می توانند شکایتی با عنوان رابطه نامشروع دون زنا و با ضمیمه کردن یک سری دلایل مانند عکس ،  شهادت ، شهود ، فیلم ، پیامک ها ، نامه کلانتری ،  ثبت کنند و به دادگاه کیفری ارشاد جهت رسیدگی ارجاع کنند ، بعد از آن با انجام یکسری تحقیقات و بعد از بررسی یک سری دلایل و ثابت کردن جرم و عناصر مادی و قانونی و معنوی تشکیل دهنده جرم و با تشخیص سو نیت آنها جهت ارتکاب جرم ،  حکمی برای آنها صادر می‌شود و قابل اعتراض نیز هست .

جرم رابطه نامشروع در فضای مجازی

امروز جرائم بسیاری در فضای مجازی گسترش یافته است و از راه های گوناگونی به وجود آمده و همینطور تبلیغات گسترده فساد و فحشا و تن فروشی نیز در آن بسیار دیده می شود ، پس در فضای مجازی با توجه به اینکه سرور ها خارجی می باشند و با ایجاد اکانت های تقلبی می‌توان به روابط نامشروع تن داد ، با یکسری دلایل می‌توان به آنها استناد کرد ، مانند معرفی اکانت آن ها یا اینکه از صحبت‌های خصوصی به صورتی که اکانت و اسم فرد مشخص باشد ، عکس تهیه کرد و از آن پرینت گرفت ، هم چنین باید گفت که با توجه به اینکه بیشتر پیام رسان ها مانند واتساپ ،  تلگرام خارجی هستند ، با حذف اکانت توسط فرد دیگر قابل پیگیری نیستند و درخواست استعلام نسبت به آن ها امکان پذیر نیست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *